Z3011 pada hydraulika

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Z3011 pada hydraulika

#31 Nový příspěvek od jack30 »

aj tak mi nejde do hlavy jak ti mohlo vyskocit koleso rozvodov ved vsetky kolesa su zakrutene a zaistene.napisali ti v akej uvrati mas mat prvy piest?a ktory ventil ma byt otvoreny?kde si nasiel ten nakres spopsom?
Naposledy upravil(a) jack30 dne pát úno 28, 2014 8:26 pm, celkem upraveno 1 x.

swobi
Příspěvky: 86
Registrován: čtv led 12, 2012 4:27 pm
Bydliště: Kosice

Re: Z3011 pada hydraulika

#32 Nový příspěvek od swobi »

no prave ze to nebolo zaistene
a nie nenapisali v akej uvrati ma byt prvy piest lebo ze vraj to je jedno len musia sediet znacky, len mne sa to niejako nezda

jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Z3011 pada hydraulika

#33 Nový příspěvek od jack30 »

tak toto by sa ani mne nezdalo vacka kvoli kluke musi byt spravne nastavena staci ze jeden zub sa kopnes a rozmlatis motor.neviem mozno maju pravdu

swobi
Příspěvky: 86
Registrován: čtv led 12, 2012 4:27 pm
Bydliště: Kosice

Re: Z3011 pada hydraulika

#34 Nový příspěvek od swobi »

ano presne tiez sa mi to nezda, ale uz traja ludia mi povedali ze len kluka musi byt otocena drazkou hore a musia sediet vsetky znacky, tak dufam ze to tak aj bude a "nezarobim" poriadne peniaze

jack30
Příspěvky: 177
Registrován: ned úno 16, 2014 9:38 am
Bydliště: ZILINA

Re: Z3011 pada hydraulika

#35 Nový příspěvek od jack30 »

no tak to potom bude .ale ja by radsej zavolal si niekoho

swobi
Příspěvky: 86
Registrován: čtv led 12, 2012 4:27 pm
Bydliště: Kosice

Re: Z3011 pada hydraulika

#36 Nový příspěvek od swobi »

ked tu u nas nemame vela odbornikov, s jednym som volal ale nema teraz cas ze az najskor o tyzden.
Skusim to zajtra poskladat a vyskusam rokou tocit klukou ze co to bude robit a az tak skusim startovat

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Z3011 pada hydraulika

#37 Nový příspěvek od Tomas6 »

Klika značkou nahoru je v horni uvrati prvni valec.Do toho se sestavuji komplet rozvody.Uz jsem to delsi cas nedelal takze presne nepovim jak prijde vlozene kolo a kola vacky a cerpadla,ale defakto kazde soukoli s vlozenym kolem ma svoje tamostatne znacky a do na jednom kole jednu na druhem dve.Dulciky,carky a co ja vim co tam je.Ale jinak nez spravne to na znacky poskladat nejde.Jak to budes mit slozene tak nez das prsa a vanu s tim zatoc.Uz nereknu kolik otacek se musi udelat aby to opet sedlo na znacky.Da se zatocit treba deset tocek a na kazdem kole budes o urcity pocet zibu zpet nebo dopredu.Proste to jeste zkontrolovat.
OMLOUVAM SE ZA OT A HLAVNE ZA STYL PSANI A ZPREHAZENE PISMENKA ALE MAM NOVY MOBIL TAK BOJUJU.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
sanyo
Příspěvky: 529
Registrován: sob led 19, 2013 10:08 pm
Bydliště: Plz. kraj

Re: Z3011 pada hydraulika

#38 Nový příspěvek od sanyo »

swobi - podívej třeba tady na tento postup, pokud ti to pomůže, bude dobře...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

swobi
Příspěvky: 86
Registrován: čtv led 12, 2012 4:27 pm
Bydliště: Kosice

Re: Z3011 pada hydraulika

#39 Nový příspěvek od swobi »

dakujem vam vsetkym za uzitocne rady ... uz to frci ako po masle, vymenil som vsetky loziska aj klinky (kolesa mali velku volu). Ide nadherne bez dymenia. Takze uz mozem doriesit tu hydrauliku ;-)

milos 26
Příspěvky: 82
Registrován: stř zář 25, 2013 11:23 am
Bydliště: Prešov

Re: Z3011 pada hydraulika

#40 Nový příspěvek od milos 26 »

