kompresor zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: kompresor zetor

#61 Nový příspěvek od pavel sk »

mazhor píše:Tak se znovu vracim ke vzduchovym brzdam na 3011. Kompresor neni schopen natlacit dostatecny tlak do nadoby - tlak tam byl, ale docela maly a ihned po vypnuti motoru tlak okamzite zmizel. Po opetovnem nastartovani jsem pockal, az se do nadoby zase natlaci nejaky vzduch a vsechny spoje co jsem nasel nasrikal sprejem na detekci uniku (obdoba jarove vody). Zadny unik jsem neodhalil (resp. dva uplne drobne, ktere jsem opravil). Necekam, ze je kompresor v nejake zavratne kondici, ale vzhledem k opacnemu problemu, ktery jsem tu pred nedavnem resil - ze me tlacil pres 7atm bez odfukovani si myslim, ze v nem chyba asi nebude. Navic by vzduch z nadoby asi hned neutekl. Kde muze byt chyba?
Uz sa to tu riesilo. Rozober a vycisti ovladaci ventil brzd. Je to ten co ovladas cez tiahla brzdovym pedalom.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: kompresor zetor

#62 Nový příspěvek od mazhor »

Tak jsem se konecne dostal k oprave. Regulator tlaku vzduchu to neni. Koupil jsem vymennym zpusobem repasovany a po montazi problem pretrvava. Zbyva tedy rozebrat ovladaci ventil. Je tam neco na co si dat pozor?

Martis 056
Příspěvky: 148
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: kompresor zetor

#63 Nový příspěvek od Martis 056 »

zdar chlapi, nedávno jsem koupil nový odkalovač na 7745, upouští už při 4,5 tak jsem asi třikrát lehce dotahoval ten ovládací šroubek abych ten tlak trochu zvýšil, teď upouští něco málo přes 5 ale v tom okamžiku najednou motor přestal táhnout, jednouduše vozil jsem hnůj a v kopci řadim o rychlost níž. Nevím co to má vzájemně společného, tak jsem ten ovládací šrobek na odkalovači zas pootočil zpět, ovšem motor je stále línej jak lemra a to dost. Či je to náhoda to nevím ,ale motor přestal táhnout hned po nastavení. Nevíte čím to může být způsobeno ? Dík

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: kompresor zetor

#64 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ak chces vediet ci to je kompresorom tak ho vypni uplne a uvidis. Nejaky vykon to zoberie ale jeden prevodovy stupen sa mi zda vela.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Martis 056
Příspěvky: 148
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: kompresor zetor

#65 Nový příspěvek od Martis 056 »

To jsem chtěl zkusit, ale jelikož tam byl nostop zapnutý kompresor pár let a předešlý majitel na to kašlal, tak ho není možný bez rozebrání vypnout, je to celý zatuhlý. Uvidím až bude čas, tak na to vlítnu, ale tohle mě teď fakt vytočilo, potřebuju jezdit a ono to nejede :smich:

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: kompresor zetor

#66 Nový příspěvek od mazhor »

pavel sk píše:
mazhor píše:Tak se znovu vracim ke vzduchovym brzdam na 3011. Kompresor neni schopen natlacit dostatecny tlak do nadoby - tlak tam byl, ale docela maly a ihned po vypnuti motoru tlak okamzite zmizel. Po opetovnem nastartovani jsem pockal, az se do nadoby zase natlaci nejaky vzduch a vsechny spoje co jsem nasel nasrikal sprejem na detekci uniku (obdoba jarove vody). Zadny unik jsem neodhalil (resp. dva uplne drobne, ktere jsem opravil). Necekam, ze je kompresor v nejake zavratne kondici, ale vzhledem k opacnemu problemu, ktery jsem tu pred nedavnem resil - ze me tlacil pres 7atm bez odfukovani si myslim, ze v nem chyba asi nebude. Navic by vzduch z nadoby asi hned neutekl. Kde muze byt chyba?
Uz sa to tu riesilo. Rozober a vycisti ovladaci ventil brzd. Je to ten co ovladas cez tiahla brzdovym pedalom.
Tak nakonec je opravdu chyba v ovladacim ventilu. Po jeho vyrazeni a zaslepeni trubky kompresor nafouka pozadovany tlak. Ventil jsem rozpulil, chyba bude asi v pistku,kterej je orezlej a filcovem tesneni, ktere je taky spatne. Daji se tyto soucasti koupit? Zkousel jsem je vygooglovat podle kat.cisla ale nic jsem nenasel.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: kompresor zetor

