Zetor 7201 - komprese motoru

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#61 Nový příspěvek od pavel sk »

To som kedy a kde napisal ze 26 je malo? Ja som reagoval na tie valce s najnizsimy hodnotami co nameral.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#62 Nový příspěvek od pavolmakys »

Prepac, ty si reagoval na ineho nez som myslel, prepac este raz.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#63 Nový příspěvek od maruten1707 »

Vraciam sa späť k téme...hlavy som zhodil, a chcem sa spýtať , valce nie sú nejako viditeľne opotrebované aspoň z môjho pohľadu. Na vložkách hore kde končí chod piestu sú len jemné odskoky kde sa ani necht nezachytí akurát na 4tom valci je z jednej polocice okruhu vložky úplne hladký a z druhej je viditeľný odskok kde sa už zachytí aj necht....a ešte sa chcem spýtať keď do difuzora zatlačím drevenou paličkou tak je cítiť a aj vidno na foto že vrch piestu sa hýbe zo strany na stranu hoci len málo ale hýbe sa. Tá medzera je označená šípkou. Je to tak normálne alebo piest by mal byť vo valci natesno.Robí to vo všetkých 4 valcoch. V smere(hore-dole) ojnice vôľa nie je -usudzujem že v čape by to malo byť OK.

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#64 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ma tam byt vole, predsa len za hlinik roztahuje viac ako material vlozky.
Ako vela mas zodrate vlozky sa da zistit asi len novym kruzkom a merat volu na zamku, ale ten asi aj tak nemas a otazne je ci sa urcit ktory vybrus to je, aby si vkladal vhodny kruzok. Samozrejem da sa to aj zmerat, ale to je pre teba asi este komplikovanejsie.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#65 Nový příspěvek od pavel sk »

Bez merania, najlepsie patričnym dutinomerom je tazko urcit stupen opotrebenia. Vlozeny valec sa meria aj hore ale aj dole. Dole to bez demontaze piesta s ojnicou neodmerias. Preventivne sa to da aj tym kruzkom a škaromerom premerat ako pise pavolmakys 8)

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#66 Nový příspěvek od maruten1707 »

Nooo už to asi riešiť nebudem tie valce - opotrebenie nechám to tak ako je, akurát hlavy som vymenil vodítka čo boli vydrané , čo boli Ok som tiež nechal a ventily poriadne zabrúsil pastou ako písal pavel.sk že už pri zatlačení prstom ventil držal benzín neunikal, dal nové pružiny pod ne lebo staré boli unavené aj 12mm oproti novým!!! Oskúšal tesnosť a to je asi všetko...... a snad to nejako pomôže tej kompresii, uvidím keď premeriam a porovnám hodnoty, pripomeniem že hlavy po demontáži z motora a preskúšaní benzínom vôbec netesnili niektoré neudržali benzín ani 1-2 sekundy...uvidím no

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#67 Nový příspěvek od maruten1707 »

Tak sa vraciam späť- po zabúrsení ventilov sa hodnoty nezlepšili, skôr ešte zhoršili. Pôvodné hodnoty 23 , 18, 23, 21 po zabrúsení 23 , 15 , 19 , 20.
Pripomínam že brúsenie bolo iba pastami, ventily mali pekný šedý pásik po obvode po brúsení široký cca 1,5-2,5mm a benzín držali aj keď som to nemal poskladané a len prstom držal a po poskladaní držali viac ako 24hod, nerozumiem tomu pred brúsením som skúšal a benzín držali 1-2 sekundy a hneď vytiekol a na 2 hlavách ako som lial tak hneď sa vylieval von-nedržali vôbec ale hodnoty mali lepšie ako po brúsení, stalo sa niekomu niečo podobné, ???

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#68 Nový příspěvek od maruten1707 »

Zaujímavé je to že nič iné sa nerobilo, len sa zabrúsilo + dalo nové tesnenia temac,+ nastavili vôle ventilov. Kebyže som menil krúžka+ tak by som sa nedivil, viem že to klesá kým sa nezabehne ale takto po zabrúsení len ventilov klesne tlak viac ako o 2 až 4 bary! Tak to vyzerá že asi sú KO hlavy ked to predtým tie isté hlavy ktoré nedžali vôbec benzín mali vyšší tlak.....hmmm vedel by ma niekto usmerniť čo ešte urobiť , vyskúšať atd teraz to je fak na figu taká malá kompresia....

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#69 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak hlavy a ventily tesnia tak ako pises, tak je jedine problem v tesnosti kruzkov. Osobne poznam pripad kde komplet prevlozkovany motor po jedinej jazde skoncil KO. Tiez si "traktorista" pochvaloval ako taha, ale to si uzil len par minut slavy. Ale aky pán, taky krám. Aj novo zalozena sada sa dokaze skurvit za 10minut.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#70 Nový příspěvek od maruten1707 »

No to ano beriem , ale nič iné sa nerobilo a len po brúsení žeby tak klesli tlaky tak výrazne? Alebo ešte skúsiť nasadiť komplet novú hlavu aspoň 1kus a dať ho tam kde je najmenšia kompresia či sa to nezlepší???

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#71 Nový příspěvek od red.bill »

Jaký těsnění tam bylo a jaký jsi namotoval(síla)? Ty 3desítky nějaký rozdíl udělají ikdyž ne tolik. Jak byla měřená komprese před a po opravě? V obou případech stejně nebo před opravou teplý promazaný motor a po opravě studený "suchý" motor?

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#72 Nový příspěvek od maruten1707 »

Tesnenie temac 1,2mm pre 95 motory, pôvodne hodnoty a súčasne boli merané za rovnakých podmienok, za studena, keď som meral za tepla pri cca 60 st motora vtedy hodnoty boli rovnaké len zvýšené o cca 1 atmosféru na každom valci

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#73 Nový příspěvek od jojo7011 »

A smiem vediet cim si to meral? Pretoze ked si to meral s tym seismografom zo StarWars na papierove stitky od Motorpalu, tak niet divu ze si tam nameral take divociny.

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#74 Nový příspěvek od Janci »

Čo máš proti meráku na papierové štítky? Či pokial to neni digitálne a nemerá to tlak na stotiny tak to stojí za hovno ako všecko čo si mal v ruke?
Zetor 4011

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Zetor 7201 - komprese motoru

#75 Nový příspěvek od jojo7011 »

Mam vyhrady k tomu kompresiometru, uz som tu davnejsie pisal jeho nedostatky.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“