naftová pumpa zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

naftová pumpa zetor

#1 Nový příspěvek od pepa.traktor »

měl bych dotaz kolegové dnes jsme měli štěpkovat odpoledne ze zetorem 7011 a prostě jsme ho nenatočili ani neslíbil,--zozebráno potrubí -vyfoukáno nové měděný těsnění ale prostě ruční pumpičkou nejde napumpovat ůplně hluchý prostě po odšroubování trubky k filtům nafta nejde z podávací pumpy ani náhodou tak se sundala z bloku a zkontrolovalo se jestli se vůbec hýbe od vačky vstřikovacího čerpadla ten kolík a ten chodí normálně


byla by nějaká rada na co se zaměřit " sací ventilek " ? jakým způsobem to má vůbec fungovat aby přes pumpu šlo palivo ? ruční pumpičku jsme přehodili z jiného zetoru a nic a po montáži zpět pumpovala normálně

lítali jsme kolem toho venku jak pitomci sklenička těsní ,měděný na průtokáčích nové hadice od nádrže nastavena na trychtýř na obejití problému možného v nádrži čí vedení k hrubému čističi skleničce a nic motor točí ale nafta tam nejde

na podzim po odstavení po štěpkování dnes mělo být pokračování a rozebíralo se a motor nejede --už :-/


poradí někdo komu se to stalo nebo je možný s tím sacím ventílkem že je problém v něm :-/
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: naftová pumpa zetor

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Kolko mas v nadrzi nafty???

Uživatelský avatar
neboferus
Příspěvky: 805
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:20 am
Bydliště: poprad

Re: naftová pumpa zetor

#3 Nový příspěvek od neboferus »

Raz som mal podobny problem,hadicka prefuknuta,vymenene pumpicky a nakoniec bol upchany holender.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: naftová pumpa zetor

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Pytal som sa preto ze kolko ma nafty v nadrzi, lebo uz som sa stretol s tym, ze bol problem s rurkami v nadrzi. Traktor jazdil normalne a ked sa hladina dostala nieco pod stvrt nadrze tak zacalo to tahat vzduch. Ked sa dotankovalo tak zase traktor slapal.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: naftová pumpa zetor

#5 Nový příspěvek od Tomas6 »

zkus to napojit z flašky.Vyloučíš poruchu pumpy.Když pumpuješ ručně nemá pumpa na některou stranu odpor?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

dušanko
Příspěvky: 214
Registrován: sob led 28, 2012 8:45 pm
Bydliště: Svidník

Re: naftová pumpa zetor

#6 Nový příspěvek od dušanko »

a nedostavá sa niekde vzduch do palivovej sústavy
Duško

Uživatelský avatar
Fogas11
Příspěvky: 148
Registrován: úte srp 10, 2010 11:36 pm

Re: naftová pumpa zetor

#7 Nový příspěvek od Fogas11 »

v dopravnom cerpadle ked odsrobujes tu zatku na velky plochy srobovak su take ventily na strunkach resp. je to len taka gumena klapka a taky piestik je tam skus to rozobrat pohybat piestikom aby sa nezadrhaval a tie gumicky skus pohybat trebars srobovakom mne to robilo tiez pumpa ide ako keby naprazdno ani netaha a traktor sa neda ani roztiahnut.
UKT 7045
___________________________________________
"Aj boh má silu, ale hydraulika je hydraulika"

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: naftová pumpa zetor

#8 Nový příspěvek od pepa.traktor »

pavel sk píše:Kolko mas v nadrzi nafty???
nalívalo se cca15 litrů něco tam bylo--pavle asi myslíš že je prorezlá sací trubka v nádrži zároven s hladinou nebo máš na mysli jiný problém ?


jeé ted koukám že jsi mi to popsal níže pod mím dotazem
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: naftová pumpa zetor

#9 Nový příspěvek od pepa.traktor »

