přední těžká náprava

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: přední těžká náprava

#91 Nový příspěvek od mazhor »

Ok, diky za rady.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: přední těžká náprava

#92 Nový příspěvek od sadlicko »

trago105 píše:nejdřív musíš vyndat rejdová ložiska, pak sundáš komplet kola- poloosa v reduktoru není zajištěná, ale musel jsem trochu poklepat, potom v nápravnici za křížkem vyndáš segerovku a vytáhneš, nic jiného tam není
"Za křížkem" jako za kloubem kola co drží vnější kroužek ložiska? To se poloosa vyndavá i s ložiskem?

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: přední těžká náprava

#93 Nový příspěvek od pavel sk »

:ano:

Stefekl
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 09, 2016 8:37 am
Bydliště: Boskovice

Re: přední těžká náprava

#94 Nový příspěvek od Stefekl »

Nema prosim nekdo vyfoceny mechanizmus zapinani predniho nahonu na 7245? Konkretne me zajima k cemu je prisroubovana ta plechova kulisa ve ktere se aretuje ovladaci paka. Nasazuju tezkou napravu ze 7245 misto manzetovky na traktor se 69 kabinou. Vim ze na 6945 byl cely mechanismus zapinani jiny, byl podobny mechanismu na manzetovce. Ja ale potrebuju naroubovat ten novejsi mechanismus ze 72 na stary traktor. Konkretne mi jde o to, kde je umistena tato soucastka https://www.zetor-shop.cz/zapadka-2052cz72/

Je prisroubovana nekde z boku na prevodovce? Nebo je az nekde ze spodu na kabine?

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: přední těžká náprava

#95 Nový příspěvek od pavel sk »

Ta kulisa sa srobuje na bok prevodovky dvoma srobami. Oznacil som ti tie dva otvori. Lepsiu foto nemam: Obrázek Ked foto zväcsis, tak to vidno.

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: přední těžká náprava

#96 Nový příspěvek od red.bill »

Jak píše Pavel je na převodovce ale to by ti ukázalo až bys tam nahodil skříňku... Nejsem si jist jestli to nebude zavázet s táhlem ruční spojky jestli jí máš.

Stefekl
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 09, 2016 8:37 am
Bydliště: Boskovice

Re: přední těžká náprava

#97 Nový příspěvek od Stefekl »

Diky chlapi!

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: přední těžká náprava

#98 Nový příspěvek od mazhor »

Chci se zeptat - pri mazani krizku predni tezke napravy jsem pod nim objevil rozbitou plastovou zatku, co kryje spodni kuzelikove lozisko. https://postimg.cc/xNMsKq0q
Da se nejak rozumne vyloupnout a naklepnout nova? Je tudy videt na lozisko, jestli je v poradku? Kdovi jak dlouho je to praskly, tak aby se tam nedostala voda a prach.

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: přední těžká náprava

#99 Nový příspěvek od red.bill »

Tam žádná plastová zátka není. Je to železná zátka jako mrazovka v hlavě jen větší. To co vidíš je asi odloupnutá vrstva barvy. Zkus to toho šťournout, jestli projedeš zkrz až k ložisku, tak je prohnilá(to jsem ještě neviděl). Bez demontáže ložiska ji nevyměníš.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: přední těžká náprava

#100 Nový příspěvek od mazhor »

Tak nakonec to byl tlusty nanos praskle barvy. Miska ji byla uplne zalita. Diky za radu!
Ted se tam bude drzet voda. Nevyplati se hrany objet silikonem?

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: přední těžká náprava

#101 Nový příspěvek od red.bill »

To ti asi moc nepomůže. Ta zátka je rozklepnutá stejně jako mrazovky na hlavě, takže by měla těsnit. Když je ta zátka ještě původní(jestli je to původní barva) tak tam je ještě nejspíš původní i ložisko(většinou se při výměně vyrazí tahle zátka abys vyrazil i kroužek ložiska z nápravy). Jestli je vážně ještě původní tak už nějaký rok přesluhuje... Tím, že se ty svisláky nedají mazat, se do ložiska časem dostane voda a vyrezne klec až se rozpadne...

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: přední těžká náprava

#102 Nový příspěvek od mazhor »

Loziska svislaku jsou puvodni. Kolo zatim vuli nema, tak to jeste necham. Dik za radu.

Stefekl
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 09, 2016 8:37 am
Bydliště: Boskovice

Re: přední těžká náprava

#103 Nový příspěvek od Stefekl »

Ahoj, na tezke naprave musim nechat prevlozkova zaves(to oko kterym prochazi stredovy cep) a mam trochu hokej v prumerech cepu. Na netu jsem nasel tri mozne prumery 59.65, 59.8 a 60mm. Jde mi ted o to, s jakym cepem pocitat pri tom vyvlozkovani. Mam doma zanovni cep 59.65 co mi zbyl z manzetovky a rad bych ho pouzil abych nemusel kupovat novy. Je nejaky zasadni problem v jeho pouziti na tezkou napravu? Nebo by tam mel prijit 60mm cep?

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: přední těžká náprava

#104 Nový příspěvek od red.bill »

Jen poznámka futra jsou v konzoli nápravy ne v tom závěsu. Ale jestli máš vytlučený opravdu ten závěs, tak zbytek bude asi taky na kaši(musel bys vyrazi futra a změřit díry jak moc jsou vytahaný). V tom případě tě jen výměna pouzder a čepu nezachrání... Ideální máš, sebrat konzolu i s čepem, závěsem nápravy a dovíst to někomu kdo se tím zabývá. On to znovu všechno k sobě svrtá, axiálně vymezí závěs v konzoli... Já to měl u traktoru vymlacený tak, že byla vytlučená i díra v prsou(rovnou jsem si nechal udělat bronzový futra místo těch origo plechových s teflonem).

Stefekl
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 09, 2016 8:37 am
Bydliště: Boskovice

Re: přední těžká náprava

#105 Nový příspěvek od Stefekl »

Konzolu mam svoji z manzetovky, ta je zdrava, vcetne pouzder a cepu. Cep mam 59.65mm. Ted k tomu jen potrebuju dopasovat ten zaves tezke napravy. Zaves je vytluceny, ale vypada ze v nem byl puvodne 60mm cep. A jde mi to, jestli teda muzu pouzit ten muj 59.65mm cep ktery je ok, a pri vyvlozkovani zavesu s nim pocitat, nebo jestli koupit 60mm cep a nechat vyvlozkovat na 60mm.

Dalsi vec co nevim je, jestli se k tomu 60mm cepu daji koupit i ta teflonova pouzdra. Co jsem tak pochopil tak nejrozsirenejsi romezmer je tech 59.65mm a k tomu se prodavaji pouzdra, ale nevim jestli se prodavaji pouzdra do paru i k ostatnim rozmeru cepu.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“