kompresor zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomas73
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 24, 2017 6:19 am
Bydliště: Vělopolí

Re: kompresor zetor

#76 Nový příspěvek od Tomas73 »

ahoj, motor z 72 Zetoru po G.O. dělán v V. Meziříči kompresor nenafouká ani 1 atm. Zkoušel jsem povolit trubku za regulatorem.
Nevite kde by mohl být zadrhel ?

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: kompresor zetor

#77 Nový příspěvek od pavel sk »

Motor uz mas nahodeny v traktore? Skus ako fuka ked napojis hadicu na fukanie kolies. Ak fuka dobre tak to nebude kompresorom. Bude ti to robit brzdovy ventil pre ovladanie vzduchovych brzd privesu. Netesni. Väcsinou pomoze jeho rozborka, vycistenie, premazanie.

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: kompresor zetor

#78 Nový příspěvek od Codza »

Je to už asi přes 15 roků co jsem taky dovézl motor s Meziříčí a rychlo ho nahodil na traktor a našruboval co bylo třeba .
A kompresor taky netlačil, ve spěchu jsem nevylůpl záslepku na hlavě kompresoru už nevím jestli přívod nebo odvod vzduchu.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: kompresor zetor

#79 Nový příspěvek od Franta.cz »

Začnem základním, zapl jsi ten kompresor?
Pak se sundá tlaková trubka z kompresoru, ještě před regulátorem tlaku, a zacpe se prstem.

Tomas73
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 24, 2017 6:19 am
Bydliště: Vělopolí

Re: kompresor zetor

#80 Nový příspěvek od Tomas73 »

Pánové, diky za ochotu. Dnes jsem traktor nastartoval a kompresor jede na 100%. Nevím jak je to možné, včera jsem na tom stravil celé odpoledne a nic. Asi dostal strach. :)

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 178
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: kompresor zetor

#81 Nový příspěvek od brano936 »

brano936 píše:Zdravím Vás majstri,
Potreboval by som radu. Riešime vzduchové brzdy na malotraktore (motor Zetor 3001, 60mm piest). Problém je v tom, že akonáhle kompresor natlačí cca 4atm, začne sa dusiť a je to výrazne cítiť, napr. pri jazde s vlečkou na 4ke hulí ako lokomotíva a nechce sa mu ťahať. Pri vypnutom kompresore je všetko ok. Keď už dotlačí na 6atm a odfúkne, motor ide chvíľu v pohode ako bez kompresoru až pokým znova dokým neodfúkne. Skúšal som zapojiť kompresor priamo na vzduchojem, tie isté príznaky. Inak kompresor tlačí obstojne, cca za 5 min natlačí súpravu na 6atm.
Nestretol sa už niekto s niečím podobným, čo by to mohlo spôsobovať? Behá tu ešte jedna skladačka, je tam motor z 2011 a tam ani neviem kedy odfúkne, na otáčkach ani zvuku to nie je poznať, na našom to citeľne uberá výkon.
Za akékoľvek tipy vďaka :)
S odstupom času vyriešené :) Nakoniec to bola vôla na rozvodových kolesách a menila sa aj hriadeľ náhonu čerpadla a kompresoru. Taktiež sa vymenilo olejové čerpadlo a teraz motor maže aj za tepla :wink: Kompresor fúka krásne a motor sa už nedusí, tlačí parádne, štarty lepšie. Motor momentálne šepot kvetín :vysmech:

radovann
Příspěvky: 550
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: kompresor zetor

#82 Nový příspěvek od radovann »

Tomáši, na kolik GO v Meziříčí vyšla ? Dělali tvůj motor, nebo výměna za jiný ?

Uživatelský avatar
Lukas7745_SK
Příspěvky: 229
Registrován: stř zář 01, 2010 9:56 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: kompresor zetor

#83 Nový příspěvek od Lukas7745_SK »

Ahojte, nechcem zakladať novú tému, tak píšem sem. Idem meniť komplet kompresor a kúpil som celú sadu 65mm, avšak zistil som, že na vložke je na hornom okraji vyrazené B a na pieste A. Myslíte, že je to správna zostava? Nie je to párované podľa tolerancie?

