Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
santajana
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 19, 2014 6:34 pm
Bydliště: Ustecký kraj

Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#1 Nový příspěvek od santajana »

Ahoj.
Mám problém se správným zabroušením ventilů a už jsem se ptal hodně lidí a nikdo mi nebyl schopný poradit tak se obracím na toto forum.
Jde mi o to když chcem hlavy osadit novými ventily(hlava na motor zetor 6901,7201,7701) tak se nám to snad ještě nikdy nepodařilo správně zabrousit a motor vždy silně kouřil bíle,až když jsme hlavy daly nové tak to přestalo kouřit.Používáme jen ruční frézy a ventily se kupují myslím nějaké náhrady tak nevím jestli by nemohl být problém v nich.
Potřeboval bych někoho kdo s tím má opravdu zkušenosti jestli by mi nebyl schopen někdo poradit a popřípadě napsat správný postup zabroušení sedel na hlavách když je chci osadit novými ventily.
Motory nemají dostatečné tlaky ani když se dají nové sady vložek,proto vidím problém opravdu jen v hlavách,jinde už by snad tlak utíkat neměl(používáme sady vložek od firmy Kolbenschmidt)

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#2 Nový příspěvek od exot »

Spravny tvar sedel by mel být v servisním manuálu zetor (ty si musis dohledat).Z hlavy si je fakt nepamatuju a zabrusovani se provadi hrubsi a pak jemnejší brusnou pastou rozpustenou v oleji nakonec se zkousi těsnost sedel nalitim benzinu (nemel by prosakovat)

tady je navod co mi vypadl jako první na netu co se tyka obecnych rad měl by stacit.

http://kotamuda.humlak.cz/navody_manual ... ackovy.htm

Je potreba si pohlídat i vule ventilu ve voditkach a dalsi servisni tolerance kdyz uz to clovek dela at je to poradne.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#3 Nový příspěvek od honza461 »

U v3s jsem dal brusnou pastu,aku vrtačku a párkrát přejel namazal a znova.Ale na frézu to nemá.

santajana
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 19, 2014 6:34 pm
Bydliště: Ustecký kraj

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#4 Nový příspěvek od santajana »

Ale když osazuji hlavu novými ventily tak to musím vzít přeci nejprve frézkou a pak až pastama,to je až finální úprava.Spíš jde o to jestli ty frézy co používáme jsou opravdu na zetor,jestli mají správný úhel a jestli ty ventily co kupujem nejsou nějaký špatný,tam co je kupujem mi potvrdil že origo nejsou

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#5 Nový příspěvek od exot »

No v prvni rade se musi posoudit zda lze pouzit puvodni ventily (pokud to jde je mozno je prebrousit) jinak nové dale je treba posoudit stav sedel ventilu (a voditek ventilu ktere se daji vyměnit)pokud to jde tak je pefrezovat do spravneho tvaru (pouzivaji se frezy s vice uhly viz odkaz) a nakonec pokud je toto vse vyreseno se ventily zabrusují.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#6 Nový příspěvek od pidi »

Nevím jak u traktoru, ale u aut to dělám i u nových ventilů takto:

po sundání hlavy válců ji otočím a naleju benzín. Když vyteče hned používám nejprve hrubší a pak jemnější pastu. Když je na výtok třeba nějakou dobu (v minutách) počkat, tak jen jemnou. Mám přípravek, kt. nasadím na dřík ventilu a dám do ruční vrtačky. Pak cca 10 vteřin točím a vrtačku táhnu tak, aby ventil co nejvíce dosedal. Následně dosedací plohcy oddálím a jemným cuknutím vrátím zpět a zase točím. Můžeš jednou na jednu stranu a podruhé na druhou. Při tom kontroluji až se pasta na ventilu zbělá. Až mám hotové všechny, tak poskládám, otočím sedly vzhůrů a opět naleju kapalinu. Nikdy se mi po tomto postupu nestalo, že by kapalina utekla.

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#7 Nový příspěvek od pidi »

jo, kdysi před léty u prvního vozu jsem to dělal růčo a byla to strašná a zdlouhavá práce. Od té doby jen výše uvedeným postupem.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Dosadanie sediel ventilov sada pred lapovanim (pastou) ale aj po zabruseni skontrolovat farbou ci dosada rovnomerne vsade po obvode. Na ventil sa nanesie kus farby a vlozi sa do hlavy. Pri miernom tlaku treba ventil pootocit o cca 60 stupnov a vybrat von. Mala by v sedle byt rovnomerna vrsva farby a rovnakej hrubky. Potom to len umyjes benzinom.

santajana
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 19, 2014 6:34 pm
Bydliště: Ustecký kraj

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#9 Nový příspěvek od santajana »

to všechno děláme a i když neprotečou tak se namontují a je to špatně,hulí to bíle a nemá motor tlaky,dáme nové hlavy a je vše v pořádku proto něco stále děláme špatně a nebo jsou ty ventily špatný.Dáváme na všechny hlavy nové vodítka i ventily.Právě že už si s tím nevíme rady

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#10 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak to riesis na cerstvo vlozkovanom motore tak tie tlaky mozu byt nizsie. Motor je surovy a kruzka s piestami si musia kus aj sadnut, ked su ventili tesne pri skuske benzinom. Kompresiu merias pri akej teplote motora?

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#11 Nový příspěvek od Sadra17 »

sedlo zabrousit frézou, ventily líznout na brusce pak růčo zalapovat aby byl na ventilu vidět pěknej šedej širokej proužek a musí to fungovat
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#12 Nový příspěvek od Chose11 »

jak silný otisk zůstane na ventilu po zabroušení? Resp. při frézování sedla kolik činí tloušťka těsnící plochy? Správně zalapovaný ventil těsní už jen svojí vahou bez pružiny při zkoušce kapalinou.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#13 Nový příspěvek od mraveneček »

V agromotor Velké Meziříčí nejprve než namontují hlavy nazpátek na blok, tak hlavy prvně natlakují jestli není některá prasklá.
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

To robime aj u nas ked sa robia hlavy a pre istoru sa aj tlakuju ci niekde nepustaju.

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo poradí jak se správně zabrušují ventily

#15 Nový příspěvek od Janci »

Mna učili, že ešte pred samotným frezovaním je dobré zobrať kúsok šmirgel papieru, vystrihnuť dieru, nasadiť na frezku a prebehnuť to tym šmirglom, aby sa zbrusila vrchna vrstva na sedle.
Zetor 4011

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“