otáčkoměr

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: otáčkoměr

#91 Nový příspěvek od Lukashil »

Mam tu prsa 7211 i se ctvercovou prirubou pro cidlo, ale chybi tam ty ctyri zavity, je tam mensi dira a jen dva zavity bloze stredu, z toho usuzuji, ze vzdalenost od vacky musi byt u obou cidel stejna.
Cili tyto orsa staci upravit vetaim otvorem a 4mi zavity, nebo kdyby nekdo shanel tezka prsa pro mechanicke cidlo, rad vymenim.

Cili kdybch na te 30tce prevrtal diru, a udelal do hliniku 4 zavity, treba i jen m4 a maznul je silikonem, mel bych se cidlem do vacky dostat, nebo ne? Jak jinak by to na toho supra nabastlili?

Na tomto cidle diry propilovat blize stredu a trosku osoustruzit stred aby tam sedl o krouzek? O kolik je ta roztec sroubku na kolinku mensi? https://www.agrozet.cz/e-shop/cidlo-ota ... 13603.html
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: otáčkoměr

#92 Nový příspěvek od red.bill »

Kolínko má rozteč větši a M8 ne? Nějaký bastlení na původní přírubu je na nic, jednak ty prsa nebudou mít žádnou stěnu, nepůjde to nějak rozumně utěsnit. Ta díra na el. čidlo je poměrně velká... Už jsem ti to psal, sundej prsa a nech to prostě převařit když tak mermomocí potřebuješ el. otáčkoměr.

Pochybuju, že by někdo dělal spešl prsa, všechno co mělo malý prsa, mělo mechanický otáčkoměr na kousku bowdenu u motoru... jestli to v tý destě nebrali z altíku, tatra u 15 to od nějakýho roku taky tak řešila, problém byly záměny altíků s různým průměrem řemenic, pak otáčkoměr kecal...

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: otáčkoměr

#93 Nový příspěvek od pavel sk »

Lukashil píše: pát led 27, 2023 7:03 pm Pratele, na bazosi uz je v poradi druhy zetor 50 super s otackomerem ze 7211.
Majitel je neochotny a nechce mi vyfotit, jak je to na motor nabastlene ale musi to nejak jit, opravdu zde mezi vami neni nikdo, kdo by se o to uz pokusil? Tak moc by mi pomohlo to nejak dostat na 3011, aby mi chodil elektricky otackomer....
Kdyby si nekdo troufl vyrobit nejakou redukci, verim, ze by mu lidi utrhali ruce, zvlast kdyz by v ni stacilo otocit hridelku a fungovalo by to i s opacnym problemem.. :-/
Otazne je ci to na tom Supre aj fungovalo a bolo zapojene, kedze to bol len Bazoš. Uz som videl kadeco v pristrojovke vlozene a bolo to len ako plnič prazdnej dieri a na oko to vypadalo super funkčne. Co sa ty tej upravy prs a namontovania cidla s 70XX a vyssie, tak by asi bolo jednoduksie zohnat cidlo otacok s motoru LIAZ. Ono bolo rovnake ako majoracke 3 pinove, akurat nemalo prirubu na 4 srobky M6, ale len jeden hruhy zavit. Tym sa to vsrobovalo do prs rozvodu ako napr. holender. Ono sa da v dnesnej dobe upravit a dolepit kadeco. Len to chce meranie, pasovanie skusanie. Aj ked neviem preco menit nieco co napr. 50 rokov fungovalo.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: otáčkoměr

#94 Nový příspěvek od Lukashil »

Protoze v ty 30tce.to mam furt dokola a uz me to nebavi.
14dni jsem se babral s tlakomerem, aby ukazoval vzduch, a zas odesel teplomer, otackomer mi jeste furt nefunguje, a elektrickych budiku mam par v zasobe....


video jednoho supra s funkcnim elektrickym otackomerem
https://youtu.be/2hul7ietzVY
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: otáčkoměr

#95 Nový příspěvek od pavel sk »

