naftová pumpa zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: naftová pumpa zetor

#31 Nový příspěvek od pavel sk »

Pred samotnou dopravnov pumpov je este hruby cistic paliva tzv. sklenicka. Tu treba pravidelne cistit! Ta toho pochyta celkom dost aj bez dalsieho filtra. Dohromady su tam 3 filtre. Ani osobaky ich tolko nemaju :smich:

dušanko
Příspěvky: 214
Registrován: sob led 28, 2012 8:45 pm
Bydliště: Svidník

Re: naftová pumpa zetor

#32 Nový příspěvek od dušanko »

ja som ešte vmontoval do hadice na prívod nafty k acetke-skleničke ešte jeden čistič
Duško

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: naftová pumpa zetor

#33 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

dušanko píše:ja som ešte vmontoval do hadice na prívod nafty k acetke-skleničke ešte jeden čistič
to sem videl u jednoho cloveka prej je to levnejsi nez sitko do hrubeho cistice :) 8)

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: naftová pumpa zetor

#34 Nový příspěvek od pepa.traktor »

až na to vlítnem tak mám vplánu shodit nádrž a vyměnit trubky s talířem a pak jít po potrubí dál
stejně tu minulou sobotu jse nádrž vyřadila a na trubku se dala hadice s trychtýřem a naftou aby se vyloučila nádrž a v trychtýři se hladina ani nehla a pak jsem povolil průtokáč za pumpou a ani kapka znovu se vyžíhalo nové měděný těs, a zase nic pak se trychtýř sundal a už ze zoufalosti stlačený vzduch a zkusilo se to profouknot od nádrže k pumpě a nic kdyby něco netěsnilo tak bude vzduch tlačit třeba ze šroubení nebo z gumičky pod skleničkou ale tlak to udrželo pumpa to nepustila proto mě vede názor že je bud ten sací ventilek v čudu a nebo celá pumpa i když se uvnitř vše pohybuje asi jak má pístek a pružiny chodí normálně


jsem rád za komentáře pánové -aspon v tom nejsem sám

jinak včera jsem dotáhnul pumpu starší ale asi přirezlou aspon jí vykuchám a pokochám co a jak v ní je někdy večír po :prace:

kdysi jsem prošel peklem na avii 30 dojelo se na dálnici naložilo a zpátky né a né a nepojede tak jsem zkusil jako spolujezdec táty co řídil při jízdě zapumpovat a ono to jelo a zase po pár chvílích ne ne né a tak zas a 45 km jsme to dorvali domů a ono to vychladlo a normálně to jelo ale prostě když se to dostatečně v tahu zahřálo zas a tak se vyndalo čerpadlo a vše se rozhodilo a byli na válečku viditelný rýhování a tak se prostě po větším nahřátí pumpy od motoru prostě pumpa kousla a nepumpovala ale to co se stalo ted u zetoru 7011 je jiná věc tady prostě nafta nepoleze a nepoleze

ale snad se zadaří a až se přitáne na tyči na dílnu tak to oživíme :red: a pak se tomu zasmějeme
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: naftová pumpa zetor

#35 Nový příspěvek od pepa.traktor »

Fogas11 píše:http://www.agroservishlucin.cz/4911-694 ... index.html
kukni si v tom katalogu tu pupicku rozkreslenu ja som mal problem s tym sacim ventilkom č.9 a ten piestik bol trochu pridrety ale ked som ho rozbehal ten piestik a ventil tak brnknul jak novy :)
ano mám takový pocit že ta 9 z katalogu by to mohla dělat --jen je potřeba dojet do dílů na zetory a poptat se jestli tento díl mají skladem ---eschop monsta ho má ale kamenný prodejce bude třeba chtít prodat celou pumpu než díl za pár desetikorun
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: naftová pumpa zetor

#36 Nový příspěvek od vasek775 »

pepa.traktor píše:
Fogas11 píše:http://www.agroservishlucin.cz/4911-694 ... index.html
kukni si v tom katalogu tu pupicku rozkreslenu ja som mal problem s tym sacim ventilkom č.9 a ten piestik bol trochu pridrety ale ked som ho rozbehal ten piestik a ventil tak brnknul jak novy :)
ano mám takový pocit že ta 9 z katalogu by to mohla dělat --jen je potřeba dojet do dílů na zetory a poptat se jestli tento díl mají skladem ---eschop monsta ho má ale kamenný prodejce bude třeba chtít prodat celou pumpu než díl za pár desetikorun
tak to tak pročítám a poradim ti kup si novou já jo kupoval tady za 300 kupoval jsem tu dve rovnou i s náhradními ventílky a naprostá spokojenost pred tím sem laboroval jako ty a stejne to neslo http://www.nd-traktory.cz/08-palivovy-s ... a2298.html
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: naftová pumpa zetor

#37 Nový příspěvek od pavel sk »

Vymen celu tu pumpu. So starou sa neoplati babrat. Ak su ventily v prdeli alebo piestik v nej tak s tym doma neurobis nic.