Tomas6 píše:zkus to napojit z flašky.Vyloučíš poruchu pumpy.Když pumpuješ ručně nemá pumpa na některou stranu odpor?
to byla verze hned po té trubce v nádrži tak se vzala naftová hadice a napojila se rovnou na pumpu a trychtýř a přivázalo se to na oko na kabíně a prostě nic pak se i zkoušelo vzduchem do hadičky profouknout a prostě povolený holend za pumpou k filtrům a vůbec nic ani kapka --na filtrech povolený odvzdušnováky tak už si říkáme že se to musí zatopit do fitrů a ani prd čerpadlo nepustí ven ani slzu
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: naftová pumpa zetor

#10 Nový příspěvek od pepa.traktor »

dušanko píše:a nedostavá sa niekde vzduch do palivovej sústavy
na cestě při naší zkoušce jak to očurat je jenom sklenička čističe a vstupní holendr do pumpy při použití stlačeného vzduchu se to natlakuje a nikde nic neutíká akorád mi to ohodilo hubu jak jsem to z hadice vytáhnul --jinak už nic jiného tam já nemám
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: naftová pumpa zetor

#11 Nový příspěvek od pepa.traktor »

Fogas11 píše:v dopravnom cerpadle ked odsrobujes tu zatku na velky plochy srobovak su take ventily na strunkach resp. je to len taka gumena klapka a taky piestik je tam skus to rozobrat pohybat piestikom aby sa nezadrhaval a tie gumicky skus pohybat trebars srobovakom mne to robilo tiez pumpa ide ako keby naprazdno ani netaha a traktor sa neda ani roztiahnut.
tam je podle mě problém zátku jsme povolily udělaným klíčem a je tam okroužek ,ventilek gumička a pružinka a hliníkový těsnění ventilku a netuším jak má ventilek správně fungovat a jak se má chovat ---tahání na tyči ani startovací vozík nepomohlo prostě je někde žába na pramenu jinak :-/


tohle je vysoká škola pánové

včera jsme se odpoledne vtom vrtali a dnes jsem byl v :prace: do 12 hod a hned domů a do ted se štípalo co se včera nařezalo a na 7011 nebyl už čas --zase až budem mít chut se vtom vrtat ale kdy to bude jo to nevím
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: naftová pumpa zetor

#12 Nový příspěvek od pepa.traktor »

tohle tam máme http://www.monsta.cz/nahradni-dily-na-t ... 36-93-3383


na tenhle vehement bych sázel já vždyt tam v cestě už nic jiného není :-/ http://www.monsta.cz/nahradni-dily-na-t ... il-93-3205
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: naftová pumpa zetor

#13 Nový příspěvek od frturek1 »

zkusil bych cely dopravni cerpadlo dat jiny, ja si na traktory dal tyhle novi pumpicky a do pul roka sem je vyhazel vsechny sracky, jinak jak pisete ten vehement, nejsem si jistej ale u 5611 se mi stavalo ze se to zaseklo nejak a traktor nejel. vetsinou to bylo kdyz sem prijel a pak sem chtel znova nastartovat a uz nechyt

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: naftová pumpa zetor

#14 Nový příspěvek od pepa.traktor »

frturek1 píše:zkusil bych cely dopravni cerpadlo dat jiny, ja si na traktory dal tyhle novi pumpicky a do pul roka sem je vyhazel vsechny sracky, jinak jak pisete ten vehement, nejsem si jistej ale u 5611 se mi stavalo ze se to zaseklo nejak a traktor nejel. vetsinou to bylo kdyz sem prijel a pak sem chtel znova nastartovat a uz nechyt
když já jiné bohužel nemám na zkoušku 67 lítám do lesa s kákou a 72 má to ze spodu a jiné a 6748 je v navijáku potřeba tak jsem tak říkajíc v prdel--i


stěma pumpama jsi mě nepotěšíl že stojí za prd :pistol:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: naftová pumpa zetor

#15 Nový příspěvek od pavel sk »

Uz sa tu tie palivove cerpadla riesili. Dnes stoja naozaj za prd. V nej su ventiliky dva saci a aj vytlacny. Ono ked je to unavene tak to nerobi dobrotu. Najlepsie ked kupis novu. Polsku neber. Motorpal vydrzi viac aj ked uz ani to neni co byvalo.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“