přední těžká náprava

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: přední těžká náprava

#76 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked to chces ridne pretesnit tak rozlisovat. Co sa tyka tej vazeliny v reduktore, tak u nas snou jazdi väcisna traktorov aj desiatku rokov a nic sa nevydiera. Doma na 69tke tiez neni problem s poloosamy. Ked som teraz menil zvysle loziska na lavej strane, som zlozil redukrto s kolesom a poloos bola cela od vazeliny a cista. Vlani som mal dole koncove vycko s teduktora a po kovovej paste ani pamiatky. Vazelina bola cista.

dream
Příspěvky: 312
Registrován: ned úno 13, 2011 11:39 am
Bydliště: Doma

Re: přední těžká náprava

#77 Nový příspěvek od dream »

Aj keď to všetko porobíš ako treba, tak do pol roka olej bude tiecť znova... Samozrejme podla používania.
Ja miešam prevodový olej s ťahavou vazelínou, a toto pomocou tuby zo silikonu natllačím do reduktoru. A môžem potvrdiť, že nemám žiadny problém s vydieraním puzdra alebo nejakým nadmerným opotrebením.
Ono lepšie je tam takáto zmes, ktorá sa tam udrží, ako olej, ktorý do týždňa vytečie a reduktor ide na sucho. Tiež treba z času na čas prekontrolovať objem náplne...

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: přední těžká náprava

#78 Nový příspěvek od pavel sk »

dream, mozem tiez potvrdit. Obcas to skonrolujeme a je klud. V robote to iste. Ked sme kupili domov 6945ku tak uz sme ju kupili s nasrobovanymi mazničkami v nalievacich sroboch reduktorov. Ja som to este kus vylepsil a navrtal som maznicky aj ku velkemu lozisku reduktora. Foto mam niekde v mojom vlakne.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: přední těžká náprava

#79 Nový příspěvek od frturek1 »

pokud se daj novi loziska gufera pouzdro a ten velkej krouzek pod velky gufero pak ty plechovi kryty s tou plsti, nemuze reduktor za pul roku vytect

Uživatelský avatar
Ljub
Příspěvky: 77
Registrován: stř pro 09, 2015 12:43 am
Bydliště: Zubné

Re: přední těžká náprava

#80 Nový příspěvek od Ljub »

Mne vytiekol za týždeň. A to bolo nové ucho/čap, ložiská, gufera, nakružok, plech, filc, a púzdro. A predsa. Už je doliaty a teraz drží. Čím to je? Náplň bola PP80. Aktuálne je tam nejaký hustý tankový olej, nepoznám označenie. Možno PP13?

michalos
Příspěvky: 22
Registrován: stř lis 20, 2013 6:27 pm
Bydliště: Blanensko

Re: přední těžká náprava

#81 Nový příspěvek od michalos »

Tak pokud jsi tam nalil vizkoznější olej a už to neteče tak je to docela jasné. V tom případě by tam mohl být místo plastického maziva i olej PP44 který teče jako med. Co si o tomto řešení myslíte, oproti tomu plastickému mazivu.

premo
Příspěvky: 194
Registrován: stř bře 25, 2009 5:45 pm
Bydliště: ostrava

Re: přední těžká náprava

#82 Nový příspěvek od premo »

Taky už nemám nervy v zimě dělané reduktory na přední nápravě a už zase pravý teče ,takže mám dotaz dát tam místo oleje nějaké plastické mazivo čisté nebo míchat s převodovým olejem ?a ještě kolik ho tam asi dát (tolik co normálně oleje nebo radši méňě nebo více)?

Zetor Horal
Příspěvky: 38
Registrován: úte bře 01, 2016 6:24 pm
Bydliště: Bystřička u Vsetína

Re: přední těžká náprava

#83 Nový příspěvek od Zetor Horal »

Mě bylo doporučeno od jednoho známého dávat do reduktorů PP80 + vazelínu A00. Smíchat to dohromady, tak aby to bylo husté jak krupice a to tam leju a je po problémech.

radovann
Příspěvky: 550
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: přední těžká náprava

#84 Nový příspěvek od radovann »

Reduktor jsem dělal na pravé straně 2x a zase prolína olej. Na levé straně originál bez problémů ! Nechápou co to chce ?

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: přední těžká náprava

#85 Nový příspěvek od mazhor »

Prosim o radu - z odvzdusnovacich ventilu na kazde strane napravy me fluse olej. Na jedne strane vic. Furt mam ochcanej rafek i pneu. Ventil jsem vymenil, nepomohlo. V cem muze byt problem?

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: přední těžká náprava

#86 Nový příspěvek od Franta.cz »

Máš tam buď moc oleje, nebo špatnej druh oleje.
Vetil měnit nemusíš, ten je tam jenom aby se neprášilo so reduktoru.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: přední těžká náprava

#87 Nový příspěvek od mazhor »

oleje mam po kontrolni sroub, je to PP90

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: přední těžká náprava

#88 Nový příspěvek od pavel sk »

Nehreje sa ti viac ten reduktor? Ked tam mas PP-90 tak este kus upusti, alebo tam daj PP-80.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: přední těžká náprava

#89 Nový příspěvek od mazhor »

To nevim, ale spis asi ne, toho bych si myslim vsiml.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: přední těžká náprava

#90 Nový příspěvek od peny »

mne to po oprave reduktorov tiez robilo, a olej som mal naliaty po kotrolnu skrutku, ono to casom prestane , ak vyhadze vsetok "nadbytocny " olej , takze nejako by som to neriesil

k tomu oleju - PP90 je hustejsia ako 80 takze neviem ci by si tym pomohol

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“