#67 Nový příspěvek od mazhor »

Jeste jedna vec, uprostred tahla od pedalu k brzdovemu ventilu je takovy valec, ve kterem je pravdepodobne pruzina. Je vevnitr rozpadly a tahlo v nem volne lita. Da se nejakym zpusobem rozdelat?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: kompresor zetor

#68 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten byva s vyroby zlisovany. Je to pruzny element. Ono sa to da rozobrat a pripadne vymenit pruziny, ale pri montazi sa uz musi inprovizovat a zvarat.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: kompresor zetor

#69 Nový příspěvek od mazhor »

Ptal jsem se v nasi prodejne s ND a za ten pruzny valec chteji okolo 650kc. Pokusil jsem se to doma rozebrat a ejhle z jedne strany byl jemny zavit - bylo to stejny jako tohle http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... tor-lok-79 + http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... -Zetor-URI Vevnitr byla z tahla vysroubovana matka, co stahuje pruzinu. Oprava asi na ctvrt hodiny.

Uživatelský avatar
Tonci
Příspěvky: 562
Registrován: úte říj 21, 2008 3:09 pm
Bydliště: PU

Re: kompresor zetor

#70 Nový příspěvek od Tonci »

Zetor 6748

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: kompresor zetor

#71 Nový příspěvek od Jarda-k »

Pokud vím, tak ten menší měly jen 30tky, takže tam budeš mít ten větší.

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 175
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: kompresor zetor

#72 Nový příspěvek od brano936 »

Zdravím Vás majstri,
Potreboval by som radu. Riešime vzduchové brzdy na malotraktore (motor Zetor 3001, 60mm piest). Problém je v tom, že akonáhle kompresor natlačí cca 4atm, začne sa dusiť a je to výrazne cítiť, napr. pri jazde s vlečkou na 4ke hulí ako lokomotíva a nechce sa mu ťahať. Pri vypnutom kompresore je všetko ok. Keď už dotlačí na 6atm a odfúkne, motor ide chvíľu v pohode ako bez kompresoru až pokým znova dokým neodfúkne. Skúšal som zapojiť kompresor priamo na vzduchojem, tie isté príznaky. Inak kompresor tlačí obstojne, cca za 5 min natlačí súpravu na 6atm.
Nestretol sa už niekto s niečím podobným, čo by to mohlo spôsobovať? Behá tu ešte jedna skladačka, je tam motor z 2011 a tam ani neviem kedy odfúkne, na otáčkach ani zvuku to nie je poznať, na našom to citeľne uberá výkon.
Za akékoľvek tipy vďaka :)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: kompresor zetor

#73 Nový příspěvek od pavel sk »

Musis pocitat s tym ze vsetko co odobera vykon s motora tak sa to na slabnucom motore prejavuje viac. Pri dotlacani vzduchu kompresorom a zjavnom poklese otacok motora je to bezny stav. Regulator mas na tom aky?

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 175
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: kompresor zetor

#74 Nový příspěvek od brano936 »

Je mi jasné že niečo z výkonu si to vezme, ale aby to malo problém na 4ke zrýchľovať sa mi zdá až príliš, keďže bez kompresoru no problém.
Regulátor odfukuje pekne pri 6atm, ak myslíš typ, z hlavy neviem, môžem napísať zajtra / odfotiť. Ale či je zapojený do sústavy alebo nie, robí to to isté :-/

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 175
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: kompresor zetor

#75 Nový příspěvek od brano936 »

Obrázek
Sľúbené foto, označenie som nenašiel

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“