manžetová náprava

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Milda
Příspěvky: 1292
Registrován: sob lis 24, 2007 8:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

manžetová náprava

#1 Nový příspěvek od Milda »

Na manžetové nápravě se mi při plném zatočení neopírá náboj o doraz,ale o spojovací tyč. Schází při zatočení v levo i v pravo stejně,cca 0,5cm. Nevíte někdo kde by mohl být problém?
(na nápravě nová spodní i vrchní ložiska,čepy na spojovačce.Zda to bylo i předtím nevím.) Díky za jaký koliv typ na zradu. 8)
nic není nemožné.......

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: manžetová náprava

#2 Nový příspěvek od pavolmakys »

Kratke dorazy, ja som ich robil nezavazne od spojovacky, ale ma aj tak 1mm fugu medzi spojovackou a napravou pri plnom zatazeni. Dorazi by mali byt zo zadu, teda medzi napravou a soferom. Vsimol som si vsak ze mam trochu vyhnutu spojovacku na oboch capoch, aby tam ta vola bola, inak ti to sekne manzetu.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Milda
Příspěvky: 1292
Registrován: sob lis 24, 2007 8:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: manžetová náprava

#3 Nový příspěvek od Milda »

já mám dorazy zepředu. No a právě když tam zadělám nové manžety tak budou hned K.O. Tak je bud navařím,nebo upravím spojovačku.. No uvidíme zítra,dneska se mi už nechce.
nic není nemožné.......

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: manžetová náprava

#4 Nový příspěvek od pepa.traktor »

prvně udělej fotodokumentaci at je o co se opřít

jinak dorazy májí být vzadu jak píše pavol :ano: i tak je to docela laboratoř aby to neštíplo manžetu mi jsme je navařili cca 2mm navíc sice horší rejd ale je pokoj jenom si musíme víc couvnout třeba 2 x hold chyba jednoduchých kloubů nových poloos oni přeci jenom nejsou až na takové zatočení protože se to opře a stosuje se to na čepu kardanu a to není dobré proto návar a pohoda

Mildo a neměl jsi sundaný nebo někdo před tebou celý nohavice a přehodil jsi je mezi sebou a proto dorazy máš vepředu a je to celý otočený ?

mi měnili 1 poloosu 4 bronz futra, svisláky ,manžety,gufera na nábojích a ložisko na mrkvi v difu za spojkou a zatím tuky tuk maká tuším 3nebo 4 sezonu


chce to foto detailů jinak jsme nahraný v debatách
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: manžetová náprava

#5 Nový příspěvek od pavolmakys »

Tak chlapci:
1) Dorazy musia byt odzadu, pretoze pri zatacani na urcitu stranu, musi byt ako prve zastavene vnutorne koleso, pretoze to sa vytaca viac, pretoze opisuje mensi kruh. Takze ak zatacas doprava, prave koleso obmedzuje, ak dolava, lave koleso obmedzuje. Ak su dorazy vpredu, tak musia byt dlhsie a potom strihaju ovela castejsie manzety a okrem toho pri urcitych volach v capoch, toto napomaha kazit poloosi, pretoze to koleso ktore je na hranici zalomenia poloosi, je obmedzovane tym druhym, co je zasadna chyba.
2) Nohavice sa nedaju medzi sebou vymenit, pretoze maju inak urobene zapustnenie diferencialu. Hruska je v strede napravy a prave osadenie diferecialoveho kosa mimo os robia nohavice. Ak by si to vymenil, zmenil by si si smer otacania napravy, pretoze by si zamenil polohu hrusky a tanieroveho kola.

Neviem preco mas dorazy vpredu, mozno to niekto prevaril, pozri detailne z opacnej strany ci tam nebudu nejaky zvyskz po starych.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: manžetová náprava

#6 Nový příspěvek od pavolmakys »

pepa.traktor píše:prvně udělej fotodokumentaci at je o co se opřít

jinak dorazy májí být vzadu jak píše pavol :ano: i tak je to docela laboratoř aby to neštíplo manžetu mi jsme je navařili cca 2mm navíc sice horší rejd ale je pokoj jenom si musíme víc couvnout třeba 2 x hold chyba jednoduchých kloubů nových poloos oni přeci jenom nejsou až na takové zatočení protože se to opře a stosuje se to na čepu kardanu a to není dobré proto návar a pohoda

Mildo a neměl jsi sundaný nebo někdo před tebou celý nohavice a přehodil jsi je mezi sebou a proto dorazy máš vepředu a je to celý otočený ?

mi měnili 1 poloosu 4 bronz futra, svisláky ,manžety,gufera na nábojích a ložisko na mrkvi v difu za spojkou a zatím tuky tuk maká tuším 3nebo 4 sezonu


chce to foto detailů jinak jsme nahraný v debatách
No a este som zabudol, kedze trochu distribujem poloosi, tie jednoklbove, musim to trochu upresnit. Vzdy som tvrdil, ze nove poloosi nemaju problem s uhlom zalomenia a ze plnohodnotne nahradzuju tie stare. Skoda ze som to neodfotil, ale podarilo sa mi zohnat novu nohavicu, s origo dorazom a toto "origo" vytocenie poloos dala aj s malou rezervou. Takze ak to poloos blokuje, su dorazy kratke. Je na to jednoducha skuska, koleso pri plnom vytoceni a pootoceni rukou nesmie mat snahu sa vratit trochu do priamej polohy. To uz je chyba a treba doraz predlzit.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Milda
Příspěvky: 1292
Registrován: sob lis 24, 2007 8:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: manžetová náprava

#7 Nový příspěvek od Milda »

Obrázek
spojovačka se opírá o náboj..zde je vidět doraz v předu.
Obrázek
foto z druhé strany,že by někdo doraz předělal,ani památky...
Obrázek
zde je vidět cca 5mm ještě k opření o doraz,ale spojovačka na druhém kole již opřená o náboj.
nic není nemožné.......

