Z3011 pada hydraulika

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z3011 pada hydraulika

#46 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked je to stym šupatkom tak ako pises, ze je na povrchu poskodene, tak to ti nezrepasuje nikto. Jedine vymena za druhy kus a najlepsie vymenit cely rozvadzac. Ked je poskodeny povrch šupatka, tak bude na tom takisto aj jeho puzdro v telese KO.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Z3011 pada hydraulika

#47 Nový příspěvek od faustt »

Ano, aj vo vnutri kde beha supatko to nevyzeralo o nic lepsie. Celkovo mi ten rozvadzac pride uz od pohladu KO no dufal som ze to nebude toto nakolko stary valec mal na sebe po dlzke jemne ryhy a jedna manzeta bola poskodena. Hydraulika dviha dost rychlo aj na volnobeznych otackach motora.
No bude to musiet takto fungovat nakolko na stary typ urcite novy rozvadazc nezozeniem a ten co sa predava do silovej hydrauliky, tak pochybujem ze by do starej pasoval a este aj fungoval aspon na polohovu regulaciu.
https://shop.marting.sk/hydraulika/hydr ... ri-95-8100

Ved ono sa tam uz asi nema moc co viac pokazit ked necham stale zaradene cerpadlo nie ? Max sa opotrebovavaju poistovacie ventily.

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z3011 pada hydraulika

#48 Nový příspěvek od pavel sk »

So zaradenym cerpadom mozes jazdit normalne. Pri preprave ho netreba odpajat. Hydraulika ma svoju horny doraz pri ktorom pusta olej do prepadu. Ventily tym netrpia. Pri poklese si sama znovu pridvihne naradia do pozadovanej polohy ktora je nastavena pakou vnutorneho okruhu. To by u nas vsetci tahali pluhy a dalsie naradie po asfalte :smich: :smich: :smich: Jedine zeby si mal nejaku mechanicku poistku, ktorou by si zdvihnute naradie nejak zaistil v zdvihnutej polohe. Ten odkaz na rozvadzac ktory si oznacil mi pride ze je prave pre stary typ hydrauliky.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Z3011 pada hydraulika

#49 Nový příspěvek od faustt »

Aha, tak vdaka za objasnenie, ked ramena dvihnem uplne hore a necham zapnute cerpadlo tak to zacne trochu zavijat akoby pustalo olej cez redukcak, ten zvuk ma vzdy desil. Za jazdy pri zapnutom cerpadle to stale drzi poziciu, ramena nekmitaju hore-dole. Nepovedal by som ale, ze cez to supatko dokaze odtiect tolko oleja aby ramena za 5 minut spadli, ale zjavne to je mozne.
No podla obrazkov vyzera ako na stary typ, ale obrazkom sa verit neda,rovnako ako aj predavacom. Jedine ze by uz niekto tu z fora takuto vymenu robil a vedel by mi potvrdit ze to pasuje. Podla katalogoveho cisla je ten rozvadzac pre zetormatic hydrauliku.

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z3011 pada hydraulika

#50 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak ti pri zdvihnuti na max. traktor zmeni zvuk ako keby ho pritiahne, tak slabucko vrat paku vnutorneho okruhu spät. Je mozne ze mas horny doraz mierne rozladeny a tlaci to vtedy cez poistovak. Inak sa normalne jazdi so zapnutym cepradlom ked sa pouziva hydraulika a naradie v nom. Uz len kvoli bezpecnosti keby ti to nahodou na ceste niekde spadlo aby si vedel hned zareagovat a vedel to zdvihnut. Cerpadlo sa ma vypinat ked hydrauliku nepotrebujes. Niekde sa to tu uz v minulosti riesilo ze sa menil rozvadzac za "novsi" a po malych upravach to aj pasovalo. Len to tu najst :-/

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Z3011 pada hydraulika

#51 Nový příspěvek od faustt »

No môze byt, ten rozvadzac je uz celkovo rozdrbany a aj na tych supatkach, teda ich ovladani su uz vôle.
Presiel som cele forum a nenasiel som o tom nic. Budem ale kontaktovat predajcu nakolko podla fotiek z netu to naozaj vyzera ze ten rozvadzac je pre stary typ hydrauliky s protikluzom. Len ta cena je trochu vysoka na take experimentovanie. Ale tak mam jedno veko aj s ovladanim, valcom atd. nazvys tak viem to tam lahko osadit a zistit ci to zapasuje alebo nie.
Dalsia vec, asi to ani nie je prilis rentabilne, ked hydrauliku pouzijem mozno 10x rocne, len bojim sa toho ze to zomrie uplne a co potom s tym...

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z3011 pada hydraulika

#52 Nový příspěvek od pavel sk »

Pre teba asi najjednoduksie by bolo demontovat celu hydrauliku komplet, riadne ju celu ocistit a odviest do opravy. Tam ich oboznamit s poruchami nech ti to cele preklepnu. Tu druhu hydrauliku mas rovnaku? Alebo je ineho typu?

