Použití Zetormaticu

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Michal Choty
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 07, 2021 10:48 am
Bydliště: Benešov

Re: Použití Zetormaticu

#121 Nový příspěvek od Michal Choty »

Děkuji chlapi za radu a i za navedeni k vyzkoušení regulace👍

Uživatelský avatar
peko
Příspěvky: 109
Registrován: sob led 16, 2010 9:52 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Použití Zetormaticu

#122 Nový příspěvek od peko »

Dobrý večer mam problém s hydraulikou Z 6748 konkretne s vnutornym okruhom ramena zdvihaju pomaly a v hydraulike niečo drnčí čím vatšia zataž tym je to drnčanie alebo vrčanie hlasnejšie .Spodok čerpadlo aj vytlačnu trubku k viku som odtlakoval tam je všetko v poriadku .ramena ked dvihnu hore tak držia nepadaju manzety aj valec su tiež dobre .Vymenil som poistny ventil pri valci lebo som si myslel že drnči on ale nepomohlo.Kocku som vyčistil vymenil o-kružky ani to nepomohlo aj predtym to niekedy na chvilu zadrncalo po naštartovaní ale po chvili to prestalo apotom všetko fungovalo normalne.Myslím siže problém bude asi v kocke poradte na čo sa zamerat na diferencialny ventil alebo niečo iné dakujem

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Použití Zetormaticu

#123 Nový příspěvek od pavel sk »

Ako si to skusal tlakovat??? Tlakoval si aj rurku medzi rozvadzacom a valcom hydrauliky? Urcite to drnči hydraulika?

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: Použití Zetormaticu

#124 Nový příspěvek od JakubG »

to peko: Len jedna otázka. Aké máš veko čerpadla? Starý typ alebo nový typ s magnetickým filtrom a sitkom.

Uživatelský avatar
peko
Příspěvky: 109
Registrován: sob led 16, 2010 9:52 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Použití Zetormaticu

#125 Nový příspěvek od peko »

Rurku medzi valcom a rozvadzačom som vymenil za novu.Spodok som tlakoval tak že som trubku ktora ide do vika hore zablendoval a dole na viko čerpadla miesto zatky na tlakovom kanali dal tlakomer.Myslim si že to drnči v hydraulike pri vonkajšom okruhu to nerobi drnči to len pri použití vnutorneho okruhu.čerpadlo dole mam z novšich typov s magnetickým filtrom.

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: Použití Zetormaticu

#126 Nový příspěvek od JakubG »

Pýtal som sa preto lebo som tu mal minule traktor s podobnou závadou. Hydraulika pri presunutí páky vnútorného okruhu na polohu zdvíhanie začala skuvíňať a drnčať, zdvíhala velice pomaly. Pri použití vonkajšieho okruhu do tlaku bolo počuť ,že hydraulika ani nepridusí motor. Na otázku majiteľa kedy naposledy čistil filter na saní hydrauliky na mňa vyvalil oči ,že to počuje prvý krát. Po vyšrobovaní filtra sme boli doma. Filter totál zalepený, magnet komplet obalený "blatom". Po vyčistení hydraulika fungovala na jednotku. Avšak dúfam ,že toto si už kontroloval. Píšem to sem ako odstrašujúci prípad zanedbanej údržby a neznalosti stroja. Velká škoda ,že som to vtedy neodfotil.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Použití Zetormaticu

#127 Nový příspěvek od pavel sk »

To ovladanie systemu a kineticke zariadenie si tiez cele presiel? Nemas tam uvolnene niektore tiahlo alebo vypadnuty niektory čapík alebo vačku? Je tam toho dost co moze vypadnut. Najcastejsie vypadava čapik s impuzneho tiahla s klzakom na ktory pôsoby palec od tretieho bodu. Uz sa mi neraz stalo ze som ten čapík nasiel padnuty dole v rozvodovke. Ten capik neni nijak zaisteny drzi len v tej vodiacej rurke v skrini hydrauliky. Ak je hydraulika rozladena, pripadne doohybana kinetika nespravnym pouzivanim, tak ta paka s tym capom vychadza s toho vedenia viac ako ma a ten čapík vypadne. Potom to moze rezonovat. Hydraulika funguje vo vsetkych rezimoch regulacie? Ramena reaguju na pohyb tretieho bodu a nastavenie pak?

