přední těžká náprava

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: přední těžká náprava

#106 Nový příspěvek od red.bill »

Poraď se s tím, kdo ti bude ten závěs vložkovat. Ale stejně si myslím(pokud ví o co přesně jde), že ti řekne ať mu dovezeš komplet všechno, že to k sobě dopasuje. Oni se pouzdra větší prodávat ani nemusí. Ty s origo rozměrem přestružíš na větší podle čepu a máš to vyřešený.

pavel233
Příspěvky: 239
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: přední těžká náprava

#107 Nový příspěvek od pavel233 »

Pro Stefekl myslim že ten průměr 59,65 je základ a k němu jsou i pouzdra. Ostatní čepy jsou abnormal. Podle mě to jestli máš kupovat čep pr. 60 opravdu záleží na domluvě s tím kdo ti to dude dělat. Myslím když to bude dělat firma která se tím zabývá tak si to udělá podle sebe aby dostali prachy a abys ty dostal jakous záruku. Když to bude dělat šikovný soukromník tak tam je asi dohoda možná. Dělal jsem to předloni ale na lehké nápravě. Koupil jsem čep s větším průměrem a zjistil jsem že v mostě př. nápravy ok ale do pouzder ve vaně (konzoli) jsem ho nedostal. S prodejcem už jsem byl domluvený dopředu že pokud nebude pasovat tak mi ten čep vezme zpátky. Taky mi nabídl že se to nechá řešit repasí most + vana (konzole) buď svoje díly nebo výměnným způsobem cena cca7000kč. Ve tvém případě bych to nechal zpasovat na ten čep 59,65. No a ještě jsem dostal radu udělat do mostu (závěsu) jěště druhou díru na druhý zajišťovací šroub prý to tak víc vydrží. Osobně jsem díru v mostu (závěsu) vymazal opravárenským tmelem na kov a vystružil podle nového čepu přidělal tu druhou díru a dal zpět vymezil axiální vůli. Oprava taková rychlovka (p.......a) ale stk. ok. Před další technickou to musím zkontrolovat.

Stefekl
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 09, 2016 8:37 am
Bydliště: Boskovice

Re: přední těžká náprava

#108 Nový příspěvek od Stefekl »

Jaka geometrie se nastavuje prosim na tezke naprave? Sbihavost? Rozbihavost? Pripadne kolik mm?

V DP prirucce pro 6945 jsem nasel ze se nastavuje rozbihavost prednich kol na 12-15mm, ale trosku je to v rozporu s moj prestavaou o stabilite jizdy. Skutecne se dava tak velka rozbihavost?
Naposledy upravil(a) Stefekl dne pát led 07, 2022 5:00 pm, celkem upraveno 1 x.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: přední těžká náprava

#109 Nový příspěvek od pavel sk »

Rozbiehavost.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: přední těžká náprava

#110 Nový příspěvek od red.bill »

Čim větší kola, tim větší rozbíhavavost(sbíhavost) bude.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: přední těžká náprava

#111 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak veru 8) 12-15mm rozbiehavost u tazkej napravy. Lahka stara (manzetova) naprava mala predpisanu naopak zbiehavost 3-5mm.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: přední těžká náprava

#112 Nový příspěvek od Lukashil »

Nemam nijak overeno ale rozbihavost se udajne nastavuje u naprav s predni spojovaci tyci a u naprav se zadni naopak abihavost a to z toho duvodu aby vzdy na kulove cepy byl vyvijen apise tah nez tlak proti apojovacce kvuli nebezpeci zlomeni kuloveho cepu. Ale je to jen jedna pani povidala i kdyz zni to logicky....

Ja mel na 7211 kola 20 rozbihavost 3cm a 5 let jsem nic zvlastniho nepozoroval.....
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: přední těžká náprava

#113 Nový příspěvek od pavel sk »

Neviem ci ma poloha spojovacej tyce na to nejaky rapidny vpliv :-/ . Lahka manzetovka ma spojovacku s predu takisto ako aj tazka naprava, a predsa je u tej lahkej vyrobcom predpisana zbiehavost.

LEV
Příspěvky: 116
Registrován: pon led 06, 2014 8:52 pm
Bydliště: Luboměř

Re: přední těžká náprava

#114 Nový příspěvek od LEV »

ahoj, kolik oleje do přední nápravy 8045 a kolik do reduktorů?
Nebo nemá někdo komplet tabulku s náplněma?

Děkuji
Z7245+TUN40, 8011 - lesák/zemědělec hobbík

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: přední těžká náprava

#115 Nový příspěvek od pavel sk »

Predne reduktory 2X 1,25l. Predny dif 3,5l. Zadne polnapravy 2X 5,25l. Prevodovka 50l.

LEV
Příspěvky: 116
Registrován: pon led 06, 2014 8:52 pm
Bydliště: Luboměř

Re: přední těžká náprava

#116 Nový příspěvek od LEV »

Ahoj, lanovodem mi nejde vypnout předek na 8045, když tlačítko zamáčknu do polohy vypnuto, vždy se vrátí zpět do polohy zapnuto a předek se vůbec nevypne. Lanovod vč. kostky nové od nekvindy.
Je nějaká všeobecně známá příčina?

Děkuji
Z7245+TUN40, 8011 - lesák/zemědělec hobbík

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: přední těžká náprava

#117 Nový příspěvek od pavel sk »

Áno je. Buď je to lanķo s bowdenom prílis dlhé a je veľmi zalomene. Alebo je poskladane nasucho. Tie dnešné nové lanká nestoja za nič. Alebo ti supatko viazne v kocke. Tam môže byť nespravny rozmer guličky a pružiny.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: přední těžká náprava

#118 Nový příspěvek od Lukashil »

Nove stojej za prd, montoval jsem na 16145 a vratila se do vypnute polohy jen, kdyz byly volne sroubky. Je to jako se vsemi dily......
Stydím se za tuto zem

LEV
Příspěvky: 116
Registrován: pon led 06, 2014 8:52 pm
Bydliště: Luboměř

Re: přední těžká náprava

#119 Nový příspěvek od LEV »

Jo dělal to bovden, je tak slabý, že se natáhne, než aby zatlačil šoupátko. Hodil jsem to do svěráku všechno namazal rozchodil a ok do té doby než jsem zašruboval kuličku. Pak to ten bovden zas nedal ... . No co na to slušně říct ... !!
Z7245+TUN40, 8011 - lesák/zemědělec hobbík

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: přední těžká náprava

#120 Nový příspěvek od pavel sk »

Zmeraj gulicku ktora zaistuje šupatko. Uz som sa stretol aj s tym ze nove šupatko malo o nieco širšie drazky pre zaistovaciu gulicku oproti pôvodnemu. Pôvodna gulicka tak zapadla do draziek hlbsie a preto to neslo pohnut cez bowden. Musel som tam dat malinko väcsiu gulicku, aby tak hlboko nezapadala. Nove diely su proste katastrofa.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“