kompresor zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: kompresor zetor

#91 Nový příspěvek od pavel sk »

To mate motory s roku 1 ???, co sa tyka tych mierok ale to je jedno. Podla popisu by som sa pozrel po motore. Lebo mat priechodne odvetranie cez ktore nic nejde von a vytlacat mierku je niejaka ko..tina. Podla mna je toto hadanka. Rada pre tazatele: Ked mas tak stary motor, tak ho daj do riadnej GO kde ti ho prestavaju. Lebo je mozne ze na to za 5 rokov nekupis ani silikon na utesnenie. U nas mame dost stare šutny co pamätaju Gotwalda ale toto mate asi motory Kristal overovacej serie. Taky motor by som uz davno hodil do .... .

Pavel.T
Příspěvky: 1183
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: kompresor zetor

#92 Nový příspěvek od Pavel.T »

Já mám motor z roku 79 z Martina, má ještě deklíky nalevo u tyček, má tuhle vytahovací měrku, má pojišťovák v olejovém čerpadle co nejde vyměnit zvlášť a na klice normálně simerinky a ne labyrint. Na ten motor jsem neměl nikdy problém nic sehnat, že by bylo něco atypické :zapomel: I ta měrka jde koupit :smich: Jinak u nás takových motorů jezdilo a jezdí povícero v okolí, tak třeba k vám se vozily už ty novější typy :friends:

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: kompresor zetor

#93 Nový příspěvek od PEST »

taky s tím nebyl problém motor ležel na ponku a dělal se komplet.....sehnat se dalo vše....musel bych se podívat do techničáku, původně to byl Ursus z roku 74, ale pak prošel někde GO v STS a vyměnili motor za zetorácký, i špajzka je už ze Zetor...obojí zapsáno v TP, co to bylo za rok nevím, k nám se dostal v roce 1985 a 2017 se dělal motor

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: kompresor zetor

#94 Nový příspěvek od pavel sk »

Pavel.T píše:Já mám motor z roku 79 z Martina, má ještě deklíky nalevo u tyček, má tuhle vytahovací měrku, má pojišťovák v olejovém čerpadle co nejde vyměnit zvlášť a na klice normálně simerinky a ne labyrint. Na ten motor jsem neměl nikdy problém nic sehnat, že by bylo něco atypické :zapomel: I ta měrka jde koupit :smich: Jinak u nás takových motorů jezdilo a jezdí povícero v okolí, tak třeba k vám se vozily už ty novější typy :friends:
U nas mame 8045 a 12045 tiez motory s Brna deklami na boku a tie maju mierky srobovacie. Nemate tam len strane zavity a preto ta mierku len pchate?. Ale u Zetora je vsetko mozne. Co kus to, to original.

Pavel.T
Příspěvky: 1183
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: kompresor zetor

#95 Nový příspěvek od Pavel.T »

Nene z bloku jde taková trubička a měrka má kloubouček a pěkně to tam sedí. Na kontrolování oleje to je fajn.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: kompresor zetor

#96 Nový příspěvek od pavel sk »

No páááááááááána. To by som ten stroj uz ani nepouzival a daroval ho racej muzeu alebo skanzenu :smich:

Pavel.T
Příspěvky: 1183
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: kompresor zetor

#97 Nový příspěvek od Pavel.T »

:smich: :smich: To já zas už měl hodněkrát nutkání ho zapálit nebo hodit ze skály :D

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: kompresor zetor

#98 Nový příspěvek od vladman »

Aj ja mám na 8011 len zasunovaciu mierku, môžem ho teda s kľudom zapáliť....???? :smich:
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: kompresor zetor

#99 Nový příspěvek od pavel sk »

Ale teraz vazne. Ak ten kompresor dobre tlaci vzduch, tak to vytlacanie mierky na olej nema na svedomi kompresor. Este raz by som prezrel to odveranie motora. Na ten starsi kompresor by mozno mohla pasovat hlava s majora starsej rady. Napr 3011 4011.

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: kompresor zetor

#100 Nový příspěvek od PEST »

tak tak už jsem k podobnému dospěl také, mrknu po tom odvětrání a hlava by se ze starších měla pasovat 8)

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: kompresor zetor

#101 Nový příspěvek od PEST »

Po dlouhém bádání, hledání, vyčištění vyčištěného odfuku to vzdávám...nejspíš je to dane jen otáčkami kliky, Pavle máš na té nasunovaci merce nějaké těsnění? Zkusím tam nějak dát O kroužek nebo nějak to utěsnit, mám ji dost volnou a pokud u 7211 povolí měrku která je ještě na druhé straně takže by tam měla klika házet olej méně, tak z toho litá olej jeste víc....tlaky motoru jsou taky ok, v nejhorším z toho udělám E514 a dám tam trubicku a delší měrku :smich:

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: kompresor zetor

#102 Nový příspěvek od Tomas6 »

Umřel.mi na 7011 kompresor. Tutovka hlava, používá se.jen velmi sporadicky. A dneska jsem našel v garáži novou hlavu uloženou 30 i možná víc let v garáži ve voskovém papíru. Jenže ona je asi na 3011. A ptám se. Je stejná? Můžu ji použít?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: kompresor zetor

#103 Nový příspěvek od red.bill »

Proč se tu ptáš? Sundej starou a zkus tam dát tu co jsi našel... Buď půjde nasadit nebo nepůjde, záležitost na 15minut...

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: kompresor zetor

#104 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ptám se proto abych to nemusel kuchat dvakrát. Pokud někdo potvrdí že je jiná, tak koupím novou.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: kompresor zetor

#105 Nový příspěvek od red.bill »

Jak ti někdo může říct, že je jiná když ani nevíš co jsi našel... Si je vizuelně porovnej ne? Stejně starou musíš sundat... Nevím jestli všechny UŘ1 mají stejný vrtání kompresoru, jestli jo tak použít půjde. Jestli měly 30/40 kompresor menší tak ti ani nepůjde nasadit na štefty...

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“