Jak měřím předvstřik stroboskopem

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#16 Nový příspěvek od Auto-klassik »

staník píše:To nic já jen že jsi napsal "pro Dyka a Staníka"
Víš jak to seřizuju? Přesně tak jak ty a jak to ostatně doporučuje i návod.
Na setrvačníku si najdu rysky,jde to špatně jsou dost zašitý a jemný.
Předvstřik seřizuju na hodnotu udanou v knížce ing.Františka Lupoměcha Opravy traktorů ZETOR
To jest :23°- 24,5°
Traktor jede jak z praku.
To je vše,už se ti tady v tý tvý zahrádce nebudu plést.
Ta že si ty jsi samorost ,máš svůj názor a nikdo se to do toho nesmí plést,
tak to už jsem poznal z těma tvýma vystružníkama,kolikrát jsem musel ti psát,čekal a nic a nic.
Měj se !

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#17 Nový příspěvek od staník »

Tak v tom to je.
A od tý doby to v tobě je, dvakrát jsem se ti omluvil :-/ Pokud jsi to ještě nepobral tak na to kašlu.Proč si s tebou kazit náladu. Ty si vždycky najdeš něco abys mohl dávat najevo jakej borec jsi. :smich:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#18 Nový příspěvek od Auto-klassik »

staník píše:Tak v tom to je.
A od tý doby to v tobě je, dvakrát jsem se ti omluvil :-/ Pokud jsi to ještě nepobral tak na to kašlu.Proč si s tebou kazit náladu. Ty si vždycky najdeš něco abys mohl dávat najevo jakej borec jsi. :smich:
Tvoje omluva byla přijata, však já se na tebe nezlobím.Je to moje zkušenost a tu z mé paměti nevymažeš,protože je ojedinělá.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#19 Nový příspěvek od DYK »

Kde je jaká záruka toho, že informace o hodnotách předvstřiků tam uvedené pocházejí z jasného vědění? Já si na tom stroboskopu všiml, že stačí najít rysku HÚ na měřáku nastavit požadovaný předvstřik a procesor se postará o zbytek. Tak to v podstatě deklaruje výrobce toho strojku a asi tomu rozumí víc, než hodnotám předvstřiku. Takže, kdo ví kde ty data vzal?! Stáří konstrukce stran výbojky používané už odedávna, ale jinak se "současnýma" střevama - to nemusí být nutně předpotopní celý výrobek. Já stále věřím tomu, že když s úspěchem najdu značku HÚ na setrvačníku na displeji nastavím třeba 22° tak po seřizovacích úkonech bude motor mít skutečně fora 22°. Taky nevím, proč je hodnota, nebo hodnoty motorů Zetor vztaženy k 1000 ot/min. Prostě to nevím. Na druhé straně ale jsem schopen pochopit když se mění nastavení v závislosti na otáčkách a že to do jisté míry může ukázat na to, že je někde něco špatně.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#20 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Obrázek

Obrázek

Tak tři dny jsem s ing.Radimem Kabátkem komunikoval a poslal mi tyhle tabuky pro seřizování s jeho stroboskopy.
Kdo tomu trchu rozumí a má přehled ,tak si udělá obrázek sám.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#21 Nový příspěvek od DYK »

Tak jestli hodnoty v tabulce vznikly aproximací co pak? Proč to neměří pravdu. Kde je to zpoždění nebo ta odchylka? A neříkej, že ti pan Ing. Radim Kabátek nenapsal proč.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#22 Nový příspěvek od Auto-klassik »

DYK píše:Tak jestli hodnoty v tabulce vznikly aproximací co pak? Proč to neměří pravdu. Kde je to zpoždění nebo ta odchylka?
Tak se podívej na 6901, to znáš předvstřik 5 nebo7 st. ? Pořádně to pročti!

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#23 Nový příspěvek od DYK »

Dyť víš, že mám motor 5501 a traktor 5611 A moc čitelný ty tabulky teda taky nejsou.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#24 Nový příspěvek od Auto-klassik »

DYK píše:Dyť víš, že mám motor 5501 a traktor 5611 A moc čitelný ty tabulky teda taky nejsou.
To vím.ale je dle tabulky reálný předvstřik pro Zetory 5 nebo 7 st.?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#25 Nový příspěvek od DYK »

No to ne!!! To je až výsledek po aproximaci pro tento druh měřidla. Já sice nevím proč a on ti to určitě napsal a nechceš to sem dát, ale ten jeho stroboskop když naměří ty dvě hodnoty, tak for vlastně sedí. A asi se v průběhu výroby motorů 6901 něco měnilo , když tam má uvedené do čísla a od čísla výroby.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#26 Nový příspěvek od DYK »

Halóó :potlesk: ´ty se se mnou už nebavíš?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#27 Nový příspěvek od Auto-klassik »

DYK píše:No to ne!!! To je až výsledek po aproximaci pro tento druh měřidla. Já sice nevím proč a on ti to určitě napsal a nechceš to sem dát, ale ten jeho stroboskop když naměří ty dvě hodnoty, tak for vlastně sedí. A asi se v průběhu výroby motorů 6901 něco měnilo , když tam má uvedené do čísla a od čísla výroby.
No ,ale zamysli se,on má tabulky ,které získal po měření na jiných přístrojich /Bosch,AVL../ a jeho hodnoty jsou poměrné.
Pokud, ale budu chtít změřit převstřik,předstih v jíných otáčkách tak k tomu už nemám tu příměrnou hodnotu a tak nemám ani výsledek.Znamená to,ža tento stroboskop měří pouze příměrné hodnoty z nich se zjištuje potom hodnota skutečná.Většina
stroboskopů měří hodnoty přímo,to co naměřím tolik to je.On ale naměří hodnotu potom připočítá něco a tak se dostane k výsledné hodnotě.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#28 Nový příspěvek od DYK »

To máš pravdu a asi motor, který není uvedený v tabulce nezměříš tímto vůbec. Není mustr.
Tos mě zkazil radost. Tak dobře to vypadalo. Zase nic.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#29 Nový příspěvek od Auto-klassik »

DYK píše:To máš pravdu a asi motor, který není uvedený v tabulce nezměříš tímto vůbec. Není mustr
Už jsem to psal o zážeh.motorech.Pro ně je předepsaný základní přestih/v tabulce je uvedený u pár aut/,dále se měří předstih
s odstředivou regulací /to je v podstatě graf a z něho si vyberu charaktristické body a při nich udělám předstih a musim se dostat do tolerance křivky odstředivé regulace/ a potom se podtlaková regulece další min 2bod,pokud má přímkový charakter.
On má jen dva otáčkové režimy a pomocí nich změří předstih,tedy jen ve dvou bodech.Takové měření je naprosto nedostatečné pro kontrolu předstihu s odstředivou a podtlakovou regulací.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak měřím předvstřik stroboskopem

#30 Nový příspěvek od DYK »

No ty benzíny jsou mi tak nějak fuk i když ty jsi na nich chtěl nás nemyslící donutit k přemýšlení. Ale ten traktor mě teda štve, že je to tak jak to je. Chmm teda totóó a mám po radosti. No a hlavně že se to nějak osvětlilo a budiž to vodítkem i pro ty "za bukem" při případném výběru stroboskopu. Jenže jakýho? Dvacku za to na doma nikdo nedá a já se mu nedivím, ale chápu, že by to chtěl mít třeba doma učit se a kontrolovat si.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“