Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Tom 6911
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 19, 2024 8:02 pm
Bydliště: Tábor

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#91 Nový příspěvek od Tom 6911 »

Přečetl jsem pozorně tohle téma, protože se mě zřejmě bude týkat výměna startéru u mojí 6911. Baterka nová, kabeláž zrevidovaná, motor částečně zgeneralkovaný, ale v zimě... Nafta zimní, baterka nabitá do plna, napumpováno, čudl, vypnuté čerpadlo, spojka, plný plyn a 3x zatočím startérem a je po baterce. Použití traktoru je příležitostné takže volba bude startér s reduktorem.
Máte vy co jste zde popisovali přechod k reduktoru zkušenosti po těch letech?
Hodně se mi líbí ty zesílené - Setart 3,3 kW od Nekvindy (volal jsem jim a prý je to Čína a spíš mi nutili Magneton) a pak ten od Janoty 4kW (mluvil jsem s ním a prý je to také původ neznámý, ale berou si ho kvůli výkonu a robustností do Dest, kde to věčně startují se zapnutým čerpadlem apod.). Mě se hlavně líbí, že mají větší výkon a nemají volně výsuvnou volnoběžku a tím by to mohlo být opravdu bytelnější.
Proto jestli máte nějaké zkušenosti za ty roky užívání, díky za ně.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#92 Nový příspěvek od Lišák1 »

Mám 5211 a koupil jsem tenhle https://www.agrozet.cz/e-shop/spoustec- ... gKsPfD_BwE. Mám ho tři roky, startuji i v zimě na otočení a mám tam baterku 75A, naprosto bez problémů.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#93 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Za me jedine ten co dal odkaz Lisak ma ho i nekvinda mam ho v jednom traktoru uz radu let a porad slape a to jeste u minuleho majitele kdy s traktorem vic jezdil jinak uz jsem kupoval asi 3 pro kluky vyhoda je ze je pastorek ulozeny, u tech druhych starteru obcas ulitne ta hridelka s ozubenim. Kamos to dvakrat resil na UKT7245 a muj opravar starteru a altiku jich ma na stole za tyden nekolik....

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#94 Nový příspěvek od red.bill »

S originál magnetonem nebyl nikdy problém, že by uletěl pastorek a podobně, to se jich v bejvalým podniku používalo několik... při rozumným zacházení vydržel roky, v žv dlouho nevydržely ale tam je to kapitola sama pro sebe + občas startování na vozejk atd... Jediná potíž u nich je, že odejdou pérka ve volnoběžce a ta přestane fungovat. Samotný pérka sehnat nejdou ani volnoběžka, jedině celej komplet s pastorkem...

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#95 Nový příspěvek od lukisek 099 »

No kluk tady ma ten reduktorovy od magnetonu a dvakrat uz menil tu hridelku pastorku ma to na lesakovi tam taky nez si neco natezi tak startuje za den nekolikrat... Otech perkach taky vim to jsem resil s dvornim mechanikem co mi repasuje altiky a startery kluk ukecana nekdy se rozpovida ze se clovek dozvi veci ze tyhle nekupuj ,vem tam ty ,atd.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#96 Nový příspěvek od red.bill »

Pak to asi bude spíš v rukách než ve startéru... jak jsem psal ty originály vydrží dost(otázkou je, jak na tom je dnešní produkce), největší hrob pro ně je startovací vozejk... kor pokud ho někdo připojí/sepne ještě před startováním... pak se to přeházelo aby tam byl starý startér(ten vozejk zvládá líp ale taky ho to odepíše) a byl klid, řešily se jen ty volnoběžky ale to taky jednou za x let... řešení by bylo novou volnoběžku lousknout a v pružinárně si nechat ty pérka vyrobit podle mustru, pokud by dokázali... ona to není klasická "kruhová" pružinka ale je to takový obdélník a asi 2 závity...

Tom 6911
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 19, 2024 8:02 pm
Bydliště: Tábor

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#97 Nový příspěvek od Tom 6911 »

Tak jsem o víkendu vymontoval startér a místo něj jsem zkusil dát 20 let starý Magneton s reduktorem z Ursusu po dědovi, jestli je to opravdu startérem (Ursus používáme příležitostně, především na sušení sena). No a s těmi mínusovými teplotami co byly - nastartoval jsem hned :) Takže jdu do startéru. Případný předehřev vyřeším kdyžtak později.
Brácha má na Krystalu 80ce taky Magneton a nemůže si vynachválit.
Mně se ale úplně ten Magneton s volně výsuvnou volnoběžkou nelíbí.

Tadyhle nabízejí Setart s tím, že ho nazývají Setart Czech a že je to prý česká výroba. To by mě zajímalo kde v Čechách se to vyrábí.
https://mizar24.eu/cs/instalacja-elektr ... currency=3

Tady jsem našel nějakého poláka, kterého vychvalují a zároveň má záruku tři roky, cena vyšší a objednání někde z prdelákovic.
https://allegro.cz/nabidka/starter-3kw- ... tUEALw_wcB

Janota má ten 4kW taky neznámo kde vyrobený a za 5600,-... ale dá za něj prý ruku do ohně, že je to úplně něco jiného.

Asi nejvíc by se mi líbilo kdyby český výrobce Magneton vyráběl startér s reduktorem s planetovou převodovkou a břemenovým víkem s uchycenou volnoběžkou a zvýšeným výkonem. Ale to už bych chtěl moc :321:

Tom 6911
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 19, 2024 8:02 pm
Bydliště: Tábor

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#98 Nový příspěvek od Tom 6911 »

Tak jsem nakonec pořídil ten Setart. Vykašlal jsem se na internet a šel jsem do obchodu za mým oblíbeným prodavačem a zeptal jsem se ho na startéry. Měl na skladě klasický a pak dva s reduktorem. Magneton a Setart. Protože má doma taky traktor a občas se spolu bavíme o různých úpravách a opravách, tak jsem se ho zeptal, jaký má startér a odpověděl, že stále ten původní, ale že už ho zlobí a jestli do něčeho půjde, tak do Setartu. Ptal jsem se ho na původ a řekl, že je na tom sice napsáno "Designed in Czech Republic", ale dělají to v Číně. Ale za ty prachy... Protože Magneton prý dělají v Indii, ne v Kroměříži 😂
Dneska jsem namontoval a startuje parádně. Přikládám foto srovnání tří startéru původní 40 let starý bez reduktoru, Magneton cca 20 let starý a nový Setart. Snad to někomu pomůže při budoucím výběru. 🤚

Tom 6911
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 19, 2024 8:02 pm
Bydliště: Tábor

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#99 Nový příspěvek od Tom 6911 »

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek



Obrázek

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Starter (ZETOR 5718) klasika vs s reduktorem

#100 Nový příspěvek od pavolmakys »

Mam Magnetron asi 6 rokov, po 2 rokoch mi blbla ta volnobezka, len som ju rozbral, nic nenassiel, zlozil a od vtedy to ide bez problemov. Natocenych cca 1500 Mth.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“