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: kompresor zetor

#84 Nový příspěvek od Jarda-k »

Nedělal bych z toho vědu.
U kompresoru jsem to nikdy nezkoumal a nevím o tom, že by se to mělo skládat podle tolerančních tříd.
Když bylo potřeba koupil se píst a válec, když se dělal i pohon, tak tu sadu a vždy to fungovalo jak má.

Uživatelský avatar
Lukas7745_SK
Příspěvky: 229
Registrován: stř zář 01, 2010 9:56 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: kompresor zetor

#85 Nový příspěvek od Lukas7745_SK »

Díky za odpoveď ;-) nechcem to poskladať a zistiť, že sa mi tam piest vaklá a zbytočne odiera.... ale máš pravdu, je to kupované ako sada, tak by to malo byť ok

PEST
Příspěvky: 1251
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: kompresor zetor

#86 Nový příspěvek od PEST »

Chlapi dotaz, 8011 a při zaplem kompresoru mi litá olej kolem měrky z motoru ven, vypnu kompresor a je klid, kompresor dostal nové kroužky, staré byly vyběhane, dal jsem nový plnic pneu i regulátor, ale co s ventilky, je to starší verze kompresoru s vrtáním 60mm, ventilky nemají pružinku ale takovou jen rozrizlou pružnou podložku, jakoby perovku, z UŘ1 ventilky nepasuji, hlava na kompresor se dá koupit jen na novější verzi a nesedí rozteč steftu. Co s tím? Seženu někde ventilky? Nebo napasuju tam nějakou jinou hlavu, případně tamtu upravit. Pak jedině asi celý kompresor, už jsem z tiho zoufalý, zaseju 5ha a litr oleje v trapu, motor je dělaný, dolů nefouka, odvětrání průchozí. Všechno směřuje na ten kompresor, ale jedine co jsem nedělal jsou ty ventilky.....nebo nějaký nápad co by to mohl způsobovat?

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: kompresor zetor

#87 Nový příspěvek od pavel sk »

A ten kompresor aj natlaci niejaky vzduch? Keby si mal hlavu kompresora KO, tak nenatlacis ziaden vzduch. Mierka na kristale byva srobovacia, tak si neviem predstavit ako cez pritiahnutu mierku tlaci von olej. Urcite si si isty ze nova hlava ma inu rozec dier? Lebo ked som na stary kompresor montoval novu hlavu tak akurat boli kratsie styfty. Nove dlksie sa daju bezne kupit.

Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: kompresor zetor

#88 Nový příspěvek od Pavel.T »

Tahle hlava ti tam nepasuje? https://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/ ... egorie=575
Jinak Pavle na motoru 8001 nemám šroubovací měrku, ale jen se zasune jako u auta třeba :)

red.bill
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: kompresor zetor

#89 Nový příspěvek od red.bill »

Jestli ti to opravdu z kompresoru tlačí do bloku, tak máš stejně válec po smrti a s ventilkama si hlavu lámat nemusíš. Když jsi měnil kroužky měl jsi je zkusit dát do válce.

PEST
Příspěvky: 1251
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: kompresor zetor

#90 Nový příspěvek od PEST »

Měrku nemám šroubovací, jen nasunovaci
, ventilky nejsou 100% ale bez problémů 7atm natlačí během chvíle, nové kroužky měly minimální vůli ve válci, když odpojim trubku, tlak drží ve vzduchojemu bez úniku, mrknu ještě na odvětrání motoru, ale to jsem na podzim cistil....nevim co se tam děje.... Motor je 3 roky po GO, neuvaril se, nehuli, tahá takže těžko bude foukat dolů, ale můžu kdyztak změřit tlaky

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“