Predni naprava zetor 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Predni naprava zetor 3011

#16 Nový příspěvek od Lišák1 »

To je zemědělská vůle a je tam správně. Já jsem pouzdra dělal doma, krásně přesně na míru a když jsem to celé složil, tak volantem nikdo nepohnul, takže znovu rozdělat, pouzdra protočit a opět to bylo málo. až napotřetí jsem se trefil, takže ty dva mm jsou akorát.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Yaro
Příspěvky: 82
Registrován: pát říj 21, 2011 4:09 pm
Bydliště: Košice

Re: Predni naprava zetor 3011

#17 Nový příspěvek od Yaro »

maruten1707 píše:Riešim na 4011 výmenu púzdier vo zvislákoch a potrebujem radu ako osadiť silonové púzdro do spodnej obíimky.Na koncoch obímky ze jednej aj z druhej strany je taký prstenec-výstupok aby púzdra zrejme nevypadli. Sú vyberatelné tie prstence? alebo napevno a ako to tam uložiť to púzdro.Nalisovaním to velmi nepojde. A ešte neviem prečo je vola na novom silonovom púzdre taká velká vnútorný priemer púzdra má 47mm zatial čo čap v spodnej časti kde sa púzdro pohybuje má iba 45mm. myslím že tie 2mm urobí celkom dosť velkú vôlu. Zvisláky nevyzerajú byť vydreté-vyhrýzané takže neviem no , staré púzdro po x rokoch používania malo takú volu ako nové ked nasucho vložím na hriadel.Za rady dakujem
Obrázek

Obrázek
Ja som to len nalisoval a dosť ťaško sa pohybovalo na zvislom čape.Na jednej strane som mal vydretý zvisly čap asi 3mm vyvaril som a osústružil dúfam že sa nezlomý.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Predni naprava zetor 3011

#18 Nový příspěvek od maruten1707 »

ok a nalisoval ste to plastové púzdro originál z obchodu?alebo vysústružené so silonu?

Yaro
Příspěvky: 82
Registrován: pát říj 21, 2011 4:09 pm
Bydliště: Košice

Re: Predni naprava zetor 3011

#19 Nový příspěvek od Yaro »

maruten1707 píše:ok a nalisoval ste to plastové púzdro originál z obchodu?alebo vysústružené so silonu?
Ano ten originál z obchodu som nalisoval.Asi pred dvoma mesiacmi som robil opravu,najprv išlo riadenie ťažko ale už teraz je dobre.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Predni naprava zetor 3011

#20 Nový příspěvek od maruten1707 »

ok a nebol volný na zvisláku pred nalisovaním? lebo ja mám na obidvoch stranách rovnakú volu-a vidí sa mi to že sú velké tie púzdra.
Neide mi oto aby boli púzdra natesno aby sa nedalo otáčať ale proste tie púzdra sa mi zdajú o cca 2mm večšie ako by mali byť vonkajší priemer púzdra nechce vojsť do obíjmky preto sa pýtam či ten prstenec sa dáva dole alebo ako to vlastne urobiť.
Naposledy upravil(a) maruten1707 dne pon lis 09, 2015 8:01 pm, celkem upraveno 1 x.

Yaro
Příspěvky: 82
Registrován: pát říj 21, 2011 4:09 pm
Bydliště: Košice

Re: Predni naprava zetor 3011

#21 Nový příspěvek od Yaro »

maruten1707 píše:ok a nebol volný na zvisláku pred nalisovaním? lebo ja mám na obidvoch stranách rovnakú volu-a vidí sa mi to že sú velké tie púzdra.
Ano mal som vôlu ale nemeral som.Ale ako precháda puzdro cez ten prstenec tak sa zmenší.Však vyskúšaj
neni drahé to púzdro.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Predni naprava zetor 3011

#22 Nový příspěvek od maruten1707 »

ok a ako ste to lisoval? na zveráku chcelo to vobec isť?

