Prehrivani motoru

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Prehrivani motoru

#1 Nový příspěvek od mazhor »

Panove, pri delsi zatezi ma motor u 6245 nabeh se prehrivat - rafika budiku leze pomale ke 100*C. Driv to nedelal, drzel pekne na 80*C. Vody v chladici je dost, vrtule se toci. Muze to byt termostatem, ze by neotviral? Vetsinou pri zavade termostatu bejva problem obracenej – motor se nemuze zahrat.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Prehrivani motoru

#2 Nový příspěvek od pavolmakys »

Podla mna, ak by to bol termostat, tak ti to robi aj pri mensej zatazi, co chladic, nie je zaneseny, ci uz z vonku alebo z vnutra?
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
AGportal.cz
Příspěvky: 85
Registrován: ned dub 13, 2014 9:43 am
Bydliště: Praha

Re: Prehrivani motoru

#3 Nový příspěvek od AGportal.cz »

Taky bych zkontroloval olej, aby tam nebyla voda, popř. vzduchový filtr.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Prehrivani motoru

#4 Nový příspěvek od mazhor »

Treba termostat otevira,ale ne naplno a prehrivani se projevi jen pri vyssi zatezi,kdy se motor vic hreje. Z venku je chladic je cistej, zevnitr nevim,ale napln je stejna uz 2 roky - fridex s destilkou. Na olej mrknu.

Pilořitka
Příspěvky: 190
Registrován: ned říj 14, 2012 11:22 am
Bydliště: Plzeň

Re: Prehrivani motoru

#5 Nový příspěvek od Pilořitka »

Vodní pumpa je ko, vůle mezi vrtulkou s lopatkama a tělesem pumpy. Tlačí málo vody, při zátěži nestíhá.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Prehrivani motoru

#6 Nový příspěvek od radas »

volný klíňák, vyžraná vodní pumpa atd.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Prehrivani motoru

#7 Nový příspěvek od mazhor »

Tak jsem zkontroloval podle vasich rad: remen je jak novej, dostatecne napnutej, na vicku zadny bily svinstvo - vodla v oleji neni. V chladici kapaliny dostatek - do plneho zaliti zebrovani jsem dolil 0,5l vody, asi vytekla prepadem pri jizde v kopci. Cistic vzduchu je cistej - na dne nadobky naprosty minimum prachu, olej v nem dostatek. Takze asi zbejva bud termostat, nebo vodni pumpa. Zacnu tim jednodussim, t.j. termostatem, je i levnejsi.

Pavel
Příspěvky: 8281
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Prehrivani motoru

#8 Nový příspěvek od Pavel »

pumpu muzes skusyt tak az se oreje pust topeni jestli topy hned pumpa tlaci dost vody nemá sesranou vrtulku jestli pozvolna tak jeto v pumpe ma vuli na vrtulce

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Prehrivani motoru

#9 Nový příspěvek od fastrac8250 »

nazdar chlapi
mám proglem s prehrievaním motora 5201
najprv som mal problem s termostatom tak som ho vymenil a pekne drzal do urcitej doby
potom zacala tiect vložka vstrekovača tak som zhodil vsetky hlavy a dal nove tesnenia na vsetky tri hlavy
odvtedy prestal kurit v kabine a zacal sa prehrievať aj pri stepkovani na mierne zvýšene otacky
mám podozrenie na vodnu pumpu lebo teplota vyleti hore ale termostat je studeny az ked ho parkrat vytocim poriadne tak pride tepla voda aj k termostatu

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Prehrivani motoru

#10 Nový příspěvek od fastrac8250 »

nikto nic ? :-/

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1134
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Prehrivani motoru

#11 Nový příspěvek od saano »

Určite ešte raz skontroluj ten termostat. To že si ho vymenil , i keď za nový , neznamená že je dobrý.
Tieto nové veci stoja za hovno , tež som kúpil nové čidlo teploty a ukazovalo zle. :-/
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrivani motoru

#12 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

A jak jsi to vyřešil s tím čidlem teploty? Já taky měnil teď novej budík teploty 12V (KOR) a k tomu jsem objednal nové čidlo. A stejně to neukazuje dobře. Tak nevím jesi by mělo být jiné čidlo k tomu budíku... :-/ To že je to objednané z jednoho eshopu i s budíkem asi nezaručuje že to čidlo je fakt k tomu budíku.
Jinak nevím proč by neukazovalo správně....

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Prehrivani motoru

#13 Nový příspěvek od mazhor »

Jak poznate, ze cidlo teploty meri spatne? Ja mel taky problem s prehrivanim, viz vyse. Vymenil jsem termostat - beze zmeny. Vymenil jsem cidlo, ktere bylo vadne ( vsiml jsem si, ze i pri studenem motoru raficka ukazuje pres 40 stupnu) a ted me zase budik ukazuje permanentne podchlazenej motor - nedostanu se pres 70 stupnu.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Prehrivani motoru

#14 Nový příspěvek od jafi »

Ak si neviete dat rady s prehrievanim, vo vacsine pripadov ide o termostat, resp. vzduchovu bublinu, ta dokaze narobit sarapatu.
Pri kupe noveho termostatu treba vrtnut dieru skrz cca 1,5 mm vrtacikom.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5462
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Prehrivani motoru

#15 Nový příspěvek od thovt »

K těmu budíku a čidlu.
Opravdu se nedá kupovat jak rohlíky v krámě.
Budík a čidlo k musí sobě pasovat. Na budíku a čidlu je vyražené číslo to musí odpovídat dle katalogu dílu k vozidlu.
Prodejci jen prodávají a to je vše .

Když se podívate nabudíku je vyraženo 12V.
Do něj musí jít 12V ve skutečnosti to není většinou tam jde kolem 14 voltů. Budík ukazuje vyšší teplotu.K budíku jsem udělal stabilizátor napětí 12V.
A ono to měří přesně.

Mazhor: pokud ti ukazuje že je podchlazený není spravné čidlo spíše by mělo ukazovat více.

Jde to vyřešit i tímhle https://www.koupelny-venta.cz/43209,reg ... cerny.html

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“