Uživatelský avatar
peko
Příspěvky: 109
Registrován: sob led 16, 2010 9:52 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Použití Zetormaticu

#128 Nový příspěvek od peko »

Filter dole je samozrejme čisty Kinematika nie je doohybana prepinanie predvolieb robim vždy pri spustenych ramenach ramena funguju pri všetkyh predvolbach aj pri zatažovani tretieho bodu len sa mi zda že nereaguju na pačku rychlosti reakcie.aj ked dam paku dole na protisklz tak sa ramena dvihnu do vodorovnej polohy.Vonkajši okruh funguje normalne tlak v rychlospojkach som kontroloval tlakomerom a aj som do ramien zapol hydraulicke rameno a skusal dvihat cez piestnicu v pohode dvihala zataž aj drzala polohu a nepadala.skusim to este rozobrat skontrolovat kinematiku a pozriem aj kocku.pri polohovej regulacii ramena reaguju na polohu paky len idu pomaly a drnči to a ked dam paku uple dozadu stale idu pomaly skrutku na piestiku dorazu som nastavil na 0,2mm. ramena hore nejdu celkom plynulo idu tak trocha trhane.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Použití Zetormaticu

#129 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak to nereaguje na ventil reakcie tak by som sa aj na ten zameral. Ked das v polohovom rezime paku uplne dozadu na max. zdvih ta ramena by mali bez prerusenia hned vyjst hore na max. V polohove ked das paku od polky chodu smerom dole, tak nastava protisklz a ze ramena sa mierne pridvihnu je dobre. Sila protisklzu sa potom doladuje ventilom reakcie. Ak to budes riesit, tak urob dake foto. Niejake foto s opravy hydrauliky mam aj ja v mojom vlakne, ale tam to treba hladat kde presne, lebo je tam toho dako privela :red: . Mal by som sa krotit s fotenim :smich:

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Použití Zetormaticu

#130 Nový příspěvek od mazhor »

mazhor píše: ned bře 29, 2020 1:58 pm Take mam problem s hydraulikou u 6245. Snad nekdo pomuze, poradi. Pouzivam celni nakladac, mam ho pripojeny pres rychlospojku c.2, olej vracim pres rychlospojku 0. Po delsi praci, kdyz je olej zahraty a dam paku vnitrniho okruhu do neutralu, zacne v hydraulice drncet. Venku kdyz sahnu na rychlospojku, citim chveni. Paku vnejsiho okruhu dam na plovouci polohu, drnceni ustane a po male chvili zacne drncet znovu. Kdyz mam prizvedla zadni ramena napr. s navijakem a pustim olej do rychlospojky, zvednou se o kus i ramena. Prestanu olej do rychlospojky poustet, ramena o kus spadnou. Co muze byt spatne?
Tak jsem dnes namontoval viko po oprave od p. Cerneho ze Strelic u Brna. Pry byla rozhasena kinematika, vule u torzni tyce a jeste to nekde teklo. Kostka se nastesti menit nemusela. Cena 7800,-. Tak jsem zvedavej, jak to bude fungovat....

Azaret
Příspěvky: 51
Registrován: úte bře 29, 2011 9:31 am
Bydliště: Přerov

Re: Použití Zetormaticu

#131 Nový příspěvek od Azaret »

Zdravim, zrovna delam go Zetoru 6718
A pretesnuji vyko hydrauliky.
Chtel bych se zeptat, jak je hridel tahla tretiho bodu, je normalni ze sni nejde otocit?
Az sundam na leve strane domecek ktery ju jakoby zamkne tak snou jde tocit.
Je to delany jako torzni a ten mechanismus je natolik citlivy ze to veme jako pohyb od tretiho bodu?

Dekuji.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Použití Zetormaticu

#132 Nový příspěvek od pavel sk »

V tej dutej hriadeli tretieho bodu je jednym koncom ukotvena torzna tyč ktora sa vsuva do tej hriadele. Druhy koniec torzky je ukotveny vonku v unašaci na pravej strane. Pokial tu torznu tyc vytiahnes, tak sa hriadel uvolni a dovoli mierne otocenie. Ale nemala by sa dat tocit dookola. Nepusti ju vonkajsie tiahlo zavesu tretieho bodu a vo vnutri hydrauliky je na tom hriadeli ukotvena objimka s palcom impulzneho zariadenia. Tu hriadel bez demontaze hydrauliky s traktora nevyberies. (Ak si ju vybral nasilu vymlatenim, tak si si prave znicil hydrauliku). Nedavno sa to tu niekde riesilo a su k tomu aj fotky ako to cele vypada v rozobratom stave.

Azaret
Příspěvky: 51
Registrován: úte bře 29, 2011 9:31 am
Bydliště: Přerov

Re: Použití Zetormaticu

#133 Nový příspěvek od Azaret »

Nic sem nasilim nemlatil vse pekne v klidu povoleny a vyoperovany. Slo mi jen o princip jak to funguje ;)
Duky za info ;)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Použití Zetormaticu

#134 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak to je ine. Tak potom ako si pisal vyssie. Pochopil si funkciu :) 8)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“