Laminatova strecha Zetor 7245 (ceska kabina)

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Laminatova strecha Zetor 7245 (ceska kabina)

#16 Nový příspěvek od honza461 »

Taky by mně zajímalo co hledáš za pruser na nalaminování a barvení.To snad není až taková věda.Tak si přečti nějaký forum o lodích,jestli nevěříš těm co to už mají za sebou.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Laminatova strecha Zetor 7245 (ceska kabina)

#17 Nový příspěvek od jafi »

honza461 píše:Taky by mně zajímalo co hledáš za pruser na nalaminování a barvení.To snad není až taková věda.Tak si přečti nějaký forum o lodích,jestli nevěříš těm co to už mají za sebou.
Nikde som nenapisal ze si nedam poradit a ze niekomu neverim, a taktiez za tym nehladam vedu. Vedu z toho urobili asi íní pretoze moja otazka znela , ci sa nezlupi plnic z laminatovej strechy, a prepacte ak som vas urazil tym ze chcem robit veci poriadne,
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Prosim

#18 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Nic proti tve praci jen teda ti mohu rict jedno pokud delas traktor poctive tak predpokladam ze asi bude stat na betonovem podstavci ci nekde po vystavach tudis se tomu nic stat nemuze. Pokud ale to bude stroj na praci tak musis pocitat ze tu a tam nejaky oderek bude.a ta strecha nato bude trpet od vetvi ze stromu... Nevim co vic ti poradit vse uz psaly druzi zdrsnit,odmastit,plnic a vrchni a dej se vule bozi.... :-/

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Prosim

#19 Nový příspěvek od jafi »

lukisek 099 píše:Nic proti tve praci jen teda ti mohu rict jedno pokud delas traktor poctive tak predpokladam ze asi bude stat na betonovem podstavci ci nekde po vystavach tudis se tomu nic stat nemuze. Pokud ale to bude stroj na praci tak musis pocitat ze tu a tam nejaky oderek bude.a ta strecha nato bude trpet od vetvi ze stromu... Nevim co vic ti poradit vse uz psaly druzi zdrsnit,odmastit,plnic a vrchni a dej se vule bozi.... :-/
pockaj , to chces akoze naznacit ze ludia ktori pracuju s traktorom ( napr. ako aj ja) a idu si opravovat traktor, tak tu pracu maju odflaknut?no co uz asi mam taku blbu povahu ze chcem veci dotiahnut poriadne az do konca,
skusim ten plnic a uvidi sa :friends:
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Prosim

#20 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

jafi píše:
lukisek 099 píše:Nic proti tve praci jen teda ti mohu rict jedno pokud delas traktor poctive tak predpokladam ze asi bude stat na betonovem podstavci ci nekde po vystavach tudis se tomu nic stat nemuze. Pokud ale to bude stroj na praci tak musis pocitat ze tu a tam nejaky oderek bude.a ta strecha nato bude trpet od vetvi ze stromu... Nevim co vic ti poradit vse uz psaly druzi zdrsnit,odmastit,plnic a vrchni a dej se vule bozi.... :-/
pockaj , to chces akoze naznacit ze ludia ktori pracuju s traktorom ( napr. ako aj ja) a idu si opravovat traktor, tak tu pracu maju odflaknut?no co uz asi mam taku blbu povahu ze chcem veci dotiahnut poriadne az do konca,
skusim ten plnic a uvidi sa :friends:

Kolega chtěl zřejmě naznačit,že na pracovní stroj není třeba plítvat úsilím při opravě střechy jako např. při renovaci nějakého Lanzbuldoka. :-/

Nicméně přeju Ti ať Ti to hračičkářství vydrží,když na to máš čas, náladu a nic lepšího na práci.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Prosim

#21 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Ja proti tve praci nic nemam je fajn ze to chces mit jak ze skatulky ale musis si uvedomit ze jeto stroj na praci tudis po paru mesicu prace bude tva snaha marna tam oderek,tam neco tece tam to a tam tohle. Takze nejake loupani tmelu povazuji za malickost ikdyz to nasere je stim prace ale nenadelas nic.vim ocem mluvim. Mam zasebou uz par traktoru po go laku.radsi cas venuj funkcnim vecem motor,predek, atd toje zaklad :friends:

