Starty motor Z 7011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
KovoZem2017
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 14, 2021 5:12 pm
Bydliště: Milíkovice

Re: Starty motor Z 7011

#31 Nový příspěvek od KovoZem2017 »

Fidlla píše: stř lis 27, 2013 7:27 pm Podle me ti propousti za cerpadlem na zpatecce prutokac,je v nem zamek(kulicka s pruzinou) aby nepadala nafta...

Med uz nedavam,pouzivam hlinik-tesni lip.
Ahoj, nevíš prosím pod jakým číslem je ta kulička s pružinkou na přepadu v katalogu nahradních dílů? Nemůžu to tam najít. Praskla mi ta pružinka. Traktor špatně startuje a když nastartuje tak hned chcípne, po druhém startu už zůstane běžet, a potom když chvilku jezdím tak už startuje normálně. Všechno jsem už prošel tak doufám, že je to tou pružinkou, nechával jsem si ji na konec protože se k tomu může jak k penězům :) . Děkuji za odpověď. Martin

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Starty motor Z 7011

#32 Nový příspěvek od pavel sk »

V katalogu to ani nikdy nebolo samostatne gulička, pruzinka. Ten spätny ventil sa predava ako celok. Aj keby si do toho zohnal nahodou inu gulicku tak si tym nepomozes. Byva vyklepane sedlo v tom holendri.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Starty motor Z 7011

#33 Nový příspěvek od red.bill »

Jak víš, že praskla když si to vůbec nerozdělal? Nevím jestli je tam rozkreslený průtokáč na jednotlivý díly, dost o tom pochybuju, bude tam určitě jako komplet díl... Hledej někde u palivový soustavy, ale podle mě mu nic nebude. Ten šroub neslouží jako zpětný ventil ale jako přetlakový ventil(v čerpadle je udržován přetlak kvůli plnění elementů). Pokud by v něm praskla pružinka tak to nebude jezdit jak by mělo... Jestli ti padá nafta, tak si projdi všechny spoje a hadice i přepady od vstřiků. Jakmile to může někde trochu přisát vzduch tak ti spadne nafta. Dost často to dělají právě přepady od vstřiků, nikdo je nemění, jsou vysoko tak v nich není žádný přetlak a menší netěsnosti se nemusí projevit sáknutím, pokud mají ještě textilní oplet tak to zmizí v něm... Nevím jestli už nastala nějaká změna ale před cca 5lety přepad na 72 od nekvindy stál za hovno. Asi měsíc až 2 dobrý, pak to začlo postupně zlobit(hadičky rozpraskaný). Tak jsem zase vyhrabal starý přepady, vyřezal z nich oka a koupil hadičku v metráži. Od tý doby nafta nepadá a to jsem hadičky ani nesponkoval, jen je navlíknul na hrdla... Taky si to u těch přepadů zjednodušili. 72 a spol. čerpadla mají "dva" přepady. Origo předpady nemají hrdla na tomhle oku v ose jako na vstřikách ale pod úhlem(jeden vývod jde kolmo k zemi, druhý šikmo nahoru k první hlavě). Ty nový tam měly oko jako u vstřiků, pak to úplně navycházelo, buď se debilně lámala hadička ke vstřikům, nebo mezi těmi přepady na čerpadle. Doporučuji opatrně vyřezat oka z původních přepadů a koupit hadičku v metráži. 70 a starší měly přepady železný(70 měli vzadu na kapotáži kostku kde se spojil přepad z čerpadla a ze vstřiků a pokračovalo to do nádrže jednou hadičkou, u traktorů s nádrží nahoře to šlo rovnou do nádrže).

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Starty motor Z 7011

#34 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som aj na 72j-ke v robote urobil kovove prepady a je odvtedy s nimi pokoj. Pouzil som prepady s V3S alebo aj LIAZ. So 6V som ich vykratil na 4V a spojil s odvodnov hadickou. Ako pise red.bill 8) Tie nove lisovane prepady neyydrzia ani dva roky. U nas to furt zacalo tiect spod lisovania pri ockach. Dalej padanie nafty mozu spôsobovat aj netesne spätne ventyliky na elementoch a pada nafta s vysokotlakeho potrubia. V robote na Kristale 16145 vobec nemam ten holender s pretlakovym ventilom na prepade zalozeny a motor šlape aj bez neho a nafta nepada.

