Nápravy carraro

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Nápravy carraro

#31 Nový příspěvek od gbelec petr »

jo ale na druhou stranu:
teď jsem dělal probírkovou těžbu v kopci, bylo to ještě za sucha. Vzal jsem si tu 7045, ta má samosvor a lepší traktor do lesa neznám.to je tank.. na nízkých kolách, ve předu 8 závaží, vzadu uniforest 55h pro ,a jak říkám- malý tank..obratný, otočíš se kolem stromu,malá spotřeba, nacouváš s tím proti kopci kde chceš.. zapneš zadní uzávěrku, jakmile sepne nospin ve předu tak je to poctivé 4x4..no prostě super..
kdo nezná výhody nospinu a neví co to umí v terénu tak nepochopí..hlavně když to potřebuješ..do lesa super..

ta carraro je zase podstatně lehčí..každá má svoje +a -.. :prace: :prace:

Jan Karlik
Příspěvky: 1056
Registrován: stř říj 29, 2008 3:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nápravy carraro

#32 Nový příspěvek od Jan Karlik »

Nemůžu na na nápravu Cararro nadávat. Vydží toho hodně. Mám traktor z roku 1997 a tahle náprava se dávala na fortery do roku 2013. Za nějakých pět let v lese na kolech 14,9-24 jsem na ní měnil jen svisláky a tyče řízení. Celou dobu je na tom čelák s rampovačem. Vadí mně jen dvě věci: misky na svislých čepech a ta lamelová uzávěrka. Jako samozřejmě není úplně na hovno. V bahně funguje normálně a taky při brždění se projevuje. Ale s jedním kolem ve vzduchu je k ničemu a točení na místě taky šílenost. Teď mám na předku hroťáky, malou skládku, na které se musím točit s kládama v rampovači a opravdu se divím, že na té nápravě něco neuletí, když vidím, co to dělá s traktorem.

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Nápravy carraro

#33 Nový příspěvek od antipo »

Když měním ty pouzdra na svislakach mám i koupit nový ten otočný čep? Nebo vůle vzniká jenom v tom pouzdru? :)
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Nápravy carraro

#34 Nový příspěvek od Matúš »

Mala by iba v púzdre, ale môže aj na bolci. Skontroluj si oba pre istotu.

Steve01
Příspěvky: 187
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Nápravy carraro

#35 Nový příspěvek od Steve01 »

Když jsem ty pouzdra měnil, měl jsem vymlácený aj ten vrchní čep. Vyvařil jsem ho, stočil a jezdí dál (jaká bude trvanlivost, uvidíme...). Jak píše Matúš, pro jistotu zkontroluj.

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Nápravy carraro

#36 Nový příspěvek od antipo »

frturek1 píše:Nevite kolik oleje prijde do reduktoru a kolik do dyfu? Diky
Celkem do všeho tam vejde necelých 10 litrů, dej pozor abys dodržel předepsaný olej. Byl jsem upozorněn, že samosvor je citlivý na olej a je potřeba dodržovat i jeho výměny :)
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nápravy carraro

#37 Nový příspěvek od pavel sk »

Do samosvoru jedine olej s oznacenim LSD s patricnou vyskoznou triedov. Poznam to s auta. Ten olej je v tom samosvore aj citit. Rovnako je to aj u traktora.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Nápravy carraro

#38 Nový příspěvek od lukisek 099 »

típ pavle chceš říct že pokud si do zetora hodím do předku samosvor tak už musím dát jiný olej a ne teda převodák pp90?
jak to teda je? stím olejem? nebo u toho non-spinu to je jedno ale u uzávěrky v carraru ne?
díky za odpověd.

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nápravy carraro

#39 Nový příspěvek od pavel sk »

Zalezi od prevedenia samosvoru. Je rozdiel medzi lamelovym samosvorom a zubovym ako je napr. no -spin. Samosvory s lamelami su na olej velmi haklive. Teda aspon u aut typu Off road, SUV. U traktorov to nebude inak. Ja osobne keby som mal mat niekedy vpredu v majore no-spin, tak mu urcite doprajem lepsi olej aj ked je zubovy a nie PP-90. U no-spinu tiez pri jeho funkcii vznika trenie a tlaky na spojky. Staci si nastudovat funkciu ako no-spin pracuje.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Nápravy carraro

#40 Nový příspěvek od lukisek 099 »

tak princip zubového mi je jasný kuchlý sem ho jednou měl i video sem někde zahled a jinak jezdíval jsem se zetorem 7245 co non-spin měl neskutečné kam se vyškrábal ,to samé 8145 jednu máme v práci z nonspinem a pokud ten traktor byl ještě v každodení práci byla radost sním jezdit na loukách z diskovkou nebo skulovačem to jezdilo kdejaký kopec 8)
takže kdybych dotoho teda šel a koupil to domu tak mám pořídit do nápravy olej který je pro tu uzavěrku dělaný. díky asi to teda bude lepší no. 8)

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Nápravy carraro

#41 Nový příspěvek od antipo »

Přesně jak píše pavel sk mi to vysvětlovali i v servisu Zetor. Že kolikrát šly z nápravy v rejdu strašidelné zvuky a stačilo vyměnit olej a vše bylo v pořádku. Já jsem z toho svého diferenciálu vylil půl litra vody a zbytek byl černý bordel a ne olej proto to byl asi i můj problém, protože při rozebrání celé nápravy se nic jiného nenašlo.
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nápravy carraro

#42 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja napr. do zadneho samosvoru mojho auta lejem tento olej. Obrázek Obrázek A je aj prepisany. Na olejocha sa u takychto veci neopati setrit. Ked si predstavim ze len lamely do samosvoru mojho auta vyjd na 600e. Dalsie veci pri poskodeni racej ani nepocitam.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Nápravy carraro

#43 Nový příspěvek od lukisek 099 »

ono ten olej ani tak neřeším je to korunová záležitost.spíš je dobré vědět co tam dát. už tak mám v reduktorech hustší PP44 místo 80/90ky co mi vždy v létě tekla... takže když se dělaj výměny tak musím už mít ty kanistry popsané ať se vtom vyznám :smich:
pavle díky za foto 8)

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Nápravy carraro

#44 Nový příspěvek od frturek1 »

Ahoj, resil jste nekdo odvzdusneni prednich brzd? Mi sme podle prirucky odvzdusnovali a nak se nam to nedari naprava pred tim brzdila na bahne smykem a tet ani tuk :'(

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Nápravy carraro

#45 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já odvzdušňoval komplet brzdy, měl jsem venku hbv,no tlačil jsem to přes nádobku tlakem. Šlapáním to nešlo a pořád to bylo jalové. Nakonec jsem si od kolegy půjčil aparát na odvzdušnění a ok. Možná by to šlo i nějakou pumpičkou.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“