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Z3011 pada hydraulika

#53 Nový příspěvek od faustt »

Obe su rovnake, akurat v tom veku co mi ostalo niektore diely nie su a to aj rozvadzac. No neviem ci sa mi to oplati vozit do opravy, na tej polohovej hydraulike toho na nastavovanie vela nie je, protiklz mi funguje aj teraz, len to ze ramena rychlo padaju a je zrejme kde je problem. Na vychodnom slovensku sa tym profesionalne nikto nezaobera, to mam vyzistene a cez pol krajiny to vlacit isto nebudem. Ked budem mat istotu ze ten rozvadzac je kompatibilny so starou hydraulikou tak to mozno risknem.
A zase nebudem platit niekolko 100e ze to ze mi stary rozvadzac umyju... mal som ho rozobraty moc sa to okrem prelapovania nejako repasovat neda.

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z3011 pada hydraulika

#54 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak jedine sa skus telefonicky informovat o tom rozvadzaci u predajcu ci pasuje s obrazkom, alebo je foto len ilustračné. :-/

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z3011 pada hydraulika

#55 Nový příspěvek od red.bill »

Z těhle starejch rozvaděčů se dá taky vytáhnout pouzdro šoupátka jako u novějších? Jestli jo, dalo by se pouzdro "přestužit" na větší průměr, šoupě nechat pokovit tvrdochromem zbrousit, zalapovat k sobě a máš to jako funglovku... Nakolik by to přišlo nevím... Před 4 lety jsem nechával repasovat hydráky k pojezdu k malýmu kráčedlu. Jeden měl 100% vydřenou i výstupní hřídel, jestli i druhej už nepamatuju a právě ji opravovali tvrdochromem. Cenovka za repas byla 2500/ks. Zkus se poptat někde pookolí v hydraulice co ti poradí... Nebo s tím jezdit, než to umře úplně...

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Z3011 pada hydraulika

#56 Nový příspěvek od faustt »

No to by trebalo zalapovat aj supatka vonkajsieho okruhu nakolko to na rychlospojke natlakuje na 100Bar ale po posunuti paky do zakladnej pozicie to rychlo klesa. A celkovo vsetky supadka aj ich puzdra maju vyzraty miestami pracovny povrch, nakolko traktor bol 10 rokov odstaveny a stal vonku na dazdi, aj v prevodovke bola voda. TTakze najschodnejsie reisenie je asi nahradenie rozvadzaca novym. No len snad to tam zapasuje.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Z3011 pada hydraulika

#57 Nový příspěvek od faustt »

Dalej uz v minulosti som riesil tesnenia medzi valcom a rozvadzacom, skusal som vselijake varianty a a dokonca aj hlinikove tesnenie a stale to bolo to iste a realne na spojoch som pri skusani unik nikdy nenasiel, Naposledy som na rovinnej bruske zrovnal povrch okolo pripojky priechodky ku valcu na rozvadzaci, taktiez tu priechodku som vyrobil novu - zaspajkoval so striebornou pajkou. Vsetko poskladan a ramena padaju.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Z3011 pada hydraulika

#58 Nový příspěvek od faustt »

Dnes som urobil ste jednu skusku - zdvihol som ramena takmer uplne nahor a takto som odmontoval veko. Po odobrati som vsetko poutieral od oleja a nasledne zatazil ramena. Vysledok je taky, ze vsetky spoje aj valec su suche, ale olej dost rychlo(odhadom aj 0,5ml/s - odsal som striekackou 10ml oleja a potom som zatauil ramena a sledoval za aky cas sa olej dostane na rovneku uroven) vytekal cez otvor kde sa napaja olejova priechodka z diferaku. Takze uz je jasne ze chyba je v rozvadzaci... skoda no. Bude musiet ist novy nakolko Je len otazka casu kedy by to uplne zomrelo, nakolko aj pri tomto tempe pouzivania traktora sa to rok co rok stale zhorsovalo.
Dakujem ale za rady.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Z3011 pada hydraulika

#59 Nový příspěvek od faustt »

Caute,

trochu ozivim tuto temu. Problem s padanim hydrauliky stale pretrvava(nemal som cas to riesit avsak zhorsilo sa to natolko ze uz som mal problem udrzat plny sadzac zemiakov v zdvihnutej polohe) a je to degradovanym rozvadzacom. Chcem sa opytat clenov fora ci rozvadzac ktory sa predava pod katalogovym cislom 958100 je kompatibilny so starym typom hydrauliky na Zetor 3011.
Za odpovede budem velmi vdacny nakolko ani predavaci mi nevedia na toto odpovedad.

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z3011 pada hydraulika

#60 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak pokial mas klasicku hydrauliku ako mali prve 3011 bez regulacie, tak tam by mal pasovat aj ten s cislom 958100. Nekvinda tam ma aj druhy pod cislom 40118807 a podla oka mi pridu tie rozvadzace cca. rovnake bez regulacie.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“