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Prosim

#22 Nový příspěvek od jafi »

lukisek 099 píše:Ja proti tve praci nic nemam je fajn ze to chces mit jak ze skatulky ale musis si uvedomit ze jeto stroj na praci tudis po paru mesicu prace bude tva snaha marna tam oderek,tam neco tece tam to a tam tohle. Takze nejake loupani tmelu povazuji za malickost ikdyz to nasere je stim prace ale nenadelas nic.vim ocem mluvim. Mam zasebou uz par traktoru po go laku.radsi cas venuj funkcnim vecem motor,predek, atd toje zaklad :friends:
ale vies to ta s prepacenim naserie, ked do toho vlozis svoj cas a peniaze a po mesiaci zistis ze sa ti to zlupi az do zakladu cize plnic, farba a lak v haji,preto som sa aj pytal ci pouzit plnic alebo sa vysrat na to,inak motoricky ide traktor v pohode, nedavno som robil go pridavnej prevodovky, pomocneho piestu a roznych inych serepeticiek, hold som proste puntickar
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Prosim

#23 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Ja chapu tvou obavu. To cloveka nasere ale nemadelas nic. Ale samo od sebe seto nemuze loupat. Vzdy to zacne od neceho treba rany haluzi,rychy atd. Samo se tomu nic stat nemuze.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Laminatova strecha Zetor 7245 (ceska kabina)

#24 Nový příspěvek od pepa.traktor »

jafi píše:
honza461 píše:Taky by mně zajímalo co hledáš za pruser na nalaminování a barvení.To snad není až taková věda.Tak si přečti nějaký forum o lodích,jestli nevěříš těm co to už mají za sebou.
Nikde som nenapisal ze si nedam poradit a ze niekomu neverim, a taktiez za tym nehladam vedu. Vedu z toho urobili asi íní pretoze moja otazka znela , ci sa nezlupi plnic z laminatovej strechy, a prepacte ak som vas urazil tym ze chcem robit veci poriadne,


zřejmě máme nějakou jazykovou bariéru mezi sebou nebo :-/

ale tvoje otázka zněla jestli máš použít stříkací tmel na vyrovnání nebo jak to máš přesně formulovaný v 1 otázce ,tady už píšeš o plniči což při tvé preciznosti bych typoval že víš rozdíly mezi těmito dvěma barvama ale 100% to nevíš protože každou tvou další odpovědí převracíš smysl a píšeš že si to asi zle napsal ! kolik ti je let nevím a ani tušit nemůžu a stejně to na věci nic nezmění každý chce udělat práci podle nejlepšího vědomí a to chápu ---nejsem v tomhle jiný ani já

nějaký mindráky s urážením sem nepatří ani já takový nejsem to mi věř ale nevkládej prosímtě to textu že tě já pepa.traktor ponižuju protože ty vůbec nevíš co to slovo znamená jinak by jsi to nemohl nikdy napsat

DOPORUČUJI TI JAFI PŘEČTI SI JEŠTĚ JEDNOU CO JSI POPSAL A JAK SI TO NAPSAL A UDĚLEJ SI V TOM JASNO CO VŮBEC MÁŠ V ŮMYSLU UDĚLAT

jak já tak honza i lukisek jsme se shodly na jedné variantě tak zkus věřit aspon 1, nikomu nic nepodsouvej co neřekl a bude to fajn


uděláme to jinak pokud chceš ? já ti popíšu postup jak jsem to dělal já ---
zalaminoval jsem co bylo potřeba protože mi ten laminát schnul 3 dni tak jsem potom zabrousil co bylo potřeba a stěrkovýtmelem jsem to překitoval pak obrousil a stříklo se to červeným plničem což není stříkací tmel ( na to pozor ) a pak jse nechá udělat metoda do mokrého zalakuješ rovnou vrchní email ale jelikož i já jsem chtěl lepší kvalitu tak se nechal plnič uschnout pak jsem ho vzal 240 smirkem a očistil čističem pro lakování a nalakoval červeně --nic mi nepraská a to jezdím v lese a čekal jsem že to stejně o větve odřu ale nějak mě překvapuje jak to drží :ano: a jsem samo sebou rád -
já osobně všechny díly co se mi nelíbily jsem vzal až na plech i ráfky kol protože mě to baví když ztoho má i oko radost a ještě to všechno funguje a o to nám tady na foru snad jde všem bez rozdílu věku či jiných rozdílů
přidej fotečky z oprav tvé 7245 třeba i založ své vlákno a pochlub se svými :prace: ten motocykl vypadá 8)
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Laminatova strecha Zetor 7245 (ceska kabina)

