nástavení předvstřiku zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: nástavení předvstřiku zetor

#16 Nový příspěvek od pavel sk »

Je to mozne. HU sa rozne znaci. Moze byt len ako 0 alebo TOP alebo LO.


pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: nástavení předvstřiku zetor

#18 Nový příspěvek od pavel sk »

Uz si to nastavil podla tych risiek? Mas ich celkom dobre viditelne. Ked tu risku 24stupnov nemas vyrazenu, tak podla tychto neni problem si ju tam doznacit. Sublerom si zmeraj vzdialenost risiek od seba a podla toho si ju doznac. Oni su odstupnovane po 2 stupne. Nic tym nepokazis.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: nástavení předvstřiku zetor

#19 Nový příspěvek od Brendak »

Jo jo. Tych 24° jsem označil důlčíkem. Nastavil jsem to na 24,5°.

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: nástavení předvstřiku zetor

#20 Nový příspěvek od kubik.brumik »

kolik má být píst pod horní úvratí kdyžmá nastat předvstřik ??? motor 6901

ventil86
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 15, 2018 7:16 am
Bydliště: České Budějovice

Re: nástavení předvstřiku zetor

#21 Nový příspěvek od ventil86 »

Najít rysky na setrváku je jedna věc, ale co potom stím když namontuji kapiláru na první válec (blíže k chladiči) najedu na HÚ opradvu jsem jí skontroloval po vyndání vstřikovače a pak pootáčím pomalu setrvákem doprava proti směru otáčení motoru jedná se o traktor 7045. Kapiláru mám namontovanou na vývodu z čerpadla pro první válec a když točím setrvákem tak ještě než se dostanu na rysku HÚ tak mám palivo vstříknuto. Tudíž ten motor vůbec nerozběhnu když mi to vstříkne za HÚ. Dá se předvstřik seřizovat jinak než nakláněním čerpadla? Protože když ho úplně vyhnu tak se sotva dostanu se vstřikem na HÚ. Už nevím kde je co špatně.
Kdyby někdo řešil podobný problém byl bych rád za nějaké info ohledně tohoto problému.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: nástavení předvstřiku zetor

#22 Nový příspěvek od pavel sk »

Mas vporiadku rozvody a hlavne hriadel nahonu vstrekovacieho cerpadla? Ta zvyke byt mierne skrutena a vtedy to nesedi na znaky.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: nástavení předvstřiku zetor

#23 Nový příspěvek od faustt »

Mne sa to stalo na Z3011 a bola skrutena ta hriadel lebo ked som dal rozvodove kolecko na znacky tak sa to naklonom cerpadla nedalo nastavit, musel som posunut kolecko co pohana cerpadlo o jeden zub v smere hodinovych ruciciek, potom to uz podla kapilary sedelo. Tiez mi to neslo do hlavy, ale ta hriadel je dost namahana jednak od cerpadla a aj od kompresoru.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: nástavení předvstřiku zetor

#24 Nový příspěvek od jiriSBS »

Nastavovací rysky na motoru jsou pouze orientační pro základní nastavení,pak musí přijít doladění podle chodu motoru jak píše Britt.V práci jsme měli tester z Plané nad Lužnici (typ si už nepamatují),který zapisoval ,výkon ,krouťák ,měrnou spotřebu,na základě hodnot z počítače(akcelerace,decelerace) se dal nastavit motor na nejlepší hodnoty.Nastavovací rysky neberou v úvahu výrobní tolerance a opotřebení,kdežto ucho mechanika a tester ano.Např na Z-16145 se nám podařilo nastavit výkon o 9 kW vyšší,než mechanikovi, po opravě motoru.Dělali jsme soutěž v nastavovámí motoru,motoraři zkušení mechanici s dlouholetou praxi se pokoušeli mastavit motor,nikomu se to nepodařilo jak na testeru.

freza fa3
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 09, 2022 8:47 pm
Bydliště: Tábor

Re: nástavení předvstřiku zetor

#25 Nový příspěvek od freza fa3 »

nastavil jsem předstřik podle manuálu to jest 4,5 mm před horní úvratí měřil jsem to indikátorem místo vstřiku a traktor
strašně kouřil bílý kouř tak jsem to udělal na 1,5 mm před horní úvratí a jsem spokojený traktor chytá jak se říká na škubnutí
a nekouří .tak že manuál mi nepomohl .

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: nástavení předvstřiku zetor

#26 Nový příspěvek od pavel sk »

A o aky sa to motor jedna????

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: nástavení předvstřiku zetor

#27 Nový příspěvek od thovt »

freza fa3:
To jasné protože otvor pro vstřik je pod úhlem , každý motor chce své, tabulkové hodnoty jsou základ čeho se chytit.

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: nástavení předvstřiku zetor

#28 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kluci koupil jsem traktor bez čerpadla, nevadí, čerpadlo nějaké leželo doma, tak jsem ho nechal udělat, čerpadlář mi dal k tomu gumku a těsnění. Mezi čerpadlo a blok. Co tam má být? Gumka, těsnění nebo snad oboje?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: nástavení předvstřiku zetor

#29 Nový příspěvek od pavel sk »

Záleží aký to je motor. Ak je to starší blok bez drážky pre O-kruzok tak tam patrí tesnenie. Ak má drážku tak tam ide len O-kruzok. Hlavne čerpadlo uchyt na všetky tri sroby.

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: nástavení předvstřiku zetor

#30 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo to je jasný. Sice jsou aplikace kde se ten třetí šroubek zpátky nevracel, třeba startér na avii, ale tady to jde vcelku v pohodě. Navíc tu je sundaná kapotáž, tak to půjde dobře.
A díky.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“