Yaro
Příspěvky: 82
Registrován: pát říj 21, 2011 4:09 pm
Bydliště: Košice

Re: Predni naprava zetor 3011

#23 Nový příspěvek od Yaro »

maruten1707 píše:ok a ako ste to lisoval? na zveráku chcelo to vobec isť?
Tak teraz si mi dal otázku,keby som si ja pametal.S drievkom a kladivom pomaličky a na puzdro som spravil nábeh.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Predni naprava zetor 3011

#24 Nový příspěvek od maruten1707 »

ok skúsim to -dúfam že sa púzdro tým lisovaním trocha zúži a vôla bude menšia.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Predni naprava zetor 3011

#25 Nový příspěvek od faustt »

Caute Pani. Robim prednu napravu na Z3011. Menil som asi vaetko vratane zvislych capov. Ale riesim problem.
V novych hornych puzdrach po nalisovani maju capy vôlu 0,2mm. S tym nespravym asi nic. Na mieru sa mi to nechce vyrabat.
Dolne mali po nalisovani do tych zeleznych objimiek rozmer 38,7mm. na cap sa nedali dat.
Na radu ooravara z druzstva som ich pretocil na 40,05 mm.Teraz sa mi zda ze vola je velka, ale pan vravel ze ten plast sa vraj "nafukne" od vazeliny, ze to je dobre.
Ked to zlozim tak cap sa pohybuje vpuzdrach dost lahko. A to este ani naprava nebola zatazena. Zda sa mi ze by to malo ist tesnejsie.
Ked ste to niekto robil aku volu ste tam davali ?

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Predni naprava zetor 3011

#26 Nový příspěvek od faustt »

Este oprava. spodne puzdra mali po nalisovani do objimok 39,7mm .

palobobo
Příspěvky: 1927
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Predni naprava zetor 3011

#27 Nový příspěvek od palobobo »

Tazko radit ked ti to vadi tak objednaj nove puzdra a znova. Dost ludi tu nieje spokojnych z kvalitou tych zvislakov ze su mekke. Tak tazko povedat co a ako. Ja som tie puzdra robil z bronzu.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Predni naprava zetor 3011

#28 Nový příspěvek od faustt »

Nove zvislaky neviem posudit. Akurat mi vadi ze su len sustruzene. Stare boli zjavne brusene. Kiez by neboli krive, dal by som ich na chrom...
Asi to necham tak. Nechce sa mi objednavat nove puzdra. V presove v obchodoch maju len tie biele a su na hovno. Prilis tvrde a pri lisovani do objimky praskli. Takto som znicil 4 puzdra. Skusil som urobit aj nabehy ale prasklo to este skor. Potom som objednal cierne a tie tam vosli v pohode.
Prinajhorsom si to za nejaky cas zopakujem.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20893
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Predni naprava zetor 3011

#29 Nový příspěvek od ota »

S tou vůlí, kolik tedy myslíš, že by byla správná vůle toho čepu vůči pouzdru? Už jsem pár těhle uložení vyrobil. Původní vůle po rozebrání byly většinou od 1 mm vejš. Měl jsem tu i chromované čepy z jedné strany vydřené o 2 mm. Víceméně neopravitelné. Kluk co to donesl to chtěl stočit. Stočil jsem to a on dal znovu nachromovat. Naštěstí měl známého v chromovně, tak mu to nějak zkutil. Asi navíckrát.
Poslední čepy co jsem tu měl byly na našeho Supra 50. Vyndal jsem pouzdra a vyrobil nalisoval nové mosazné na míru. Poté do nich stočil čepy. S vůlí 0,2 mm. Něco se musí nechat na vazelínu. Ani z fabryky to nemají přesně souosé a vůle je tam potřeba.
To stejné vložkoval jsem si minibagr a všude vůle 0,2 mm. Opět ale ocelová pouzdra s tepelně upravenou jen činnou plochou. Indukčně zakaleno.
Plastový bych nedal asi ani nepříteli. Ale zase je potřeba vycházet z možností každého. Já mám na to doma vercajk tak to dělám pro sebe jinak. 8) Snažím se nafurt.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Predni naprava zetor 3011

#30 Nový příspěvek od faustt »

Dal by som to na 0,02. Ono by si to sadlo. Aj tak sa to na tych sustruzenych cepoch isto rychlo vydrie. Nechapem ako to mohli vyrobit len sustruzene.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“