dušanko
Příspěvky: 214
Registrován: sob led 28, 2012 8:45 pm
Bydliště: Svidník

Re: naftová pumpa zetor

#38 Nový příspěvek od dušanko »

malotraktorpetr píše:
dušanko píše:ja som ešte vmontoval do hadice na prívod nafty k acetke-skleničke ešte jeden čistič
to sem videl u jednoho cloveka prej je to levnejsi nez sitko do hrubeho cistice :) 8)

dva je viac ako jeden, máš istotu že nafta prichádza do acetky čistejšia. By ste boli prekvapení aký humus sa dokáže z tých drobných nečistôt vytvoriť.
Duško

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: naftová pumpa zetor

#39 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

dušanko píše:
malotraktorpetr píše:
dušanko píše:ja som ešte vmontoval do hadice na prívod nafty k acetke-skleničke ešte jeden čistič
to sem videl u jednoho cloveka prej je to levnejsi nez sitko do hrubeho cistice :) 8)

dva je viac ako jeden, máš istotu že nafta prichádza do acetky čistejšia. By ste boli prekvapení aký humus sa dokáže z tých drobných nečistôt vytvoriť.
znam v praci jak my dojde v traktoru na vyhrnovani hnoje /5245 / nafta tak si to nasaje spodek asi 1h po doleti seru tim ze ten bordel a vse se rozviri a furt to saje tak premyslim a koupi toho filtricku urezu hadici a dam ho tam :) aji trubky se zaesrou . no nejlepsi by bylo sundat nadrz a nahazet asi 1kg matek a poradne stim trepat dokud vse se neotluce a nevymije :)
bo fakt nekdy clovek vari steky prace neni hotova a furt to zdecha nebo kolisa na svojem trkaotru doma sem to delal prave matkama a benzinem :)
jinak jak je vse dobre udelane tak by clovek na rucni pumpu nemel vubec sahat nafta by nemela padat vse to jde jen ten cas a myt penize na ty vymozenosti :)
dnes jou aji pripravky ja osobne je kupuji duvod je ze vse chrani cisti a pisou ze to pomaha motoru pri spalovani a rozpousteni rostlinych zybtku z bionafty :) kupuji primo od castrolu :) a spokojen a slouzito prej i k cisteni trysek :) presne tento kupuji jeste am jeden a davam to vzdy jak tankuji plnou :) vzdy vejedu a znova redim :)
http://www.zbozi.cz/vyrobek/aditivum-ca ... -do-nafty/
zetor si pak chrochta :D

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: naftová pumpa zetor

#40 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

jeste tento ale zas clovek to nesmy prehanet jednou ten podruhe druhy a stridamto :)
http://www.zbozi.cz/vyrobek/aditivum-do ... ol-500-ml/
ale castrol je fakt lepsi :) akorat je drazsi a jeho malo :)

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: naftová pumpa zetor

#41 Nový příspěvek od pavel sk »

Ono by to chcelo raz za cas aj vycistit a vyplachnut nadrz.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: naftová pumpa zetor

#42 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

sak sem psal pomoci tech maticek :) oni to pekne odrbou :) vytlucou a stim benzinem to vylijes :) nebo horkou vodu ale benzin to rozpusti :)

Uživatelský avatar
Fogas11
Příspěvky: 148
Registrován: úte srp 10, 2010 11:36 pm

Re: naftová pumpa zetor

#43 Nový příspěvek od Fogas11 »

myslim ze pumpicka a dopravne cerpadlo sa predavalo zvlast ale mam novu tu staru pumpicku asi nezozenies ja som nasel vsade len tie plastaky uz.
UKT 7045
___________________________________________
"Aj boh má silu, ale hydraulika je hydraulika"

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: naftová pumpa zetor

#44 Nový příspěvek od citrusek »

Může tam být víc věcí. Co je u mě nejčastější když traktor zdechá a nejde nastartovat je ucpané kolínko, které je přišroubené průtokáčem k dopravnímu čerpadlu. Ale to jsi psal hned na začátku, že jsi to profukoval. Dál může dělat problém průtokáč s kuličkou co je přepad zezadu na vstřikovacím čerpadle. Popřípadě to může dělal popraskaná hadice na přepadu. Pokud by byl přidřený pístek v dopravním čerpadle, tak by i tak měla jít nafta napumpovat a traktor by měl chytit, ale po chvíli zdechnout. Podle mě to máš cely zavzdušněny a proto nejde napumpovat. Ještě než to začneš rozdělávat a něco měnit, dej tam starou pumpičku, ne tu bosch, ta je k ničemu. Pak trochu povol průtokáč co je až na filtru za dopravním čerpadlem. Hned ten první co je na vstupu na filtru, ne až ten co vychází z filtru a pak zkus pumpovat. Jestli tam máš vzduch, tak by ti ho mělo tímto způsobem po chvíli pumpování vytlačit a měla by týct nafta. Jestli poteče, tak utáhnout průtokáč a mělo by jít nastartovat. Pokud neteče, tak je zrada někde v těsnění a přisává ti to vzduch. Pak už jenom musíš přijít na to kde. Pokud jsi zkoušel pumpovat a odvzdušňovat to jenom nahoře na čerpadle, tak ti to napumpovat nepůjde, to mám vyzkoušeny.

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: naftová pumpa zetor

#45 Nový příspěvek od Nokia »

Také bych se přikláněl k tomu zavzdušnění jak jsem psal. Pepo, co zalít filtr a zkusit pumpovat a pak startovat ?

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“