nástavení předvstřiku zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

nástavení předvstřiku zetor

#1 Nový příspěvek od kubik.brumik »

mám motor zetor 6901 vím jak se to dělá pomocí klasické kapiláry, ale na setrváku mám jen rysku s číslem 0 ta asi znamená horní polohu pístu a je tam ještě jedna bez čísla usuzuji že podle toho je to tak nastavované je to tak cca od sebe 30mm. trápí mě to proč těch rysek tam není víc a kolik má být u 69 úhel před vstřiku. Tuším že jsem to kdysi ve škole dávalo na 21 stupňů?? nevím jak to udělat aby to bylo správně když těch rysek tam je málo :(

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: nástavení předvstřiku zetor

#2 Nový příspěvek od kubik.brumik »

tak se omlouvám. špekuloval jsem jak daleko by měli být ty rysky od horní úvrati. Setrvák má obvod 1140mm to znamená že 1140 děleno 360 je 3,16 x 21 je 66,5 tak že rysky jsou od horní úvrati cca 6,5 cm a našel jsem je :) . tak se omlouvám. jen na kolik se to tedy seřízuje a jaké patří číslo trysek na motor 6901???

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: nástavení předvstřiku zetor

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Motor 6901 nastav na 23- 24,5stunna pred HU.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: nástavení předvstřiku zetor

#4 Nový příspěvek od Brendak »

Tady jsou nějaké informace a fotky co jsem dal dohromady o vstřikovačích a předvstřiku pro Z6911. Na prvním obrázku jsou uvedené originál trysky a pak jejich přibližná náhrada. Ale někdo tuším psal že se dají koupit ještě i ty originál. Otevírací tlak vstřikovače je podle prvního obrázku 14,7 + 0,8 MPa a pak na třetím je tlak 16,5 + 0,8 MPa. :-/ Já to mám tuším kolem těch 17 MPa. http://brendak2.rajce.net/Vstriky

Dík za info rozměru setrvačníku. Nějak v těch ryskách taky plavu. Mám tam totiž vyraženou obráceně trojku , nebo špatně osmičku.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: nástavení předvstřiku zetor

#5 Nový příspěvek od Brendak »

Tak sem se díval a mám tam vyražené čtyři rysky po dvou stupních. Označené jsou jen dvě. Jedna 8 jako 18° a ob rysku dolů 2 jako 22°. :)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: nástavení předvstřiku zetor

#6 Nový příspěvek od Britt »

Já jsem pouhý amatér a vyučený motorář. Čerpadla jsem vždycky šteloval na ucho. Od Supra až po kombajn. Vzhledem ke kvalitě paliva nikdo nemůže nastavit přesnou hodnotu vyčtenou z knížek. To jsou pouze orientační hodnoty. Základem jsou seřízené vstřiky, dobře nastavené čerpadlo a zbytek je o citu a zkušenostech. Pak motor chytá na škrtnutí a podává max. výkon
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: nástavení předvstřiku zetor

#7 Nový příspěvek od Brendak »

To mně říkal i jeden vyučený automechanik před důchodem. Ale zas na druhou stranu kluci to tady štelují i stroboskopem. Já mám kapiláru.

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: nástavení předvstřiku zetor

#8 Nový příspěvek od kubik.brumik »

díky všem moc kamarádi :) :friends:

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: nástavení předvstřiku zetor

#9 Nový příspěvek od Brendak »

Brendak píše:Tak sem se díval a mám tam vyražené čtyři rysky po dvou stupních. Označené jsou jen dvě. Jedna 8 jako 18° a ob rysku dolů 2 jako 22°. :)
Tak se omlouvám. Máme tam vyražené přímo 18 a 22. Špatně jsem si na to svítil a první čísla byly skované ve stínu. :red:

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: nástavení předvstřiku zetor

#10 Nový příspěvek od pavel sk »

Mas len tie dve risky? Lebo ja ich mam na 69tke viac. Jedna je oznacena ako TOP Je to riska HU (horna uvrat). Ono ich tam blbo vidno lebo casto su slabo razene a zakrite spinov a mastnotov. Obrázek

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: nástavení předvstřiku zetor

#11 Nový příspěvek od Brendak »

Ty čtyři rysky co máš na fotce mám stejně. A myslím ti tam kouká kousek osmičky jak mně. Nad těma čtyřma je pak ještě označena horní úvrat´. Je tam nějaká ryska a 0 myslím.

Jen je divné proč tam vyrazili rysku pro 22° a pak už nic. A přitom má býr nastavené 23°+1,5°. Já si těch 24° označil důlčíkem.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: nástavení předvstřiku zetor

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Pod tymi riskami som mal pri nastavovani zviraznenu modrou fixkou este jednu risku ktora bola vyrazena najslabsie ale bola tam. A vychadzala na tych 23stupnov pred HU. Skoda ze som to nenafotil ked som mal rozpojeny traktor. Bolo to krajsie vidno.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: nástavení předvstřiku zetor

#13 Nový příspěvek od Brendak »

Zítra to budu štelovat , tak se ještě podívám jestli tam nějaká skovaná ryska není. Když tak dám foto.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: nástavení předvstřiku zetor

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som to ocistil brusnym papierom a bolo ich lepsie vidno. Len ten pristup tam :)

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: nástavení předvstřiku zetor

#15 Nový příspěvek od Brendak »

Foťák jsem zapomněl. :zapomel: Horní úvrať je označená asi takto (není to úplně čitelné): 1l0 a je to nastojato.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“