Termostat

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Termostat

#1 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Mám takovej problém jak jsem měnil ten motor 6901 tak když sme ho generálkovali tak sem tam dával novej termostat a oblepil sem ho dokola tmelem(aby těsnil)a to byla asi chyba???když byl motor v traktoru a lil sem tam vodu tak se mě tam vešlo tak 5 litru a víc nic myslel sem že voda spadne po nastartovaní a vono nic tak sem to jel projet a po 10 minutách sem zastavil že se pudu podívat na stav voda a vono to bylo furt stejny chladič plnej po 5 litrech a na motoru se nedala udržet ruka až se škvařila barva :) Myslim si že se nemá kudy dostat vzduch ze soustavy a proto se naplnil chladič a do motoru se nic nedostalo že přez ten termostat nepustil vzduch pryč je to možný?

Uživatelský avatar
octaviaman 1
Příspěvky: 895
Registrován: pon črc 09, 2007 10:27 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Termostat

#2 Nový příspěvek od octaviaman 1 »

Michal(zetor) píše:Mám takovej problém jak jsem měnil ten motor 6901 tak když sme ho generálkovali tak sem tam dával novej termostat a oblepil sem ho dokola tmelem(aby těsnil)a to byla asi chyba???když byl motor v traktoru a lil sem tam vodu tak se mě tam vešlo tak 5 litru a víc nic myslel sem že voda spadne po nastartovaní a vono nic tak sem to jel projet a po 10 minutách sem zastavil že se pudu podívat na stav voda a vono to bylo furt stejny chladič plnej po 5 litrech a na motoru se nedala udržet ruka až se škvařila barva :) Myslim si že se nemá kudy dostat vzduch ze soustavy a proto se naplnil chladič a do motoru se nic nedostalo že přez ten termostat nepustil vzduch pryč je to možný?
Ty jsi jezdil s GO motorem bez vody ??? :tyty: :-/

Vždyť ti to muselo být jasný že té vody je tam potřeba min 8-10l
:vztek:

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Termostat

#3 Nový příspěvek od staník »

Na termostatu by mněla být dírka a v ní nýtek.Tudy se dostává vzduch ven při nalévání vody do motoru.Možná budeš muset sundat to gumové kolínko a opravit tu dírku,bude taky asi stačit dát ten tmel jen třeba na tři místa a ne po celé ploše.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

#4 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

octaviaman 1 píše:
Michal(zetor) píše:Mám takovej problém jak jsem měnil ten motor 6901 tak když sme ho generálkovali tak sem tam dával novej termostat a oblepil sem ho dokola tmelem(aby těsnil)a to byla asi chyba???když byl motor v traktoru a lil sem tam vodu tak se mě tam vešlo tak 5 litru a víc nic myslel sem že voda spadne po nastartovaní a vono nic tak sem to jel projet a po 10 minutách sem zastavil že se pudu podívat na stav voda a vono to bylo furt stejny chladič plnej po 5 litrech a na motoru se nedala udržet ruka až se škvařila barva :) Myslim si že se nemá kudy dostat vzduch ze soustavy a proto se naplnil chladič a do motoru se nic nedostalo že přez ten termostat nepustil vzduch pryč je to možný?
Ty jsi jezdil s GO motorem bez vody ??? :tyty: :-/

Vždyť ti to muselo být jasný že té vody je tam potřeba min 8-10l
:vztek:
No bohužel chvilku jo ale nijak sem ho nehonil na zvýšenej volnoběh já počital že ta voda klesá do motoru jak sem jel a vono prd... :-/

Uživatelský avatar
Casser X
Příspěvky: 415
Registrován: čtv pro 13, 2007 6:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Termostat

#5 Nový příspěvek od Casser X »

Tys ten termostat tedy utěsnil dokonale. :(
Ta dirka, co o ní píše Staník není na všech termostatech. Já kupoval vloni nový, a nic tam není. (vím, jak to vypadá, dřív to bývalo na všech termostatech). Když jsem ho měnil, tak jsem ho jen osadil a zajistil tím perem, takže netěsní a voda kolem něho do chladiče trochu lítá i u studeného motoru. Jakým tmelem se to těsní?

