Zetor 50 Super - výfuk

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Filip50
Příspěvky: 14
Registrován: ned srp 23, 2015 2:21 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Zetor 50 Super - výfuk

#1 Nový příspěvek od Filip50 »

Nevíte někdo jak vypadá originální výfuk na supra uvnitř?

Našeho supra jsme koupili s výfukem z nějaké čtyřicítky ale traktor měl takový "utlumenější" hlas, nebyl to ten specifický "suprácký" zvuk. :)

Tak jsem koupil originál od jednoho pána z čech, který je sám vyrábí a prodává na internetu.
Výfuk je dobře udělaný, z celkem silného plechu a celý je černě smaltovaný. Akorát mi sdělil po telefonu že je dělá o 8cm kratší než je originál. Stojí necelé dva tisíce i s poštovným.

Pak jsem našel ještě další výfuky na supra ale čínské výroby které jdou na pohled rozeznat od těch co dělá pán a stály od 800 do 1300Kč.

Výfuk od českého výrobce má uvnitř k hořejšku přivařenou asi 15cm dlouhou trubku stejného průměru jako je vnější kolínko nahoře. Trubka je zespoda zavařená a po celém obvodu má dokola vyvrtané malé díry, přes které vlastně plyn prochází ven z výfuku.

Kamarád ve vsi má také supra. Výfuk na něm má také stejného tvaru jako originál akorát ze slabšího plechu a uvnitř ho má prý zcela prázdný (bez překážek) Jeho zvuk je ještě výraznější a dunivější. Dá se říct že má hlas jako zvon! ;-)

Ještě mi říkal že hodně uzavřený výfuk není dobrý a v extrémním případě by se mohly podpálit ventily.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“