Brzdová kapalina

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Brzdová kapalina

#31 Nový příspěvek od trago105 »

Dočel jsem se že by těsnění neměla naleptávat a hodně ji používají prý veteránisti. U traktoru s bubnovou brzdou je to ještě docela v pohodě ale u kotoučovek kde je váleček venku co 2 roky tečou

red.bill
Příspěvky: 2075
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdová kapalina

#32 Nový příspěvek od red.bill »

Na krystalech to bylo úplně stejný válečky se nijak extra často neměnily ale celý rok jezdil jen jeden, další byly v pohybu jen od jara do podzimu... Další byl v nakladači a ten víc stál venku, do haly šel více méně jen přes zimu(to ještě né vždy) a taky u něj válečky neodcházely...

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Brzdová kapalina

#33 Nový příspěvek od trago105 »

Problém vidím v tom že po nějaké době začnou manžety propouštět kapalinu za pistek a tam v reakci se vzdušní vlhkostí začne reznout a hlavní válce u pedálu se začnou zavzdusnovat a válce u kol zacnout tyct. Třeba váleček na spojkovim pedálu, který je schovanej ještě za vzduchovým válcem na násobič mám na traktoru 5 let a nic mu není, hlavní brzdové válečky u pedálu měním tak za 2-2.5 roku a u kol tak 1,5-2 roky a válec na spojku na převodovce taky. Brzdovka Dot4 , valecky fragokov

red.bill
Příspěvky: 2075
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdová kapalina

#34 Nový příspěvek od red.bill »

Než začnou týct jim vzdušná vlhkost nevadí? Jak píšu něco děláš blbě a brzdovkou to není. Pokud dnes nejsou nějak extra zmetkový válečky. Spojka se řešila jen sporadicky... Za 12let ve statku co si vybavím, tak jednou hadičku mezi válečkama když se prodřela o převodovku, možná se měnila ještě někde preventivně když se měnily válečky. Možná 2x oba válečky u celkově 3 traktorů... 2 z nich byly v pohybu celej rok. Ten třetí byla taková spíš záloha pak šel do žv místo 57...

Já mám na traktoru všechny válečky 4 roky a žádný problém. Od jara do zimy venku, poslední 2 zimy mám dojednaný parkování pod přístřeškem...

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Brzdová kapalina

#35 Nový příspěvek od trago105 »

Nevadí protože jsou z výroby namazaný nějakým tukem, předpokládám taky na bázi silikonu. Kvalita dílů šla určitě dolu, protože třeba začínám mít problém ať už na traktoru nebo na autě že brzdová hadince praskne dovnitř, udělá jakoby neprůchozí pytel a neteče skrz kapalina. Ale to je mimo téma. Jen by mě teda zajímalo co dělám špatně.

red.bill
Příspěvky: 2075
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdová kapalina

#36 Nový příspěvek od red.bill »

To ti bohužel nepovím, já s válečkama žádný problém nemám... Tady si taky nikdo zatím nestěžoval, že by pořád měnil válečky... Ten konzervační olej tam nevydrží nijak dlouho, je tam víceméně kvůli skladování.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“