KovoZem2017
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 14, 2021 5:12 pm
Bydliště: Milíkovice

Re: Starty motor Z 7011

#35 Nový příspěvek od KovoZem2017 »

Jo už jsem to rozdělal, musel jsem odkapotovat motor, pak sundat vejfuk , trubičky od vstřiků a zjistil jsem že ta pružinka je na dva kusy. Jenom to mám do Agrozetu daleko, tak jsem si říkal že si to objednám na netu, ale nevím to číslo. Zajedu do Agrozetu a bude. Jestli to nebude tím tak zkusím ještě přejít ty přepady jak jsi psal. Díky moc za rady!

kotis
Příspěvky: 167
Registrován: úte bře 13, 2012 4:46 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Starty motor Z 7011

#36 Nový příspěvek od kotis »

Chtěl bych se poradit, na mém Zetoru mi padá nafta nijak jsem to neřešil na druhy den vždy musím napumpovat doprava čerp. až začala stékat nafta zpět do nádrže tak !motor naskočil hned. Tet už i přez ruční napumpování nezteka nafta zpět do nádrže motor startuje nějakou dobu bez nafty . Ručni čerpadlo ma odpor takža tlačí,je to motor 7701 rok vyr.93

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Starty motor Z 7011

#37 Nový příspěvek od thovt »

Přetlakový ventilek palivový mu že být zanesený tudy muže i přisavat vzduch pak padá nafta, ovlivnuje i starty .

kotis
Příspěvky: 167
Registrován: úte bře 13, 2012 4:46 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Starty motor Z 7011

#38 Nový příspěvek od kotis »

Kde se nachází tento ventilek, jak ho poznám?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Starty motor Z 7011

#39 Nový příspěvek od thovt »

https://eshop.agroad.cz/eshop-pretlakov ... gKSDPD_BwE
Je slyšet když zapumpuješ ruční pumpou trochu vrže když ne je zanesený .

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Starty motor Z 7011

#40 Nový příspěvek od Pavel »

Kup ventilem zpětném na hadici tenhle tamních a máš pokoj

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Starty motor Z 7011

#41 Nový příspěvek od pavel sk »

A čo stav hrubeho čistica a filtrov? To ze je rucna pumpa tuha neznamen ze aj pumpuje. Stači zanesene sytko v skleničke pripadne prederavene aproblem je na svete. Bordel sa dostane ako prve do ventilkou v dopravnom cerpadle a uz to netaha.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Starty motor Z 7011

#42 Nový příspěvek od Lukashil »

Mese hodne casto sajrajt utemuje kolem prutohoveho sroubu z hadicky do dopravniho cerpadla, pumpicka jde tezko ale naftu nenatahne
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Starty motor Z 7011

#43 Nový příspěvek od pavel sk »

Okrem zanesenych ventilkov v dopravnej pumpe, som sa este pomerne casto stretavam s pripchatym privodom a holendrom do hrubeho čističa. V tom banju a kuse rurky sa tiez dokaže nahromadit riadny sajrajt.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1651
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Starty motor Z 7011

#44 Nový příspěvek od Přemo »

Meto zase dělalo 7011 přímo u nádrže ten prutokacv nádrží byla jakasi slída nebo co a dlouho jsem stim bojoval,..a tam muto vždycky pricpalo..
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Starty motor Z 7011

#45 Nový příspěvek od red.bill »

Záleží jakou nádrž má, buď starou kde jsou trubky z boku, nebo provedení alá 72 a trubky z vrchu... nicméně, když to jen dlouho startuje a pak jezdí, nemůže být přicpaná nafta... to, že při pumpování ventilek musí vrzat není pravidlo... takže má nejspíš v háji hadičky(hlavně přepady od vstřiků) a zavzdušňuje se mu to víc než před tím, takže to nestihne celý zalejt naftou... nebo to už nemá tlaky a proto nechytá jak dřív... nepíše jaká doba uběhla od stavu kdy musel pupmpovat, do dnešního stavu s obtížným startem...

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“