problem z chladenim

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
zalesak
Příspěvky: 8
Registrován: pát pro 20, 2013 9:47 pm
Bydliště: poprad

problem z chladenim

#1 Nový příspěvek od zalesak »

tak vdaka chalani to mam uz za sebou uz to je ok ale dalsi problem ktory ma trapi je ze mi tlaci vodu cez chladic mislel som ze je zapchaty chladiaci sistem ale asi nie lebo na prvych styroch rychlostiach ide super len na petke to zacne tlacit von tesnenie pod hlavami som menil asi pred styrma mesiacmi aj z hlavami som s neho v koncoch

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problem z chladenim

#2 Nový příspěvek od Viťa1 »

Jako že ti tlačí vodu přes přepad? to může být i prasklá některá hlava těsnění ale taky horší máš ve vodě olej? :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: problem z chladenim

#3 Nový příspěvek od Honza49 »

zalesak píše:tak vdaka chalani to mam uz za sebou uz to je ok ale dalsi problem ktory ma trapi je ze mi tlaci vodu cez chladic mislel som ze je zapchaty chladiaci sistem ale asi nie lebo na prvych styroch rychlostiach ide super len na petke to zacne tlacit von tesnenie pod hlavami som menil asi pred styrma mesiacmi aj z hlavami som s neho v koncoch
taktoho může být více.Termostat,vadná vodní pumpa,částečně ucpaný chladič,znovu vadné těsnění pod hlavou,utopená vložka válce,prasklá některá hlava,prasklá vložka motoru,nebo ještě mě napadlo vadné mrazové vložky v hlavách.Teď musíš znovu vše projít a dobře kontrolovat.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problem z chladenim

#4 Nový příspěvek od Viťa1 »

kdyby byly vyhnilé vložky tak by mu to spíš netlakovalo do chladiče? netuším ale myslím si ne? spíš by se jen ztrácela voda? a termostat to by se mu hřálo ne?
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: problem z chladenim

#5 Nový příspěvek od jafi »

nam tlacilo cez prepad, vymenili sme termostat a uzaver a vsetko ok
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: problem z chladenim

#6 Nový příspěvek od Honza49 »

jafi píše:nam tlacilo cez prepad, vymenili sme termostat a uzaver a vsetko ok
Když to jde přes přepad,znamená to že tam vzniká tlak který překoná pružinu na zátce a teče to ven.Jak bude studený motor tak od chladiče sundej zátku a nastartuj motor jak bude velmi tačit vodu musíš rozhodit hlavy.

zalesak
Příspěvky: 8
Registrován: pát pro 20, 2013 9:47 pm
Bydliště: poprad

Re: problem z chladenim

#7 Nový příspěvek od zalesak »

chalani mne to stale tu vodu netlaci dnes som bol v lese s polovnikami vozit seno a bolo to ok az ked som vysiel na asvalt a kvaltol som petku tak to spravilo raz potom som siel bez zatky a nic motor mal stale prevackovu teplotu no chladic v tomto case je stale zimny olej je cisty kury perfektne no v chladici mi roby penu je to ako zly sen nikdy som taky problem nemal a sistem som preplachol sodou a citrodekom zajtra zhodim hlavy a uvidim

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problem z chladenim

#8 Nový příspěvek od Viťa1 »

Zkus ještě vyměnit ten termostat :) ještě jedna věc pokud máš stále studený chladič tak ho máš ucpaný nebo tam máš málo fridexu a přimrzává když jedeš rychle na tu pětku :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

zalesak
Příspěvky: 8
Registrován: pát pro 20, 2013 9:47 pm
Bydliště: poprad

Re: problem z chladenim

#9 Nový příspěvek od zalesak »

fridexu som dal 7 litrou len je nejaky mastny je to ako kava a roby to penu zatku mam dole a nic as pri teplote z hruba sestdesia to spravi a zase je to ok mal som ho v zatazi pri tom sene trojinka si len tak hrale do brehu a nic

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problem z chladenim

#10 Nový příspěvek od Viťa1 »

Tak to je olej ve vodě smíchaný s rzí kdyby byla prasklá vložka válce tak by z chladiče byla cítit spálenina skus čuchnout jak smrdí jinak prasklá hlava někde těsnění možná když se podíváš do chladiče než to nastartuješ jak dýl stojí budeš mít mastnou skvrnu od oleje a takovou hnědou pěnu jo? :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

zalesak
Příspěvky: 8
Registrován: pát pro 20, 2013 9:47 pm
Bydliště: poprad

Re: problem z chladenim

#11 Nový příspěvek od zalesak »

hneda pena nieje a voda bola od hrdze hneda ale keby bola v tahu vloska tak by som mal olej z vodou nie uz co mi este zbiva tak je ta utopena vloska to by vysvetlovalo ten tlak vo vode lebo ked ju potlaci von tak ostava chladic plni ked som ho vypol a po znovu nastartovani ju vtiahne naspet

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problem z chladenim

#12 Nový příspěvek od Viťa1 »

Termostat? :) ještě jedna věc když dáš tu pětku tak ve válci je daleko větší tlak taky možnost že to dělá vložka těsnění a když je traktor studený a nastartuješ tak vyhazuje vodu?
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: problem z chladenim

#13 Nový příspěvek od Honza49 »

zalesak píše:fridexu som dal 7 litrou len je nejaky mastny je to ako kava a roby to penu zatku mam dole a nic as pri teplote z hruba sestdesia to spravi a zase je to ok mal som ho v zatazi pri tom sene trojinka si len tak hrale do brehu a nic
Zaměř se nejprve na chladič-spodní vodní hadice musí být přibližně stejně teplá jako horní.Když bude horní vodní hadice horká a spodní studená tak vyměň chladič.To tvoje propláchnutí tomu ještě uškodilo.Když vodní hadice od chladiče budou stejně teplé tak sundej hlavy válců.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problem z chladenim

#14 Nový příspěvek od Viťa1 »

A jak to budeš zkoušet bacha na vrtuli po zmrzlých prstech to bolí já jsem koupil nový chladič myslel jsem že to je tím ale taky dělalo mi to když jsem nastartoval tak se nic nedělo ale jak se traktor začal zahřívat začla stoupat hladina vody v chladiči (nový chladič) a postupně se hladina zvýšila a pak snížila a když jsem nasadil víčko tak šla přetlakem ven
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

zalesak
Příspěvky: 8
Registrován: pát pro 20, 2013 9:47 pm
Bydliště: poprad

Re: problem z chladenim

#15 Nový příspěvek od zalesak »

tak pani boli to tie hlavi len neviem preco vsetki styri su prasknute nikdy nekupte polske hlavy su to smejdi

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“