Z3011 pada hydraulika

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
swobi
Příspěvky: 86
Registrován: čtv led 12, 2012 4:27 pm
Bydliště: Kosice

Z3011 pada hydraulika

#1 Nový příspěvek od swobi »

Nazdar chlapi :)
potrebujem trosku pomoct ohladom hydrauliky. Vymenil som manzetu aj kruzok. Valec vyzera byt OK nema na sebe ziadne ryhy, pretesnil som potrubie z kocky do valca a vysledok je taky ze hydraulika skace hore dole aj na prazno a ked tam zavesim nad 200kg tak je to ako na kolotococh. A ked mam zdvihnute naradie uplne hore a vypnem traktor, tak za 3s je uplne dole.
Moze to byt zla kocka? Ale mam hladat chybu niekde inde? :-/
Dakujem 8)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Z3011 pada hydraulika

#2 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ak nemas netesnost medzi valcom a kockou, tak by to mali byt uz len kocka, ak to takto rychlo pada tak to bude netesnost niektoreho z ventylov (spatny alebo plniaci ventyl ), v supatku to nebude. Na to vsak treba trochu skusenejsieho opravara, nemusis hned kupovat novu kocku.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

swobi
Příspěvky: 86
Registrován: čtv led 12, 2012 4:27 pm
Bydliště: Kosice

Re: Z3011 pada hydraulika

#3 Nový příspěvek od swobi »

Este ma napadlo nemoze to byt poistny ventil lebo ten som nepozeral

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Z3011 pada hydraulika

#4 Nový příspěvek od pavolmakys »

To je jasne , pozri. N
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Z3011 pada hydraulika

#5 Nový příspěvek od pavolmakys »

Inak, ak by ta to zaujimalo a chcel by si pochopit ako to vsetko funguje, stiahni sa dielensku prirucku pre radu x9xx, tam su nejlepsie obrazky, na konci je hydraulika a studuj, nejasnosti ti mozem potom dovysvetlovat, ale mozno to zvladnes aj sam. Sustred sa na funkciu plniaceho, obtokoveho, uzatvaracieho a diferencialneho ventilu. Lepsie je to si tieto strany vytlacit aby si ich mal pred sebou, vtedy sa v tom texte a obrazkoch lepsie orientuje. Viac ti takto na dialku neviem poradit.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Z3011 pada hydraulika

#6 Nový příspěvek od jack30 »

nedal si gumicky naopak do valca nahodov?ked ti to tak pockakuje pri dvihani a aj tak rychlo pada.lebo gumky sa roztiahnu ked do nich sa olej opre a ked su naopak tak ti sa stiahnu a ani piest nedrzi.a dva o kruzky si vymeni na tej kartkej trubke co spaja hydrauliku s prevodovkov?a nemas nahodov vo valci dve mazety a piestny kruzok?kocku ak maz zlu tak sa prezehnaj pred vstupom do predajne a sadni niekde a potom sa spytaj na cenu :) ale ked ti to dvyha apda tak kocka by nemala byt zla.ozaj este v hydreulike su dva o kruzky na tej oske kde su paky na ovladanie.kukni ci ti na pravej strane kde su packy ci ti nevyteka olej

swobi
Příspěvky: 86
Registrován: čtv led 12, 2012 4:27 pm
Bydliště: Kosice

Re: Z3011 pada hydraulika

#7 Nový příspěvek od swobi »

Na pieste mam len jednu gumicku vpredu taku siroku a jeden kruzok (stary typ), no a co sa tyka o kruzkov tak tie som nemenil. na tej kratkej trubke co spaja prevodovku s hydraulikou mam len jeden o kruzok, v priestore pacok mi olej nevyteka takze tam by mali byt tesnenia v poriadku. Skusim zajtra vymenit ten o kruzok medzi prevodovkou a hydraulikou (naozaj tam maju byt dva?) a skusim este pozriet potrubie medzi kockoui a valcom ci nahodou nieco nieje prasknute alebo tak.

jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Z3011 pada hydraulika

#8 Nový příspěvek od jack30 »

ta kratka trubka co je vydis len jeden o kruzok ale tu trubku vytiahni von lebo na spodu je este jedna .proste dva tie o kruzky su na nej .a na kocke si dufam nerozoberal ten ventil ci?

jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Z3011 pada hydraulika

#9 Nový příspěvek od jack30 »

ta kratka trubka sa da vytiahnut s prevodovky to ma asi dva centimetre ona len a na spodu je jedna gumka a na vrchu druha

swobi
Příspěvky: 86
Registrován: čtv led 12, 2012 4:27 pm
Bydliště: Kosice

Re: Z3011 pada hydraulika

#10 Nový příspěvek od swobi »

no vytahoval som ju vonku ale pod nou zidny o kruzok nie je. a ani sa mi nezda ze by tam mal byt podla rozmeru tej trubky (to ma byt taky isty rozmer o kruzku ako ten horny ktory je vidno?), nie do kocky som vobec nesahal

swobi
Příspěvky: 86
Registrován: čtv led 12, 2012 4:27 pm
Bydliště: Kosice

Re: Z3011 pada hydraulika

#11 Nový příspěvek od swobi »

a tu kratku trobku mam na hydraulike a nie na prevodovke

jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Z3011 pada hydraulika

#12 Nový příspěvek od jack30 »

to ako si vyberal hydrauliku tak ti ostala tam .proste ju vyber a vymen kruzky.lebo to ze si vymenil len manzetu a kruzok tak si pretesnil len valec.to malov trubkov ide privod oleja do kocky.ak to neutesnis bude ti hydraulika padat alebo dvihat trhane to preto ze ti unika olej mimo kocku takze ide malo oleja do kocky.

jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Z3011 pada hydraulika

#13 Nový příspěvek od jack30 »

ano su to dve rovnake gumicky musia byt dve .aka velka je vrchna tak taka je aj spodna trubka vypada takto a do tych drazok idu o kruzky
Přílohy
958013.gif

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Z3011 pada hydraulika

#14 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj...trošku sa vám sem pripletiem, na Z-3011 je na tej trubke iba jeden o-krúžok rozmer 22*18 pozrel som vám to v katalogu. Krúžok je navlečený na tej trubke. Čo sa týka padania hydrauliky, doporučujem to znova rozobrať a skontrolovať jak manžety na pieste (či nie sú opačne nasadené alebo poškodené, seknuté), tak aj prepojenie medzi kockou a valcom hydrauliky (dotiahnutie holendrov, tesnosť, podložky) Tak nech sa darí :prace: a potom daj vedieť kde bol problém.
jack30 píše:ano su to dve rovnake gumicky musia byt dve .aka velka je vrchna tak taka je aj spodna trubka vypada takto a do tych drazok idu o kruzky
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

swobi
Příspěvky: 86
Registrován: čtv led 12, 2012 4:27 pm
Bydliště: Kosice

Re: Z3011 pada hydraulika

#15 Nový příspěvek od swobi »

no ja tam mam inu trubku ako na fotke je bez zarezov a kruzok sa navlieka iba okolo trubky, dnes som ho kupoval je to 22*18*1,5. Potrubie medzi valcom a kockou mam urobene na 100% dnes som ho skusal tlakovat na 160barov a vsetko drzalo.
Skusim este kupit novy valec aj s piestom a komplet tesneniami a uvidim.

Alebo myslite ze tam ma ist taka trubka ako na obrazku s tymy 2 zarezmy na o kruzky? lebo tiez som pozeral v katalogu a bola tam obycajna bez zarezov a jeden o kruzok.
Este ma napadlo: vzadu pri uchyteni na tretie rameno je tiez taky poistny ventil (ide cez obal hydrauliky von) ci aj ten nemoze byt zle a stale prepusta olej.
Dakujem za rady

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“