Vypinani predni napravy Zetor 9540

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
kufa
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 02, 2015 7:18 am
Bydliště: Třinec

Vypinani predni napravy Zetor 9540

#1 Nový příspěvek od kufa »

Zdravim, potrebuju poradit. Koupil jsem Zetor 9540 a zjistil jsem ze mi nejde vypnout predni naprava respektive ji vypnu na vypinaci zhasne kontrolka ale ted na snehu vidim ze je porad v zaberu. Civka cvaka, nemate s timhle nejake zkusenosti? Muze to byt zimou jelikoz traktor stoji venku v mrazu. Nerad bych v lete jezdil se zapnutym predkem po asfaltu nebo rozebiral traktor na zacatku sezony. Dekuji za rady.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vypinani predni napravy Zetor 9540

#2 Nový příspěvek od Fidlla »

Prvni rada vypust vzduchojem a pak nafoukej vzduch az odfoukne pojistni ventil tlak na budiku aspon 7...
pokud nemas vzduch,je predek zaply....ja mel stejny problem ze Z 9641
..
Zetor 6718 DEEP RED

kufa
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 02, 2015 7:18 am
Bydliště: Třinec

Re: vypinani predni napravy Zetor 9540

#3 Nový příspěvek od kufa »

Diky za radu dneska po praci to zkusim jen doufam, ze me neceka oprava za X tisic...

kufa
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 02, 2015 7:18 am
Bydliště: Třinec

Re: vypinani predni napravy Zetor 9540

#4 Nový příspěvek od kufa »

Tak sem vypustil vzduchojem, musim teda rict ze z nej sel pekny bordel nechal sem ho natlakovat a pak znovu vypustil. Po dalsim natlakovani se mi predek vypnul, pak sem byl ovsem orat tudiz sem ho zapnul a vecer mi zase nevypnul. To bude asi tim bordelem co? Napadlo me jestli to neni stary olej. Asi ho sundam a cele to vycistim. Neexistuje nejaky pripravek na cisteni vzduchovych trubek?

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vypinani predni napravy Zetor 9540

#5 Nový příspěvek od Fidlla »

Ten bordel je z kompresoru,olej z motoru a vzdusna vlhkost...ja vzduchojem vypoustim jednou tydne a bordelu tam je plno. To sami uz dela i Proxima,ale to je tim ze jezdim do chliva a ven,ta para se nekam proste ulozi.
Zetor 6718 DEEP RED

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vypinani predni napravy Zetor 9540

#6 Nový příspěvek od hotday »

jasne, da sa tomu jednoduche predist...kup vysusac vzduchu, pripojis to hned za upravovac vzduchu a menis len filtre myslim nieco taketo:
http://eshop.svetluska.cz/vysousec-vzdu ... 5-mercedes

tiez to tam planujem dat...a myslim, ze sa tym urcite ciastocne poriesia problemy...jednoznacne by som to odporucal tam, kde su nejake elektro-pneu ventil...

kufa
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 02, 2015 7:18 am
Bydliště: Třinec

Re: vypinani predni napravy Zetor 9540

#7 Nový příspěvek od kufa »

Takze se to zrejme vsechno usadilo ve vzduchojemu, ktery kdyz nasledne vycistim tak by melo jit vpohode vypinani predku atd? Nebo je treba nejak cistit trubky ci menit? 95-ku mam asi mesic a na 6945 kompresor pouzivam akorat na foukani gum..:) Jeste se zeptam zda nevite jaky motorovy a prevodovy olej pouzit pro tento traktor?

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vypinani predni napravy Zetor 9540

#8 Nový příspěvek od Fidlla »

Presne ty elektroventily se zaserou ,pak zlobi. Proto 95 dostala kompletne novy kompresor a je klid...
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: Vypinani predni napravy Zetor 9540

#9 Nový příspěvek od gorannic »

zdravím. riešim podobný problém. Na mojej 9641 mám asi opačne namontovaný vypínač prednej nápravy :chytry: . Keď stlačím vypínač a odfukne vzduch, vtedy zaplo alebo vyplo predok ? lebo minule som hrabal v kopci, a bol som v tom že predok mám zapnutý. je nejaký jednoduchý spôsob ako zistiť že ide predok ? pozn. traktor s predkom vlastním zatiaľ iba 2 mesiace

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Vypinani predni napravy Zetor 9540

#10 Nový příspěvek od pavolmakys »

Co tak pozret ci sa toci kardan ked hrabes?
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“