Prevodove kolienko pre pohon sada kupit nove. Takisto aj hnaci bowden. Ja som pred vyse rokom doma na jednom traktore kde nic nebolo jeden taky zdruzeny budik sfunkčnoval. Je pravda ze som s troch urobil jeden. Co sa tyka toho pohonu otackomeru, tak aj to nove lanko s bowdenu treba vytiahnut uplne von a riadneho namazat olejom a vsunut dnu do bowdenu. Tie bowdeny skladaju nasucho. Ked ho budes zapajat, tak nesmu tam byt velke ostre ohyby. Inak to funguje dobre. Co sa tyka Indickej nahrady budika, tak tam je budik tlaku urceny pre tlak oleja. Neviem ako dnes ale kedysi boli rozdiely medzi budikom vzduchu a budikom tlaku oleja. Proste neboli rovnake a nesli zamenit. Dokonc abyvali oznacene ikonov. Teda aspon u nakladiakov. Pre vzduch bola ikona ako keby pol vzduchojemu s budikom a pre olej bola ikona kvapka a ikona budika.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: otáčkoměr

#96 Nový příspěvek od staník »

Pavle , to bylo asi kvůli rozlišení. Jinak budík na olej měl zelený střed na rafice a byl jen na menší tlak. Budík na vzduch měl modrej střed a b yl do 16 ATM. Měla to tak Tatra , Líza měla ty budíky co popisuješ ,samo i jiný stroje. Budíky se dají upravovat a kombinovat , jen je teda musíš mít. Osobně bych se spíš pomusil to dát do původního stavu. Stačí si tady jen přečíst co je problémů s tím elektrickým otáčkoměrem.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: otáčkoměr

#97 Nový příspěvek od Lukashil »

Nad elektrickym jsem zatim na vsech strojich zvitezil :)
Jen mu nekam nacpat to proklate cidlo
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: otáčkoměr

#98 Nový příspěvek od staník »

Ty čidla dělají právě jen problémy. Měl jsem jich už několik a všechny byly na vyhození. Většina měla zničená ty váčky na počítání motohodin a u jednoho povolil ten simering a bylo plný oleje.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: otáčkoměr

#99 Nový příspěvek od Lukashil »

Tak pri mem rocnim najezdu, to mohu risknout, nehlede na to, ze nove mechanicke kolinka, nam na crystalech vydrzi okolo dvou let, a bowdeny az donedavna ani to ne, a nez se stacil dat bowden novy, budiky funguji jen pri ranach pesti, jinak se drzi na stupnici tam, kde je nebolej RUCICKY :smich:
Uznavam vse ma pro a proti, ovsem me by vyhovoval elektricky, a moc prosim kohokoliv, kdo mi k tomu dokaze pomoct
Stydím se za tuto zem

oakenfold
Příspěvky: 298
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: otáčkoměr

#100 Nový příspěvek od oakenfold »

Přilepím sem dotaz: Jak se řeší ukazatel motohodin, když se dělá GO traktoru? Koupí se nový budík? Nebo se ty mth tam nechají, nebo to jde nějak vynulovat?
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: otáčkoměr

#101 Nový příspěvek od red.bill »

Neřeší se to. Vynulovat mechanický leda rozebrat a růčo přetočit, nebo elektricky tak dlouho cvakat o kontakt pro počítadlo až ho vynuluješ.... elektronický počítadlo nevím jestli se dá nějak rezetnout.

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: otáčkoměr

#102 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jakýma šroubkama máte přišroubovaný snímač? Já tam mám s drážkou na šroubovák, dneska jsem chtěl snímač sundat a zatím to vypadá že buď budu muset nějaký upravit a nebo vytasit chladič. A když bych tam dal šestihranný nejsu si úplně jistý jak bych ten vnitřní spodní šrouboval.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: otáčkoměr

#103 Nový příspěvek od pavel sk »

Origo tam patria srobky M6 na imbusák.

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: otáčkoměr

#104 Nový příspěvek od Tomas6 »

A když je tam imbus, dá se tam nějak kloudně dostat to odšroubovat? Krátký nástavec s oříškem na malou ráčnu tam skrz řemenicu nejde.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: otáčkoměr

#105 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som tych snimacou pred par rokmi musel menit niekolko kvoli spojazdneniu otackomerov na STK. Šroboval som to bez akejkolvek demontaze veci okolo klasickym imbus klucom L-kom. Dalo by sa aj malickou golou, ale musel by si mat ten imbusovy 6hran v tom orechu predlzeny. Tie hlavy srobov idu dost tesne popri telesu snimača.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“