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

#6 Nový příspěvek od maršl »

Casser X píše:Tys ten termostat tedy utěsnil dokonale. :(
Ta dirka, co o ní píše Staník není na všech termostatech. Já kupoval vloni nový, a nic tam není. (vím, jak to vypadá, dřív to bývalo na všech termostatech). Když jsem ho měnil, tak jsem ho jen osadil a zajistil tím perem, takže netěsní a voda kolem něho do chladiče trochu lítá i u studeného motoru. Jakým tmelem se to těsní?
ja to oblepil silikonem na motory kdyz se pretesnuje atd. a vodu uz sem mel naletu a dirku tam mam :)
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Termostat

#7 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Já jsem to řešil namontováním kohoutku do obtokového potrubí na hlavách, nalívám vodu, otevřu kohout, pěkně se to odvzdušní a kohout zavřu.
Přílohy
100_0051.jpg

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

#8 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

maršl píše:
Casser X píše:Tys ten termostat tedy utěsnil dokonale. :(
Ta dirka, co o ní píše Staník není na všech termostatech. Já kupoval vloni nový, a nic tam není. (vím, jak to vypadá, dřív to bývalo na všech termostatech). Když jsem ho měnil, tak jsem ho jen osadil a zajistil tím perem, takže netěsní a voda kolem něho do chladiče trochu lítá i u studeného motoru. Jakým tmelem se to těsní?
ja to oblepil silikonem na motory kdyz se pretesnuje atd. a vodu uz sem mel naletu a dirku tam mam :)
No já to taky lepil silikonem na motory,ale ty dirky sem si nevšiml jestli v něm je zas si myslim že správnej termostat podcházet kolem nemá nebo jo? :)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

#9 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Krcal píše:Já jsem to řešil namontováním kohoutku do obtokového potrubí na hlavách, nalívám vodu, otevřu kohout, pěkně se to odvzdušní a kohout zavřu.
Já bych to mohl ale odvzdušnit tímto šroubem co je pro topení ne?
02012009170.jpg

Uživatelský avatar
jak
Příspěvky: 36
Registrován: sob lis 29, 2008 10:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Termostat

#10 Nový příspěvek od jak »

ja bych to řešil spíš tou dírkou a pokud tam není tak termostat provrtat asi 2mm,.termostat usadit dírkou na horu

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Termostat

#11 Nový příspěvek od DYK »

Ahoj Mišo. Taky jsem oblepil termostat tmelem na motory (červený) při výměně termostatu, protože ne každý tmel (silikon) přežije nemrznoucí směs. Termostat podcházet nemá to si myslíš dobře, ale pokud není na motoru malej okruh musí mít dirku. Já jsem z té dirky vylosoval ten nýtek a temostat namontuj tak, aby dirka byla vždy nahoře!! Proč, je snad jasné.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

#12 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Už je to dobrý soustava naplněna 12 litry vody(fridex) a po studeném startu je motor za 15 minut na 80-90C bez dečky.A tak se drží furt. 8) S tím jak sem jel bez vody to mě mrzí(přímo sere :vztek: )moje chyba.Mohlo bejt po motoru.Prej by se lehce dal takhle po GO zapíct.

Uživatelský avatar
DOOM
Příspěvky: 694
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Termostat

#13 Nový příspěvek od DOOM »

Michal(zetor) píše:Už je to dobrý soustava naplněna 12 litry vody(fridex) a po studeném startu je motor za 15 minut na 80-90C bez dečky.A tak se drží furt. 8) S tím jak sem jel bez vody to mě mrzí(přímo sere :vztek: )moje chyba.Mohlo bejt po motoru.Prej by se lehce dal takhle po GO zapíct.
to si piš že jo

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Termostat

#14 Nový příspěvek od antipo »

Když už jsme u termostatu tak mám zase opačný problém-motor nejde zahřát na provozní teplotu(na teplotu jaká je na originálním teploměru vyznačená zeleným proužkem což je 70-80st.C).
Při normálních pracích (třeba v navijáku) kdy jede motor hodně na volnoběh a někdy na vyšší volnoběh i dvě hodiny tak teploměr ukazuje asi 40st.C.
Při hluboké orbě třeba i dvě hodiny, a to jsme tomu zkoušeli dát pořádný záhul se nepodařilo zvednout teplotu nad 60st.C
Jen jednou když jsme vozili vodu cca. 600L+váha fekálu, po rovným poli se teplota dostala na 100st.C-to už bylo v červeným pruhu takže až moc :vztek: a jezdit s podchlazeným motorem není zrovna nejchytřejší :zly:

Tak mě napadají pouze dvě věci
1.)Vadný teploměr- ale to jsem vyloučil protože se motoru šlo vždy dotknout a to i na delší dobu
2.)Termostat-ptám se vás jestli to je možné,popř. mi tady ještě dopište čím by to mohlo být dále

Vodu máme bez fridexu, před každou zimou vylíváme(vím, je to ničení motoru ale říkejte to dědovi který to dělal a moderním ,,sajrajtům,, nevěří), lijeme ji až po vrch-až to vytéká tou hadičkou co tam je.
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
DOOM
Příspěvky: 694
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Termostat

#15 Nový příspěvek od DOOM »

co je to za traktor u staršich typu kolem termostatu propušti voda ale už to tu někdo psal že tam dělal kroužek

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“