Termostat

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12827
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Termostat

#211 Nový příspěvek od pavel sk »

Starsie felicie to mali ako Favorit. My tiez mame budik teploty so Skody 120 (odporovo pasuje aj budik s majora 70XX a vyssie) a tiez aj cidlo. Origo v zdruzenom panely teplomer niekto este pred nami surovo odstrihol.

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Termostat

#212 Nový příspěvek od Sedlák »

No škoda :( , naštěstí už jsem si vyhlídl dárce orgánů ve stodole u známého :smich: :smich: , nevím kolikátka škodovka to je ale mám pocit že 120tka 8)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Termostat

#213 Nový příspěvek od Sedlák »

No tak čidlo mám a dneska jsem se ho pokusil s radostí nasadit, ale nebyl by to můj traktor aby to bylo jen tak a to čidlo pasovalo :vztek: . Vypadají na pohled stejně ale čidlo ze škodovky je tlustší :-/ .
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: Termostat

#214 Nový příspěvek od DEF110 »

Je nějaký fígl, jak vyndat pojistku, která drží termostat a při tom nerozlámat hrdlo odtokového potrubí, protože pojistka je zarostlá? Je normální, že v hrdle je takové obdelníčkové vybrání a přes něj kolem termostatu protéká voda? Díky za jakoukoliv reakci...

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12827
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Termostat

#215 Nový příspěvek od pavel sk »

Riadne to ocisti a a fukny WDčkom a tenkym srobovakom skus na viacerych miestach po obvode za tu poistku zapacit. Co sa tyka tej drazky v telese tak ta je tam original. Tade sa prepusta cast chladiacej kvapaliny pokym sa neotvory termostat.

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Termostat

#216 Nový příspěvek od myky »

Vem flexu, uřízni tu bakuli i s termostatem a předělej na 72xx

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: Termostat

#217 Nový příspěvek od DEF110 »

pavel sk píše:Riadne to ocisti a a fukny WDčkom a tenkym srobovakom skus na viacerych miestach po obvode za tu poistku zapacit. Co sa tyka tej drazky v telese tak ta je tam original. Tade sa prepusta cast chladiacej kvapaliny pokym sa neotvory termostat.
WDčkem jsem prostříkával, malý šroubováky jsem ohnul a nůž zlomil. Nechám to pod WDečkem delší dobu a zkusím znova, maximálně hrubě vyndám starý termostat a pak zkusím dál...
myky píše:Vem flexu, uřízni tu bakuli i s termostatem a předělej na 72xx
Jestli to dobře chápu, tak bych musel shánět novou pumpu, našel jsem jich asi pět, ale všechny ten starší typ s mazničkou... Tato varianta přijde na řadu, až když zničím to hrdlo... :)


Našel jsem tento termostat, ale nebyla k němu krabička, takže netuším jestli ho můžu dát na 7011? Je na něm napsáno MotoRad Germany a že je na 79 stupňů celsia.

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Termostat

#218 Nový příspěvek od STEEL »

tenhle termostat sem měl v práci na 101 a vydržel tak měsíc ze začátku otvíral při 80 ti a držel , a postupem času otvíral čím dál tím vejš ale dělalo mu problém jen první otevření to vylezlo vysoko pak už otvíral zase normálně na 80ti , když začal přelejzat 100vku (v zimě) tak letěl a koupily mi jinej ten prozměnu drží jen 60 :D
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: Termostat

#219 Nový příspěvek od DEF110 »

Tak jsem nakonec našel ještě tuhle pumpu. Vypadá to, že by to mohla být ta na předělání chlazení na to novější. Po přečtení jiných vláken o vodních pumpách jsem se dozvěděl, že si mám koupit novou. Po zkušenostech s náhradníma dílama na Zetora, jsem se utvrdil, že co ze starých věcí půjde opravit, jednoznačně se o to pokusím. Podle dílenské příručky jsem odborně stahovákem stáhl držák vrtule a vyklepl hřídelku s ložisky. Na stůl vypadlo vše, co je na fotu. Demotáž šla velmi rychle... :) Hřídelka vypadá nevydřená, tak bych zkusil dát nová ložiska, měch a ten tlačný kroužek. Je starý stále na hřídelce? Nebo už je to osazení hřídele? Je na vrchu, jak je ložisko zajištěné ségrovkou, nějaký gufero? Tady nic nebylo, nevěřím, že by se úplně vymlelo a nevěřím ani, že tam žádný nebylo. Vadí na držáku vrtule to odlomení u drážky pera? :-/

Obrázek

Obrázek

mastnacek
Příspěvky: 7106
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Termostat

#220 Nový příspěvek od mastnacek »

Taky jsem repasoval pumpu sice na 4011 ale streva vypadj stejne.
V nedeli jsem to teprve posadil na traktor a netece nic.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=240

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Termostat

#221 Nový příspěvek od Britt »

Oči mám špatný ale na té hřídelce vidím vyrezlý proužek, který ti omele břit ucpávky a za chvilku si můžeš dát repete.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 7106
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Termostat

#222 Nový příspěvek od mastnacek »

To mysli vyrezlej prouzek cca 5mm nad opernym krouzkem? Jestli si to dobre pamatuju tak tam na sebe nic nedoleha. Mech prijde nalisovat do tela pumpy a konec mechu se tlaci na opernej krouzek. Puvodni dily na opravu se snad uz nedaj ani sehnat a tohle funguje. Mech na hridecle vubec nesedi natesno ta se toci uvnitr.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Termostat

#223 Nový příspěvek od Britt »

Já jsem jen blbej motorář, kterej se tím už dávno neživí ale vysvětli mi, proč tam tedy ten proužek vyrezl?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 7106
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Termostat

#224 Nový příspěvek od mastnacek »

No ja jsem jen blbej programator co se tim vubec nikdy nezivil, ale osobne si myslim ze to je vyrezly jeste z doby kdy tam byl puvodni mech.
Tady je nakres jak to je posladany z ted dostupnejch dilu
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=195


a tady je jak to bylo puvodne

Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Termostat

#225 Nový příspěvek od Britt »

Jak říkám, jsem ze staré školy a tam nás učili, že základem je nová hřídelka nebo výměna celého kusu a starý poslat na repas. Těch hřídelek jsem se něco natočil, včetně škodovek. Slisovat vrtulku (pokud nebyla sežraná) a už to frčelo, protože tenkrát byly hřídelky vodní pumpy a gumičky do stěračů hodně podpultové zboží. Jeden čas se zkoušelo vyžranou hřídel stočit a nalisovat tam futro ale byla to hrozná práce a v dnešní době by nová pumpa vyšla levněji než repas.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“