Cyklovač steraču Zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1209
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Cyklovač steraču Zetor

#61 Nový příspěvek od kaja.h »

No a na něm neni ani konektor na propojení. Proto řikám, že je jinej. Podle obrázků asi obrácená regulace. Mínus stálé a připojuje se +. :friends:
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Cyklovač steraču Zetor

#62 Nový příspěvek od Lukashil »

ani m yslím přední stěrač
když motůrek ukostřím a do červeného dám plus.
tak doběh funguje spojením černého s hnědým (nebo zeleného, když chci rychlý doběh), ale pokud chci jednou kterou rychlost stírat, musí jít na černý nebo zelený plus.
nakonec jsem to zapojil tak, že do černého mám plus a kostru motůrku přes vypínač.

ale pokud dám jedno přepínací relé, tak by to na starý vypínač fungovalo, ovšem nebudu na podnikový stroj dělat elektriku tak, aby se v ní nikdo jiný nevyznal.....
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Cyklovač steraču Zetor

#63 Nový příspěvek od pavel sk »

Zdravim vas chlapy elektriky znaly. Oprašim kus tuto temu. Mam maly dotaz, a to ci tu spomenute schemy zapojenia ciklovaca pasuju a realne aj funguju??? Pytam sa preto lebo riesim po vikendoch elektroinstalaciu na Z 10145. Robim ju komplet od nova (po starej ani pamiatky) a cca 98% u mam zmaknutu. Kamarat mi doniesol spinac s ciklovacom s ktoreho vedu 4 kable. Ten spinac je klasika otocny pravdepodobne s nejakej Avie alebo S-110. Motor predneho stieraca je s dobehom. Daju sa tu spomenute navody a schemy pouzit pre zapojenie tohoto ciklovaca? Alebo musim zhanat nieco ine. Pripadne ak mate niekto nejaku jednoduchu schemu načrtnutu budem vdacny za radu. Staci mi len zapojenie toho predneho stieraca a ciklovaca. Ostrekovanie okna tam nebude. Nerad by som ten ciklovac odpalil spôsobom pokus-omyl. Dakujem :friends:

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Cyklovač steraču Zetor

#64 Nový příspěvek od pavel sk »

Nikto nic???

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Cyklovač steraču Zetor

#65 Nový příspěvek od red.bill »

Kolik poloh má ten spínač 3 a nejde zamáčknout nebo 5 a dá se zamáčknout? Co byly cyklovače v traktorech a spol. tak tam se to napojovalo přímo na ten 5 polohový vypínač. 4káble se svorkovnicí měla Š120 a spol. ale tam byl lucas na stěrače zvlášť a cyklovač byl 3polohový.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Cyklovač steraču Zetor

#66 Nový příspěvek od pavel sk »

Tento spinac je otocny a spojeny s ciklovacom ako zetoracke ale na zvrsku spinaca je ikona biele C. Na samotny spinac nejde napojit kable. Kable su 4 vyvedene von cca 20cm dlhe. Spinac sa da stlacit ale polohy som nepocital lebo som ho blizsie neskumal. Len mi ho tam narychlo doniesol uz ked sme koncili. Najblisie budem u toho zase az v sobotu. Vypada ako ten na obrazku vpravo: Obrázek

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Cyklovač steraču Zetor

#67 Nový příspěvek od red.bill »

Takhle vypadal právě cyklovač pro Š120. Spínačem jsi volil délku cyklu, samotný spouštění bylo páčkou pod volantem. Ten do traktoru použít nejde. Chce to spočítat kolik to má poloh, třeba už je to nějak přebastlený(samotná elektronika cyklovače je shodná, když se přeletují spínače dá se použít tam i tam, ale když předěláváš z 3 na 5poloh přijdeš o ty "kšandy" a napojuješ se pak přímo na tom vypínači) nebo nějaká inovace... Na stránkách výrobce se 5 polohový cyklovač s "kšandama" neuvádí.


pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Cyklovač steraču Zetor

#69 Nový příspěvek od pavel sk »

Chlapy, dakujem za rady a pomoc :friends: 8) . Ten spinac s ciklovacom ani neviem odkial kamos ma, ale vyzera nepouzito a podla mna este nebol nikdy namontovany. Doniesol mi ho ku tomu jeho projektu co staviame uz na fajront na rychlo so slovami, ze ci sa bude dat nainstalovat. Viac som neriesil a isli sme domov. Len viem ze sa da stlacit na 100% lebo som ho stisol, len polohy som nepocital :zapomel: . Budem sa s tym musiet nejak popasovat. Nerad by som ho novy odpalil, preto sa racej opytam. Ak sa nic nezmeni, tak v sobotu pokracujem, lebo robim to len po vikendoch ked sa dá. Ak to nepojde, tak mam doma v zalohe svoj traktorovy spinac s ciklovacom ako boli v niektorych Zetoroch a ten mu tam nainstalujem. Nejak sa uz stym pohram. Este raz Dakujem :friends:

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Cyklovač steraču Zetor

#70 Nový příspěvek od mazhor »

Chtel jsem se zeptat, proc ma cyklovac do traktoru 5 poloh? Resp. jaka poloha co dela? Myslel jsem, ze bude tripolohovy: vypnuto - cyklovac - nepretrzite stirani. Plus po zmacknuti ostrikovani.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Cyklovač steraču Zetor

#71 Nový příspěvek od honzasl »

Cyklovač má tři různé rychlosti, podle intenzity deště.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Cyklovač steraču Zetor

#72 Nový příspěvek od mazhor »

Tak to je lepsi, nez jsem cekal :) Diky za info.

Miras69
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 03, 2024 4:47 pm
Bydliště: Senožaty

Re: Cyklovač steraču Zetor

#73 Nový příspěvek od Miras69 »

Ahoj, poradí někdo jak má být zapojen tento motůrek stěračů. Pořád se mi točí dokola.
Obrázek

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklovač steraču Zetor

#74 Nový příspěvek od J.A.Y. »

To dela hodne motorku, pohyb sem tam dela mechanismus steracu. Oboustranny v autech jsou rek bych vetsinou zadni

pavel233
Příspěvky: 239
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: Cyklovač steraču Zetor

#75 Nový příspěvek od pavel233 »

Zkus pohledat pákový náhon stěračů nebo stírátka Zetor.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“