Nápravy carraro

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1263
Registrován: úte led 01, 2008 5:08 pm
Bydliště: Sušno-Dřísy
Kontaktovat uživatele:

Nápravy carraro

#1 Nový příspěvek od Tomáš »

Kluci Zetoráci.
Máte někdo zkušenosti s nápravou carraro.
Našel jsem dva druhy předních náprav na traktoru 10540
Jaké má výhody a nevýhody náprava corraro oproti klasické.
Jsou dva druhy nespokojenosti: nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, co chce, druhá ztratí, co má.

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Nápravy carraro

#2 Nový příspěvek od antipo »

Koupil jsem Z7341 s tím, že je špatný diferák na přední nápravě - při vytočení kol z toho šly velmi nepěkné zvuky, které se na zpátečku ještě zhoršovaly. Dokonce se stalo, že se přední náprava v jeden moment jakoby zasekla. Jestli byl předek zapnutý nebo vypnutý moc nemělo vliv. Nápravu jsem tedy celou sundal z traktoru a postupně rozebral, byl jsem si jistý, že buď bude KO reduktor nebo ten diferák. Čekalo mě ale překvapení, veškeré převody a ozubená kola jsou jak nová, nikde ani náznak těch nepřijemných zvuků. Myslíte, že by to mohli dělat kříže na poloosách? Viditelně nemají vůli ani na nich není vidět nic neobvyklého. Traktor má najeto 5.500mth a ty zvuky byly opravdu nesnesitelné. :)
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
Fogas11
Příspěvky: 148
Registrován: úte srp 10, 2010 11:36 pm

Re: Nápravy carraro

#3 Nový příspěvek od Fogas11 »

tato naprava uz nema krize ma homokineticke klby ktore budu asi vybehane preto tie divne zvuky malo by to pripominat take kovove praskanie. ked to budes mat rozobrate pozri si aj to klzne lozisko na zvyslom cape to vie odchadzat ako prve a potom naprava tancuje a tiez to vydava divne zvuky.
UKT 7045
___________________________________________
"Aj boh má silu, ale hydraulika je hydraulika"

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Nápravy carraro

#4 Nový příspěvek od antipo »

Moc nevím, které ložisko myslíš. Jestli to, na kterém je výkyv celé nápravy tak tam je vůle minimální nebo to rejdové co je na 4 šroubech nebo jěště jiné.
Ty prasklavé zvuky to bude ono :) díky za rady!
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
Fogas11
Příspěvky: 148
Registrován: úte srp 10, 2010 11:36 pm

Re: Nápravy carraro

#5 Nový příspěvek od Fogas11 »

to rajdove ... tie panvicky z napravy najlahsie vytiahnes ked tam navaris zovnnutra husenicu ;-)
UKT 7045
___________________________________________
"Aj boh má silu, ale hydraulika je hydraulika"

Jan Karlik
Příspěvky: 1056
Registrován: stř říj 29, 2008 3:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nápravy carraro

#6 Nový příspěvek od Jan Karlik »

Mně ty zvuky teď začala vydávat přední náprava cararo na 10540. Všechno možné jsem kontroloval a nic jsem nenašel. Viděl bych to na tu zasranou 70ti procentní uzávěrku. Dělá to jen se zaplým předkem v zatáčce. Jako by se ty lamely seply jen trochu a pak to lupká, jak to povoluje. Nějak jsem pořádně nepochopil, jak to vlastně funguje. Co ty lamely přitlačí k sobě.. Jinak s ní za ty roky co traktor mám, neměl žádný problém.
Svisláky měním každý rok a středový čep je v cajku. Nic jiného, než ten diferák, to dělat nemůže..