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: manžetová náprava

#8 Nový příspěvek od pepa.traktor »

bude potřeba dovařit aby to vycházelo a nedotýkala se spojovačka s manžetou a nebo to pro jistotu přendat ze zadu jako to má těch několik desítek kusů co vyrobili a tady u té se asi nějak nepovedeně sekli


jinak měl jsi sundaný svisláky ? byl tam olej podle obrázku to je nějaký suchý a čistý mám to prolínalo olej na pravém kole tak jsem ten spodní povyklepl a dal motorák silikon a drží
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Milda
Příspěvky: 1292
Registrován: sob lis 24, 2007 8:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: manžetová náprava

#9 Nový příspěvek od Milda »

jo,jo,dával jsem nový ložiska atd.. ale to už v loni,teda předloni pak to stálo ve stodole,nebyl na to čas,mám ještě 7711,tak mě to nijak netlačí..Ale letos sem se rozhod to dokončit.Tak se na tom pracuje.
Tak to asi převařím zezadu a bude..
nic není nemožné.......

Majoo
Příspěvky: 22
Registrován: čtv led 06, 2011 10:41 am

Re: manžetová náprava

#10 Nový příspěvek od Majoo »

Na manžetovej náprave zetor 5645 nemám tie gumené manžety, ale niečo podobné ako semeringy. Podobné má aj Tatra 805. Nevie niekto či to bude pasovať ?

Majoo
Příspěvky: 22
Registrován: čtv led 06, 2011 10:41 am

Re: manžetová náprava

#11 Nový příspěvek od Majoo »

Kúpil som ich a nepasovali, bol to menší priemer.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: manžetová náprava

#12 Nový příspěvek od pavolmakys »

Mas jednu z prvych naprav, neskor pri modernizacii napravy to uz zmenili na tie manzety ala V3S. Niekto tu pisal ze ich zohnal alebo si dal vyrobit skus pohladat.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Majoo
Příspěvky: 22
Registrován: čtv led 06, 2011 10:41 am

Re: manžetová náprava

#13 Nový příspěvek od Majoo »

Je to náprava z 5545 a mám problém zohnať pastorok so 7 zubami a tanierové kolo s 33 zubami, odtrhlo mi skrutku čo drží tanierové kolo a vymlelo mi pastorok aj tanierové kolo. Zajtra by mi mali doniesť druhý diferák s 9 zubami a 33 zubami ale celkový prevod kardan koleso je ten istý som zvedavý čo s toho bude, nie je jednoduché niečo na tú nápravu zohnať. Dúfam že mi to bude pasovať.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: manžetová náprava

#14 Nový příspěvek od pavolmakys »

Prepac ale o pomere 9:33 nic neviem a to si myslim ze o tychto napravach viem dost. Tie prve mali 7:33, po modernizacii a pootm aj tym 57 mali uz 8:33. ALE!!!!!. Ti co mali pomer iny ako 7:33, mali iny pomer kolies pred diferencialom. Pripajam moju tabulku prevodov aby v tom bolo jasne.
Celkove prevody sa zmenili tak na to pozor. Ani novy pastorok ti nebude uplne pasovat, treba dorabat medzikruzky. O loziskach ani nehovorim, to bude mix. novsie napravy mali silnejsie loziska, aj priemery aj sirka lozisiek je ina. Prajem vela uspechov.
Přílohy
prevody.GIF
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Majoo
Příspěvky: 22
Registrován: čtv led 06, 2011 10:41 am

Re: manžetová náprava

#15 Nový příspěvek od Majoo »

Dnes mi doniesli ten diferák a mal si pravdu, je tam 8 zubový pastorok. Ten čo som to od neho kupoval hovoril o 9. Našiel som to až na východe a bol mi to zobrať známi. Nič bližšie som nezohnal. Nemal som čas na namontovanie polnápravy s poloosou aby som vyskúšal či to má naozaj taký istý prevod.Ako som pozrel tú tvoju tabuľku tak určite nie, ale na obale sú tie isté čísla tak dúfam že s tými ložiskami čo si spomínal nebude problém. Ináč mal som vzadu pneumatiky 14,9 13x28 a vpredu 8,3x24 a zdalo sa mi že by to chcelo vpredu vačšie. Bol som na Detve pri traktore s manžetovkou a vzadu mal 14,9 13x28 a vpredu 9,5x24 a tie predné vyzerali omnoho menej namáhané ako tie moje, myslím tie drážky za drapmi.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“