Prepláchnutie motora 6911

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
zajo6945
Příspěvky: 18
Registrován: čtv kvě 02, 2013 2:47 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Prepláchnutie motora 6911

#1 Nový příspěvek od zajo6945 »

Zdravím páni odborníci potreboval by som poradiť niečo na prepláchnutie motora na môj traktor aké sú výhody nevýhody nejaké skúsenosti s tým a nejaký dobrý prípravok na to určený..... Niekde som dokonca počul o prepláchnutí motora naftou ....

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Prepláchnutie motora 6911

#2 Nový příspěvek od peny »

chces preplachnut olejovy system alebo chladiaci?

zajo6945
Příspěvky: 18
Registrován: čtv kvě 02, 2013 2:47 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Prepláchnutie motora 6911

#3 Nový příspěvek od zajo6945 »

olejový systém ... mazanie ... zabudol som dopísať

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Prepláchnutie motora 6911

#4 Nový příspěvek od pavolmakys »

Kedysi sa to robilo pravidelne naftou ked nebol poruke preplachovaci olej. Ze vraj to nie je dobre, vytvara sa film na panvach lozisiek a tie sa potom moc deru, nejako to vadi oleju ale nic blizsie neviem. V dnesnej dobe ak dava niekto AD olej by som naftou isto nepreplachoval.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Prepláchnutie motora 6911

#5 Nový příspěvek od Chose11 »

když jsem kupoval přípravky na výplach, nejvíc jsem z toho cítil jakoby naftu a petrolej
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Prepláchnutie motora 6911

#6 Nový příspěvek od peny »

naliat nejaky lacny olej trosku pojazdit, vycistit vanu a sitko a naliat novy nic viac podlav mna netreba

zajo6945
Příspěvky: 18
Registrován: čtv kvě 02, 2013 2:47 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Prepláchnutie motora 6911

#7 Nový příspěvek od zajo6945 »

ja to chcem len preto lebo ked som sa dnes pozrel pod výka ventylov tak to bolo vetko hnusné ... ako keby v tom traktore už ani olej nebol ale nejaká vazelína alebo nejaký humus

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Prepláchnutie motora 6911

#8 Nový příspěvek od Chose11 »

jsou firmy, které se na tohle specializují, u nás ve městě jedna tohle dělá a servisuje i kuboty, vlastní zkušenosti však nemám
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Prepláchnutie motora 6911

#9 Nový příspěvek od ota »

S tím proplachem motoru. Jednou jsem šteloval ventyly na motoru. Marastu tam bylo, že nebyly vidět ani šrouby. No nedá se svítit musíme to propláchnout. Tak jsme sehnali proplachový olej. Koupili jsme na dva proplachy. Postupovali podle návodu. Nějak se ohřeje motor, vypustí původní olej. Naleje se tam proplach a chvíli se to pojezdí a vypustí. No matroš vytekl hnusnej. Filtry vyčistit. Potom jsme nalili olej a jezdili normálka. Po nějaké době tento postup opakovali. Zase vyteklo celkem marast. Tak že dobrý a dali olej a jezdili. A když jsme dělali tu nápravu tak jsme vlezli i do motoru. A tam humus jako blázen. Tekže jsme to špachtlí odhrnovali.
Závěrem proplach neměl asi vůbec význam, i když vyteklo hnusu dost. Ale stále tam zůstalo.
Nejlíp to propláchnul kámoš. Dělal generálku. Rozebral motor a vzali jsme ho na parní vapku. Nastříkali odmašťovadlem a pěkně nahřáli vodu ve vapce a oprali tím. Motor jako novej. Ale chce to dělat na nějakém na to určeném místě. Protože je s toho strašnýho marastu všude kam se kdo podívá. Dělali jsme to v mycím boxu.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Prepláchnutie motora 6911

#10 Nový příspěvek od Chose11 »

po všech zkušenostem, nejbliší jzd s horkou wapkou a rozebraný motor je jak nový....
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Prepláchnutie motora 6911

#11 Nový příspěvek od matisx »

jestli vy hosi moc nepretahuje te ty vymeny oleju-kdysi jsem mel fiata polaka a nalil tam olej castrol-byl za dobrou cenu-vymena tusim po15tis-motor cistej-pak jsem tam nalil to co doporucuji do felicii paramo nebo co to bylo a po 10tis humus ve viku jako prase-takze olej a interval vymeny taky zalezi
jo to paramo jeste do 8tis nic nevykazovalo a pak to slo z kopce.takze traktor dostava ted kazdej rok vymenu-(max 200mth)pouzivam Mogul M7ADSIII zadnej zazrak proto to menim casteji
a ten vyplach co tam pridat nejakej SHELL co pomaha rozpoustet usazeniny a vaze na sebe(jestli to neni jen reklama) a casteji to menit-fitry to nezasere pac to odstredivka nahaze na steny a pravidelne menit :-/

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Prepláchnutie motora 6911

#12 Nový příspěvek od ITS »

Mě bylo vysvětleno, že dobrý motorový olej má mít schopnost vázat na sebe všechny nečistoty v motoru, aby se neusazovaly. Ty nerozpustné pak vychytává filtr a ty rozpustné a mísitelné /hlavně saze) , tak ty zůstanou v oleji a ten houstne. Černý motorový olej znamená, že dobře vybírá tu špínu. Proto je nejlepší měnit olej zavčas a používat standartní kvalitu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Prepláchnutie motora 6911

#13 Nový příspěvek od ota »

K té výměně oleje asi takhle.
Většina z nás koupila trakor, který už někdo předtím měl. Většinou to měl někdo, kdo si toho moc nehleděl. Náš traktor jezdil než se dostal k nám asi bez výměny oleje. Jen dolívání. Když se sem dostal ( já jsem tu ještě nebyl ) povídal pantatík, že musel sítka oškrábat nožem jak to na nich bylo zatuhlí. Potom je máčel ve všem možným, aby se to rozpustilo. Některé sítka sehnal jiný a tak to poskládal. Olej se mění teď často. Ale od dřívějších a předchozích uživatelů tam je prostě marast. A ten nedostaneš ani tímhle nebo jiným olejem. Už jsme tam ledasjakej nalili. Kvalitní nebo i ten Mogul či Paramo. I jsme měli ten proplachovej a pořát tam je marast jako bejk. Jak jsem psal jedině rozebrat, vymejt vařicí vapkou a potom to je čistý.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Prepláchnutie motora 6911

#14 Nový příspěvek od matisx »

to rozebrani je to nejlepsi to jasny-ale ruku na srdce-taky ten nehorsi scenar jaky clovek chce- :'( takze do toh se pusti malo kdo-kdyz nedala go motoru-takze mi potrebujeme zazrak :)

Tomas6
Příspěvky: 5384
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Prepláchnutie motora 6911

#15 Nový příspěvek od Tomas6 »

zázrak v podobě zadřeni kliky.Ono proplachy jsou fajn.Ale jak je tam toho bordelu moc a něco se utrhne a ucpe to kanál tak je vyřešeno.Nejlepší rozebrat,nechat vyvařit v louhu a motor jak nový. Ale stojí to prachy.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“