#25 Nový příspěvek od lukisek 099 »

pepa.traktor píše:uděláme to jinak pokud chceš ? já ti popíšu postup jak jsem to dělal já ---
zalaminoval jsem co bylo potřeba protože mi ten laminát schnul 3 dni tak jsem potom zabrousil co bylo potřeba a stěrkovýtmelem jsem to překitoval pak obrousil a stříklo se to červeným plničem což není stříkací tmel ( na to pozor ) a pak jse nechá udělat metoda do mokrého zalakuješ rovnou vrchní email ale jelikož i já jsem chtěl lepší kvalitu tak se nechal plnič uschnout pak jsem ho vzal 240 smirkem a očistil čističem pro lakování a nalakoval červeně --nic mi nepraská a to jezdím v lese a čekal jsem že to stejně o větve odřu ale nějak mě překvapuje jak to drží :ano: a jsem samo sebou rád -
já osobně všechny díly co se mi nelíbily jsem vzal až na plech i ráfky kol protože mě to baví když ztoho má i oko radost a ještě to všechno funguje a o to nám tady na foru snad jde všem bez rozdílu věku či jiných rozdílů
přidej fotečky z oprav tvé 7245 třeba i založ své vlákno a pochlub se svými :prace: ten motocykl vypadá 8)
pěkně popsáno stím stebou jedine souhlasím zde je opravdu dobrý návod jak nato tak snad už ses rozhod a půjdeš dotoho držím palce at se oprava střechy vydaří

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Laminatova strecha Zetor 7245 (ceska kabina)

#26 Nový příspěvek od trago105 »

Potřebuju opravit střechu na mém traktoru. Zkusil bych díry zalaminovat. Ovšem nemám s tím žádné zkušenosti. Můžete mi prosím napsat co všechno koupit a postup ja na to ? Nějakou skelnou tkaninu doma mám, takže koupit polyesterovou pryskyřici a tmel na zahlazení ?

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Laminatova strecha Zetor 7245 (ceska kabina)

#27 Nový příspěvek od lukisek 099 »

já kupoval přímo laminovací soupravu nebo jak seto menuje je tam ta srajda dvou složková kterou si namýcháš jak potřebuješ a to skelné plátno. lepil sem ted nedávno rohy na střeše strejdovi na 5245 měl to skrz musel sem dát více vrstev abych je překryl a zesílil tím vznikl hrb ten se dá trochu zapracovat zbroušením ale on to neřešil nechalo seto tak. jinak podklad sem obrousil flexou zdrsnil odmastil a zaláminoval. potom se dá koupit přímo nějaký tmel se skelnými vlákny taktéž dvousložkové stím sem lepil panty na mojí střeše a taky dobrý teda zatím 8) tak ted se rozmyslet co zvolíš :)

Uživatelský avatar
Peta0202
Příspěvky: 120
Registrován: stř bře 06, 2013 8:30 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Laminatova strecha Zetor 7245 (ceska kabina)

#28 Nový příspěvek od Peta0202 »

Zdravím všechny,pustil jsem se též do opravy střechy,vrchní část neřeším,přetmelím,zabrousím,nastříkám....Mám ale problém s interiérovou částí střechy,při jízdě na mě padal totálně rozložený molitan,sundal jsem střechu,všechno vyházel včetně myšího hnízda :'( a nastal problém,nic na to není možné sehnat jen komplet střechu za 10k,takže otázka zní,nevíte někdo sílu molitanu střechy a poklopu? Je to složené ze spousta kousků a plno jich tam chybí nebo je jich tam jen část. Díky.
Přílohy
Zetor střecha 046.JPG
Zetor střecha 035.JPG
Zetor střecha 034.JPG
Zetor střecha 028.JPG
Naposledy upravil(a) Peta0202 dne stř led 08, 2014 9:36 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Peta0202
Příspěvky: 120
Registrován: stř bře 06, 2013 8:30 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Laminatova strecha Zetor 7245 (ceska kabina)

#29 Nový příspěvek od Peta0202 »

jo a ten hadr co to vše kryje,mi přítelkyně ušije nový :smich:
Přílohy
Zetor střecha 029.JPG

Uživatelský avatar
Peta0202
Příspěvky: 120
Registrován: stř bře 06, 2013 8:30 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Laminatova strecha Zetor 7245 (ceska kabina)

#30 Nový příspěvek od Peta0202 »

Tak co nevíte jak je to se sílou toho molitanu do výplně střechy?

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“