VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Martis 056
Příspěvky: 148
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#91 Nový příspěvek od Martis 056 »

Pumpičku mám dobrou, ještě klasickou šroubovací a táhne pěkně. Ale když třeba ráno přijdu k traktoru a chci napumpovat, tak mám skoro pokaždé seklé ventilky v dopravní pumpě a bez rozebrání těch ventilků a jejich odlepení prostě nejedu. Ty gumičky ve ventilkách jsou zamáčklé úplně na doraz. Což podle mě značí, že buď těžce saje, nebo naopak těžce tlačí...

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#92 Nový příspěvek od red.bill »

Skleničku vyhodim, zadělám, napumpuju a jedu... to stejný filtr, ten si teda nechávám většinou povolený když ho měním ale jde to i bez toho... když mi náhodou dojde nafta, doleju, napumpuju a jedu... starší čerpadla to je jak který, u "domácí" 70 když dojde nafta, ta bez odzvdušnění nejede...

Ty bošácký, jak píšu, to je nějaký zmetek co se dostal do oběhu, první kusy byly už někdy před 8-9 lety, ne-li dřív... jednu jsme zkoušeli rozlousknout, on se v ní nevrací pístek, buď je to blbě sestavený nebo moc těsný nebo by měl být nějak spojen s rukovětí... ho zamáčkneš dolu ale nahoru se ti vrátí jen rukověť, pístek zůstane dole... někdy kousek nahoru vyjede... co jsem měl čest s originálama který byly na čerpadlech, ty fungují normálně...

Pokud by to měl dělat tlak/podtlak byl by seknutej jen jeden pístek, druhej by musel být v pohodě... jak vypadají ty gumky, nejsou naleptaný od nafty? U toho čerpadla co jsem loni kupoval a montoval ho teď v srpnu, jsem minulý tejden pucoval skleničku, z držáku mi vypadlo i těsnění a nabobtnalo tak, že už zpátky nešlo použít... tohle před lety dělalo i tesnění pod víka ventilů a teď už jsou zase v poho a dá se použít opakovaně, pokud není tvrdý...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#93 Nový příspěvek od Lukashil »

No kdysi o tech plastovych pumpickach v mem starem vlakne o 72ce byla dlouha diskuze, tehdy jsem se jich zastaval, dnes prvni co zpalivove soustavy vymenim, pak zkousim,.kdyz si nekdo dojede minimalne 5 mu jich venuji, sam ji na traktoru jeste mam,.ale z roku 2008 a i tak pod minus 5 dela brikule, ale startuju bez pumpovani tak jen pri cisteni sitka, dnes existuje spousta malych 12v cerpadel a pokud ho das pod uroven hladiny, uz na pumpicku nesahnes.

Co se tyce tech ventilku, nemam poneti jak vypadaji,ctakze varim z vody, ale pokud je tam jakekoliv gumove tesneni tak je problem soucasna pryz, pokud jen kovove plochy, tak spatne opracovani
Dva jevy moderni doby....
Stydím se za tuto zem

Martis 056
Příspěvky: 148
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#94 Nový příspěvek od Martis 056 »

Ventilky jsem dával nové a problém pořád stejný... Většinou je seklý ten spodní ventilek, ale někdy i oba... Teď nevím, jesi ten spodní naftu tlačí nebo naopak.

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#95 Nový příspěvek od oakenfold »

A to ta plastová pumpička stojí 3 krát víc, než obyčejná.
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#96 Nový příspěvek od Lukashil »

Kdybych nekdy kandidoval do vlady, budu trvat na tom, ze ke kazdemu vyrobku bude informace s kontaktem primo na vyrobce, primo na toho, kdo ten vyrobek jeste teplej drzi v ruce.
Trosku jinak by ty vyrobky vypadaly

Pravo na utajeni cehokoliv dela z lidi svine
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#97 Nový příspěvek od pavel sk »

Spodny venty je sací. Vytlacny je v samotnom piestiku. Tie "klapky" ventylkov su vyrobene s nejakeho tvrdeho plastu.

Martis 056
Příspěvky: 148
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#98 Nový příspěvek od Martis 056 »

Dík Pavle
Tak zkusím sundat nádrž a vyměnit hadičky. Taky kdoví, v jakém jsou stavu ty trubky v nádrži...

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#99 Nový příspěvek od CBS »

Možno blbý dotaz, ale akú starú naftu máš v nádrži? Keď nafta dlho stojí, zoxidovaný repkový olej sa všade lepí, bežne zalepí aj ventily v čerpadle a kým sa stará nafta neminie, zalepí to vždy po zohriatí motora. U sústav, kde doteká nafta samospádom to väčšinou odlepí hlavný piest dopravného čerpadla, ale tam, kde si naftu musí čerpadlo natiahnuť, sa to zalepí a keď je spadnutá nafta. Nejde ju naťahať. Vtedy pumpička nechce ani ťahať, ani tlačiť. Jediná rýchla pomoc je prefúknuť dopravné čerpadlo stlačeným vzduchom. Na V3S čo málo jazdí to mávam zalepené často.

Martis 056
Příspěvky: 148
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#100 Nový příspěvek od Martis 056 »

Naftou to taky může být. Měl jsem tam ještě letní řepkovou srajdu, teď už jsem tam nalil zimní. Trubičky v nádrži byly ok, hadičky nic moc. Ještě jsem traktor neprojížděl, dával jsem do laku nádrž a novou kabeláž k plováku...

stemad
Příspěvky: 48
Registrován: stř led 25, 2017 7:32 pm
Bydliště: zahrádka

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#101 Nový příspěvek od stemad »

Zdravím, dělal jsem komplet motor na 6718 rozvody všechna kola nové i hřídelka kompresoru co pohání vstřikovací čerpadlo. A když chci nastavit předvstřik tak se dostanu cca na 10° počátek vstřiku a víc ne čerpadlo už mám na max u motoru. Je možné že bude ko vačka v čerpadle nebo bude stačit jen nastavit?

stemad
Příspěvky: 48
Registrován: stř led 25, 2017 7:32 pm
Bydliště: zahrádka

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#102 Nový příspěvek od stemad »

Kolečko tam je správné 2-4 a klínek není střihlý.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#103 Nový příspěvek od Lukashil »

Bud nekdo spatne pochopil znacky na rozvodovych kolech, nebo spatna zubova spojka, nebo spatny postup a pochopeni nastaveni predvstriku (tim nikoho nechci urazit, jen uz jsem se s timsetkal).
Pripadne nektera soucastka je zmetek, a to vidam temer u kazde opravy zetoru....
Stydím se za tuto zem

stemad
Příspěvky: 48
Registrován: stř led 25, 2017 7:32 pm
Bydliště: zahrádka

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#104 Nový příspěvek od stemad »

Rozvodová kola všechna české výroby i hřídel kompresoru a kolečko 2-4 by pro tento motor mělo být. Na značky jsou dobře. Ještě jeden detail když měřím pomocí kapiláry tak když nemám mačklý přidavač paliva tak hladina v kapiláře se vůbec nehne. S čudlem ano kapiláru mám tenkou tam by mělo být vidět sebemenší pohyb hladiny.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: VSTŘIKOVACÍ ČERPADLO

#105 Nový příspěvek od Lukashil »

Mas plny plyn?
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“