Brasklý blok motoru mezi vložkami

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
ladin10
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 14, 2013 12:12 pm
Bydliště: Tábor

Brasklý blok motoru mezi vložkami

#1 Nový příspěvek od ladin10 »

Ahoj

jsem tady novej, ale problém, který mám se mi tady nepodařilo objasnit. Mám zetor 4011. Je to asi 14 dni, zamrzla mi voda v bloku. Po sundání hlav jsem zjistil, že blok už byl mezi vložkami svařovanej, ale prasklinky jsou až od vložky k vložce. Je na všech třech mezistěnách. Chci se zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s takovýmto problémem. Jestli lze opravit a popřípadě jaké je nebezpečí provozu s takto prasklým blokem. Moc díky za rady! 8)

Obrázek

http://www.2i.cz/ab186b4192

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#2 Nový příspěvek od Janicko777 »

Nebolo to zvarane. Je tam steft. Na zetoroch je to zrejme klasicka zavada. Jediny problem, ktory by mohol nastat, ze by sa ti tratila voda pomedzi hlavy. Mas to spravene pekne, tak to radsej neriesit :)
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#3 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,no,řek bych,že moc zetorů aby to tam nebylo prasklé asi nebude.A mimo toto máš s tým vůbec nejaký probľém?
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#4 Nový příspěvek od winch »

To že je prasknutý hore nejak nevadí, ten steft tam ani nemusel dávať. Kamoš ho má taký v 69, a žiaden problem, voda drží, netratí sa. Horšie by bolo keby praskol dole pri gumkách, taký jedine vymeniť.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

ladin10
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 14, 2013 12:12 pm
Bydliště: Tábor

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#5 Nový příspěvek od ladin10 »

Dá se říct, že žádný problém není. Akorát voda občas teče mezi hlavami, ale jak tady píšete, tak to asi nebude takovej problém. Do oleje by nic jít nemělo, před rokem jsme dávali nové vložky, tak myslím, že ty zatím drží. Bál sem se akorát, že bude broblém s tou vodou, co teče ven, ale jestli to bude jen úbytek vody, tak sem fakt rád. :)

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#6 Nový příspěvek od hajney »

S kamarádem jsme jednou prasklý blok mezi vložkami plátovali. Nevěřil bych tomu že to bude držet, ale už to jezdí několik sezon bez problémů. Ale už podle obrázku by do té praskliny přišly tři števty a ne jeden. Ale jestli se dá opravit oprava když to teče nevím. :-/

Uživatelský avatar
juango
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 04, 2013 12:18 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#7 Nový příspěvek od juango »

Mám dobré zkušenosti s tekutým kovem (dvousložkové lepidlo), letos jsem s tím tchánovi zalepil starý kotel UT (cca25 let) rezavý jak liška a prozatím to drží. Na únik vody mezi hlavami by to mělo stačit, jinak ten únik nemá velký vliv, jen se musí častěji hlídat hladina vody.
Kdysi se používala na prasklé bloky metoda zvaná šití (nebyly dostupné vhodné elektrody ani lepidla). Metoda spočívala v naklepání řady kolíků a tím se utěsnil průsak vody z trhliny. J

ágéem
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 10, 2009 1:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#8 Nový příspěvek od ágéem »

ladin10 píše:Ahoj

jsem tady novej, ale problém, který mám se mi tady nepodařilo objasnit. Mám zetor 4011. Je to asi 14 dni, zamrzla mi voda v bloku. Po sundání hlav jsem zjistil, že blok už byl mezi vložkami svařovanej, ale prasklinky jsou až od vložky k vložce. Je na všech třech mezistěnách. Chci se zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s takovýmto problémem. Jestli lze opravit a popřípadě jaké je nebezpečí provozu s takto prasklým blokem. Moc díky za rady! 8)

Obrázek

http://www.2i.cz/ab186b4192
To co tam je zavrtaný je měděný kolík. Ten má za úkol utěsnit prasklinu, ale nedrží pevně prasklinu u sebe. Z počátku to to asi opravdu těsnili, ale časem se blok začal rozevírat - viz. vytékání vody mezi hlavami. pokud se to znova nespraví je tu reálné nebezpečí prasknutí bloku i na spodních přepážkách u gumoček. Potom je již opravdu hotovo a blok může jít tak akorát do šrotu. Nejvhodnější metodou pro opravu této záležitosti je spojování za studena, tzv. Metalock.

ladin10
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 14, 2013 12:12 pm
Bydliště: Tábor

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#9 Nový příspěvek od ladin10 »

Bál sem se akorát, aby voda nějak netekla do oleje, ale to se zatím nezdá, takže to asi už nebudu řešit. Kamarád mi říkal o nějakém lepidle, které se dává do vody, třeba když je prasklej chladič a ono pak utěsní spáru. Říkal, že když to poteče, tak to mám dát do vody a mělo by to držet. Nejsem si ale jistej, jestli tu spáru lepidlo utěsní, když v bloku bude asi větší tlak než v chladiči. Co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#10 Nový příspěvek od Franta.cz »

Utěsní a když to pak nebude chladit vyměníš chladič.
Zbytečný vyhazovat peníze za lepidlo stačí logr ze zrnkovýho kafe.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#11 Nový příspěvek od maruten1707 »

Pripájam sa k téme: Mám motor 4001 a mám podobný problém , blok je síce prasknutý už XY rokov ale bol aj opravený vid foto, naklepanými kolíkmi a nikde nič netečie a funguje doteraz, akurát potreboval by už vymeniť vložky a obávam sa aby sa neroztiekol samotnou výmenou/vyťahovaním vložiek ....má s tým niekto nejaké skúsenosti alebo už takýto blok-motor vôbec nevložkovať????
dakujem

pavel sk
Příspěvky: 12827
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak to bolo urobene dobre a poctivo, tak by som sa nebal tie vlozky vymenit. Zalezi ako bola prevedena oprava. Doma mame tiez jeden taky motor (plátany) ale tam viem ako a akym spôsobom to bolo robene. Tam by som sa nebal rozborky + zborky.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#13 Nový příspěvek od maruten1707 »

hmmm....tak je to asi lotéria....

pavel sk
Příspěvky: 12827
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

Foto toho miesta kde je to opravovane asi nemas?

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Brasklý blok motoru mezi vložkami

#15 Nový příspěvek od maruten1707 »

JAsneee mám foto: je to prasknuté medzi 2 a 3 a 4 vložkou medzi 1 a 2 prasklina nie je.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“