Nazdar uz to maš vyriešene ? Opravene? Čo bolo zle ?
Slavia 4S95
Zetor 3011

Kenzo4x
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 26, 2020 4:55 pm
Bydliště: Liptovsky Mikuláš

Re: Z3011 pada hydraulika

#41 Nový příspěvek od Kenzo4x »

Mam problem z hydraulikou na 3011 idem dat na repas no mam aj druhy vrch hydrauliky no ma iny piest z dvoma gumickamy a nepasuju mi tam vrchne ramena priemer tisichranu je vacsi neviete kde kupim ramena s tym vacsim priemerom...ide mi o to ze ta dvojgumickova hydraulika vyzera byt silnejsia ako ta stara s jednou manzetou

Kenzo4x
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 26, 2020 4:55 pm
Bydliště: Liptovsky Mikuláš

Re: Z3011 pada hydraulika

#42 Nový příspěvek od Kenzo4x »

Obrázek
dvojgumickova


Obrázek
jednogumickova

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Z3011 pada hydraulika

#43 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Kenzo4x píše:... mam aj druhy vrch hydrauliky ... a nepasuju mi tam vrchne ramena priemer tisichranu je vacsi neviete kde kupim ramena s tym vacsim priemerom......
Pokud máš jiný průměr tisícíhranu tak si předem raději změř i rozměry víka toho druhého vrchu hydrauliky - tříválce (s výjimkou 5211) měly menší průměr tisícihranu než čtyřválce, ale navíc má i víko hydrauliky tříválce jiné rozměry (je menší) než u čtyřválce, takže možná to tvoje druhé víko na svůj traktor ani nenasadíš...

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Z3011 pada hydraulika

#44 Nový příspěvek od faustt »

Ahojte, trochu ozivim tuto temu. Obdobny problem aky sa rozoberal v tejto teme mam na svojom traktore (Z3011 - stary typ hydrauliky) akurat ze ramena zatazene napr. pluhom klesnu uplne na zem tak za 5-6 minut. Vcera som menil veko hydrauliky za ine (pôvodne bolo zvarene). Vymenil som zaroven valec + obe manzety na pieste, tiez som pretesnil to spojovacie potrubie medzi rozvadzacom a valcom, natlakoval som to stlacenym vzduchom a leak-finderom hladal uniky no nic som nenasiel. Do rozvadzaca som ten leakfinder nemal odvahu nastriekat. Po nahodeni veka je to to iste ako predtym. Ramena v pohode dvihnu aj 400kg vaziaci sadzac zemiakov avsak padaju a tak ked prevazam naradie v ramenach na vecsiu vzdialenost musim chodit so zapnutym cerpadlom.
Vychadza mi to uz len na rozvadzac. Neviete niekto poradit nejaku firmu alebo osobu ktora to vie spolahlivo repasovat ?
Dakujem.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Z3011 pada hydraulika

#45 Nový příspěvek od faustt »

Este jedna vec, studoval som ako ten system funguje a ak tomu spravne chapem tak na padanie ramien ma po zdvihnuti a vypnuti cerpadla vplyv len netesnost rozvadazca, valca alebo toho prepojovacieho potrubia medzi valcom a rozvadazcom ?
Pripadna netesnost v spodnej casti systemu ma vplyv len na rychlost plnenia systemu olejom a teda rychlost dvihania zataze v ramenach ak tomu spravne rozumiem. Este dodam ze aj poistovak na valci je novy. Na kocke som vymenil dve medene tesnenia a zaroven doplnil o-ring na spetny ventil kedze tam podla katalogu ma byt. Mal som vybrate aj to supatko ktore ovlada vnutorny okruh a tie casti co su zalapovane maju miestami vyzraty povrch. Na rychlospojke som nameral tlak cca 100Bar.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“