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Nápravy carraro

#7 Nový příspěvek od antipo »

Mám ten samosvor rozebraný, chvíli jsem se na to díval jak to funguje a taky to doteď nevím jistě ale myslím si, že ty lamely jenom zvětší odpor na obou stranách a tím jakoby zablokuje funkci diferencialu a když je v rejdu nebo na povrchu kde by musel zabrat jenom na jedno kolo tak to jednoduše na těch lamelách proklouzne. Jestli to říkám správně tak tam tím pádem moc nemá co vydávat zvuky. Akorát jak se sjedou lamely tak to nebudeš mít 70% uzávěrku ale třeba jen 60% ale taky bych byl rád kdyby mi to někdo potvrdil nebo vysvětlil jinak.
Spíš si myslím, že budeš mít taky ty klouby na poloosách KO :)
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nápravy carraro

#8 Nový příspěvek od red.bill »

Kdyby to fungovalo jak píšeš tak bys nestíhal měnit gumy, nehledě na ten bordel po loukách.
Při jízdě v zatáčce to funguje jako "normální dif". Při prokluzu se využívá toho, že kuželový soukolí se snaží navzájem vytlačit ze záběru. Satelit nikam nepustí klec, tak se "pohybuje" planetové kolo, tím stlačuje lamely. Stlačení je přímo úměrný přenášenému kroutícímu momentu.

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Nápravy carraro

#9 Nový příspěvek od antipo »

Tak to jsem pochopil hodně jednoduše :smich: kouknu na to ještě znovu. Když teda zvednu přední nápravu do vzduchu a točím s kolem na jedné straně tak to druhé se musí točit na opačnou stranu ne? Je to jinak než u nonspinu, kde by se ty kola měly točit stejně.
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Stanley20
Příspěvky: 118
Registrován: pon črc 11, 2016 9:57 pm
Bydliště: poprad

Re: Nápravy carraro

#10 Nový příspěvek od Stanley20 »

Zdar pred tyžnom som rozobral reduktor na carraro koli zlemu guferu velmi tiekol olej ozubenie a ložiska ako nove.
Neviem ci tam je kinetak vyzera presne ako na starej ceskej naprave len je to menšieObrázekObrázekObrázekObrázek

Jan Karlik
Příspěvky: 1056
Registrován: stř říj 29, 2008 3:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nápravy carraro

#11 Nový příspěvek od Jan Karlik »

antipo píše:Mám ten samosvor rozebraný, chvíli jsem se na to díval jak to funguje a taky to doteď nevím jistě ale myslím si, že ty lamely jenom zvětší odpor na obou stranách a tím jakoby zablokuje funkci diferencialu a když je v rejdu nebo na povrchu kde by musel zabrat jenom na jedno kolo tak to jednoduše na těch lamelách proklouzne. Jestli to říkám správně tak tam tím pádem moc nemá co vydávat zvuky. Akorát jak se sjedou lamely tak to nebudeš mít 70% uzávěrku ale třeba jen 60% ale taky bych byl rád kdyby mi to někdo potvrdil nebo vysvětlil jinak.
Spíš si myslím, že budeš mít taky ty klouby na poloosách KO :)
Jako poloosy mají nárok být KO. Je na tom pořád čelní nakladač s rampovačem. Ale přesto si myslím, že to tím není. žádné vůle nemají a nechal jsem chodit kolem přední nápravy pilčíky a všichni se shodli, že to nejde z křížů, ale z difu. Taky se to může roznášet po celé nápravě. Tak počkám, až se to rozpadne a pak to opravím. Opravovat zvuky je nejhorší. :smich: :smich:

Stanley20
Příspěvky: 118
Registrován: pon črc 11, 2016 9:57 pm
Bydliště: poprad

Re: Nápravy carraro

#12 Nový příspěvek od Stanley20 »


Jan Karlik
Příspěvky: 1056
Registrován: stř říj 29, 2008 3:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nápravy carraro

#13 Nový příspěvek od Jan Karlik »

Tak co, už jste někdo řešil ty kříže v poloosách? Pomohlo to? Teď, jak se ochladilo, mně ty zvuky zmizely. :-D

Tomas6
Příspěvky: 5402
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Nápravy carraro

#14 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kdy tam pitomci dali mazničky o kolik by to bylo jednodušší. Dvakrát do roka namazat a vydrží to navěky. No jenže to oni nepotřebují.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Steve01
Příspěvky: 187
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Nápravy carraro

#15 Nový příspěvek od Steve01 »

Mně to při zapnutém předku a plném rejdu křápe zima nezima. Když sa ten zvuk ozve, mám z toho tak nepříjemný pocit, že dycky, přestože nevím, co to je, trochu srovnám kola, aby to přestalo. Nepřipadá mně, že by to šlo z křížů, ale tvrdit to nemožu.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“