manžetová náprava

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: manžetová náprava

#136 Nový příspěvek od pavolmakys »

Dosku capov by som nepodkladal, znizi sa ti plocha, zapustenie vodiacich kolikov ktora je medzi skrutkami. Potom ti diery vymackaju a budu sa ti skrutky stale povolovat, lebo sa to bude hybat. Su tam dost velky sily, hlavne ak mas posilovac, pri orste to je este viac namahane.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: manžetová náprava

#137 Nový příspěvek od fikejz »

Dnes podložen vnější kroužek spodního ložiska (ten k tělu nápravy) o 2mm - to je asi tak maximum aby kroužek ještě v těle dostatečně seděl. A pořád je to málo. Pokračovat se bude po udělání přesné podložky na spodní čep. Tím dostaneme náboj ještě níž. A taky se tím zároveň "zvětší" vzdálenost vnějších kroužků obou ložisek svislého čepu. Proto bude potřeba podložit desku horního čepu aby nezajela až do náboje, ale aby bylo předpětí kuželových ložisek "tak akorát". Podložku pod desku mám v úmyslu vyrobit z plechu okopírováním desky. Jinak by se musel na soustruhu stáhnout čep (zkrátit jeho rozšířená část). To je nevratná změna a do té se mi nechce. To už spíš nechám vyrobit nový čep a udělám i novou desku do které ho zavařím.
Obrázek Obrázek
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: manžetová náprava

#138 Nový příspěvek od fikejz »

Mám přichystané podložky (1,5; 2,0 a 3,0mm) pod desku čepu:
Obrázek Obrázek
A rozebral jsem starou dvoukloubovou poloosu, vypadá to, že by mohla jít zrepasovat.
Obrázek
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: manžetová náprava

#139 Nový příspěvek od pavolmakys »

Prepac, stymi kolikami som si to asi zle pamatal, ze ich manzetovka, nemala. Neviem ci bude treba podkladat dosku horneho capu, tym spodnym podkladanim do dostavas iba do povodneho stavu a na seriovakach ta vrchna doska nebyva podkladana.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: manžetová náprava

#140 Nový příspěvek od pavel sk »

My tie kolíky máme dole kde sú páky pre spojovacku a tiež sú aj hore na ľavej strane kde je stĺpik pre riadenie.

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: manžetová náprava

#141 Nový příspěvek od fikejz »

Tak to dopadlo. Celkem podloženo o 6mm. Dva mm jsou podložky nad vnějším kroužkem spodního ložiska - mezi ložisko a tělo nápravy a čtyři mm je podložka pod vnitřním kroužkem spodního ložiska na čepu pravé spodní páky řízení. Takže vlastně mezi spodní ložisko svislého čepu a tělo náboje kola. Pod desku horního čepu kupodivu stačila podložka 1,5mm, aby byl přítlak na ložiska tak akorát. Snad to bude dobrý. Už je to zkompletovaný včetně manžet, krytů, spojovačky, hotová sbíhavost ... Fotit jsem to nestihl a na hotovým už moc není co.
Tu dvoukloubovou poloosu mám taky skoro hotovou, čekám jen na jehly - v jednom ložisku jedna chybí. Oba klouby na hřídelích jsou zkompletovány, vůle vymezeny vloženými podložkami 1mm po jedné z každé strany pouzdra čepu. Víčka kloubů se mi podařilo jak otevřít tak zase zpět zavřít aniž bych musel vyrábět nová. Ani to by ale nebyl nepřekonatelný problém. Pár obrázků:
Obrázek Obrázek Obrázek
Původní červíky na plochý šroubovák zajišťující čep v pouzdru a samy zajištěny roztlučením závitu nahrazeny novými na imbus a zalepeny zeleným loctitem.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“