Regulátor vzduchu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Zetorek 6718
Příspěvky: 13
Registrován: sob čer 21, 2014 8:58 pm
Bydliště: Tábor

Regulátor vzduchu

#1 Nový příspěvek od Zetorek 6718 »

Ahoj, mám na traktoru Z6718 sdružený regulátor vzduchu a podle manometru v přístorojové desce ukazuje 4atm. a už odfukuje. Je možné regulátor nějak nastavit na větší tlak? Aspoň těch 5atm. , v příručce píšou o matce, co je schovaná pod tím černým kloboukem, ale utáhnout nebo povolit?

Děkuji za rady. :)

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Regulátor vzduchu

#2 Nový příspěvek od Fidlla »

Ano serizuje se to pod cernou krytkou,odjistis matku co je na sroubu u prostred a ten dotahnes,pamatuj si o kolik a nejlepsi pri nastartovanem motoru,zaroven kontrolovat o budik,doporucuji po pul otacce sroubu..
Nen tlak je 5,5....
Zetor 6718 DEEP RED

Zetorek 6718
Příspěvky: 13
Registrován: sob čer 21, 2014 8:58 pm
Bydliště: Tábor

Re: Regulátor vzduchu

#3 Nový příspěvek od Zetorek 6718 »

Seřízeno, drží si tlak 5,5 možná o malinko více, ale to by snad nemělo ničemu vadit, děkuji moc za rady :)

Uživatelský avatar
tawid
Příspěvky: 127
Registrován: pát úno 13, 2009 8:40 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Regulátor vzduchu

#4 Nový příspěvek od tawid »

Ahoj,
při jakém tlaku by to mělo odfukova?
mě to odfukuje při 6 atm, může to tak být.?
Díky

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Regulátor vzduchu

#5 Nový příspěvek od Franta.cz »

Pokud se jedná o UŘ I je to OK.

Uživatelský avatar
majo2
Příspěvky: 58
Registrován: pát črc 03, 2015 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Regulátor vzduchu

#6 Nový příspěvek od majo2 »

Nazdar, moze byt aj 7at. Ja mam nastavene na 6,5at.

Uživatelský avatar
tawid
Příspěvky: 127
Registrován: pát úno 13, 2009 8:40 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Regulátor vzduchu

#7 Nový příspěvek od tawid »

Ahoj, díky za odpověď.
Mám 6711

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Regulátor vzduchu

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked je to nastavene na vyssi tlak, moze akurat pomalsie odbrzdovat prives. Inak to nevadi. Ale tych 6 je uplne dost.

Martis 056
Příspěvky: 148
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Regulátor vzduchu

#9 Nový příspěvek od Martis 056 »

Taky se svěřím se svým problémem, v práci jezdím se 7745 a za studena nafouká 5,5 atm, ale jak se zahřeje na provozní teplotu tak nenafouká víc jak 4 atm a ufukuje po pár sekundách. Měnil jsem odkalovač i brzdič, nastavoval jsem Xkrát a pořád je to stejné. Napadá mě jedině že by kompresor byl vyběhlej, tzn. koupit alespoň nový píst s kroužkama + hlavu? Dík za odpovědi

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Regulátor vzduchu

#10 Nový příspěvek od Fidlla »

Martis 056 píše:Taky se svěřím se svým problémem, v práci jezdím se 7745 a za studena nafouká 5,5 atm, ale jak se zahřeje na provozní teplotu tak nenafouká víc jak 4 atm a ufukuje po pár sekundách. Měnil jsem odkalovač i brzdič, nastavoval jsem Xkrát a pořád je to stejné. Napadá mě jedině že by kompresor byl vyběhlej, tzn. koupit alespoň nový píst s kroužkama + hlavu? Dík za odpovědi
To je blbost,pokud nafouka za studena na 5,5 a pak uz ne,dela to bud sdruzeny regulator a nebo budes mit na hlave kompresoru ventilky v haji. Mel jsem podobnou zavadu,po vymeme hlavy kompresoru je to ok...
Jinak pri zaplych svetlech mi u 7711 ukazoval budik 4,5,tak jsem ho musel peekostrit a byl klid.
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Regulátor vzduchu

#11 Nový příspěvek od peny »

ak nafuka 4 bary a regulator odfukuje tak je ten regulator vadny, ak regulator neodfukuje tak mas vybehnay kompresor

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Regulátor vzduchu

#12 Nový příspěvek od UR1SK »

Mne zas regulator po natlačení na 6 prvý raz odfúkne a potom už neodfukuje, len cítmim ako z neho ide vonku vzduch a drží tých 0,6 Mpa. Neodfukuje teda v cykloch - pst - pst - pst. Mal som ho aj rozobratý ale na nič som neprišiel.

Uživatelský avatar
Rednow22
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 26, 2017 1:50 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Regulátor vzduchu

#13 Nový příspěvek od Rednow22 »

Zdravím,
potřeboval bych radu odborníků. Mám na 7011 namontovaný regulátor avia a potřeboval bych snížit tlak na traktorový. Můžete mi poradit kde čím hnout. Kompresor se s tím trápí a ručička jde až za roh. Také jsem nepochopil funkci plnění pneu. Z hadice nic nefičí. Dá se u tohoto regulátoru používat stejná hadice (šroubení) jako na 3011 ?

regulátor je to tenhle jak má dva šrouby pod plombou
http://www.gamakladno.cz/regulator-tlak ... 16968.html

Díky
Zetor 3011, Zetor 7011, domaděl.
Nějakej ten cajk potřebný k opravě.

juraj_k
Příspěvky: 194
Registrován: pát pro 25, 2015 12:40 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Regulátor vzduchu

#14 Nový příspěvek od juraj_k »

Rednow22 píše:Zdravím,
potřeboval bych radu odborníků. Mám na 7011 namontovaný regulátor avia a potřeboval bych snížit tlak na traktorový. Můžete mi poradit kde čím hnout. Kompresor se s tím trápí a ručička jde až za roh. Také jsem nepochopil funkci plnění pneu. Z hadice nic nefičí. Dá se u tohoto regulátoru používat stejná hadice (šroubení) jako na 3011 ?

regulátor je to tenhle jak má dva šrouby pod plombou
http://www.gamakladno.cz/regulator-tlak ... 16968.html

Díky
Mám presne ten istý problém ako ho opisuje Rendow22. Ktorou skrutkou sa znižuje tlak? Skúšal som povoľovať tú v strede tej "čiapky" dokonca som ju až vyskrutkoval a stále fúka na vysoký tlak a zbytočne je namáhaná celá sústava, počnúc kompresorom, hadice a.t.d.
Dík všetkým

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Regulátor vzduchu

#15 Nový příspěvek od pavel sk »

Skusil si ho aj vycistit? Pokial je vo vnutri cisty, tak moze byt pridrety a to je potom suci len na vymenu za novy. Byva v nom vytlacene sedlo a to sa opravit neda.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“