Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#76 Nový příspěvek od -sheppard- »

Traktor je plně funkční akorát nemá žádné plechy, podlahu, střechu nic, prostě je očesaný ale funguje pořád. Právě kvuli toho abych to mohl všechno vyzkoušet zda funguje. A ten mechanický budík jsem napojil hned před přívod do elm ventilu a bylo tam 5,5atm a foukal to kompresor přímo na traktoru.... Tak mi řekni proč to nejde...
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#77 Nový příspěvek od pavel sk »

Budik tlaku ma byt napojeny este pred tym prepustacim ventilom aby meral aktualny tlak vo vzduchojeme. Za tym ventilom by si mal mat uz len napojeny vzduch na elektroventil a sneho co najkratsou cestou na valec. Srobenia na elektroventile maju dostatocne velke otvory??? Nieje ten vzduch niekde priskrteny??? Skus pridat na regulatore tlaku tak aby odfukol pri 600kPa. Alebo ak mas v dielni elektricky kompresor tak skus ten napojit za origo regulatorom a natlakuj nim system traktora. Zacina to byt ako DIVNA BOZSKA MOC :smich: . Zacinam byt s toho jelen :jazyk: . Este ze to nikoho v robote nenapadlo spojazdnit lebo by asi dostal :pohlavek: :smich: :smich: :smich:

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#78 Nový příspěvek od red.bill »

Prozkoumej celou cestu, někde něco vázne. Když jsi to měl rozpůlený zkoušel jsi jak chodí ložisko po tom vedení? Neváznou hřídele na sobě nebo v převodovce? Když vzpomenu až budu u traktoru vyzkouším při kolika atm. to začne vypínat mě.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#79 Nový příspěvek od pepanek »

A na ruční vypínání ti to funguje? Máš to samé co já a to když není vzduch jde ručně a při nafoukání funguje na vzduch. Tu závadu na vzduchu bych ozkoušel takto, ale je třeba mít páky funkční.

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#80 Nový příspěvek od red.bill »

Jenže jemu to na vzduch nevypíná.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#81 Nový příspěvek od -sheppard- »

Já vím kde má být správně umístěný snímač tlaku vzduchu a taky je tam kde má být. Ale zajímalo mě jestli není vadný ten ventil co je hned před přívodem do elm ventilu. Tak proto jsem tam napojil ještě jeden budík, mechanický a zkusil jestli je správný tlak i u přívodu na elm. ventil. Nicméně shrnu to ještě jednou, už je tu hodně příspěvků a je to pak matoucí.

Nejde mi vypnout spojka pto pomocí vzduchového válce. Měl jsem rozpulený traktor a měnil lamely. Setrvačník jsem složil jak byl a byl složený podle dílenské příručky dobře, i přítlačná pružina je origo na 72xx. Vyměnil jsem výtlačný koliky na přitlačný věnec pto a lehce jsem je promaznul (spíš jen omastil vazelinou). Taky jsem vyměnil vodicí koliky pacek a taky jsem je lehce promaznul. Výtlačná ložiska jsem měl dole kvůli přetěsnění předního víka převodovky. A při montáži ložisek jsem hřídel opět promaznul vazelinou a vyzkoušel chod. Vše chodilo hladce a pěkně. Pak jsem zkoušel vzduchový válec. Zpočátku se mu moc nechtělo ani na prázno. Rozebral jsem ho a komplet vyčistil, bylo tam hodně sra**k. Složil jsem to vyzkoušel naprázdno a chodí krásně až na plný vysuv, vyjede cca o 3-4cm. Takže na vodicích pákach žadný problém. Pak jsem zkoušel vzduch. Raději jsem vyměnil i elm. ventil ale nepomohlo. A když jsem změřil tlak hned před elm. ventilem tak tam bylo 5,5 atm (vím že to není správný tak ještě ho pošteluju). Nicméně jsi myslím že i těch 5,5 atm by mělo bohatě stačit. A když jsem pustil vzduch do válce (těch 5,5 atm) tak potlačil packy cca o 3mm ale neuvolnil lamelu akdyž jsem mu pomohl klíčem zapřením o trubku vzduchu tak jsem potlačil packy asi o cca 2 mm dál a lamelu už jsem uvolnil. Ale válec to nedokáže sám jakoby neměl tu sílu.....
Zetor 7211 Tunis

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#82 Nový příspěvek od red.bill »

Nemůžeš mít otočenou tu páku od válce? Pak jedině porovnat ovládací sílu na jiným traktoru.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#83 Nový příspěvek od pepanek »

Takže ještě jednou: ručně to jde? tj čistě mechanickou cestou pákou ovládání. Pokud ano je závada na vzduchu.TJ válec, ventil..

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#84 Nový příspěvek od -sheppard- »

Když jsem odpojil štelovací táhlo a nasunul na vypinací páku trubku tak to šlo ale těžce. Ruční páku namontovanou nemám, mám sundanou podlahu, ale ručně to určitě půjde páč když jsem pustil vzduch do válce a pomohl mu tak jsem lamelu uvolnil... prostě to vypadá na ten vzduch ale absolutně nevím kde je zakopaný pes. Válec mam vyčištěný a plně funkční i elm. ventil mám nový...
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#85 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak skus iny valec a predtym skontroluj aka je diera v srobení co je priamo na nom nasrobovana a potom dalej nan srobujes rurku. Ta rurka je s vnutra cista??? Ja uz vidim jedine problem v tom vzduchu.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#86 Nový příspěvek od -sheppard- »

Ten válec je ok, vyčistil jsem ho a chodil krásně a lehce, i ten holendr je ok, snad ta trubka že by byla nějak zacpaná to mě nenapadlo. No zítra ji zkusím vyšroubovat a profouknout a vizuálně zkontrolovat...
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#87 Nový příspěvek od pepanek »

Vzhledem k tomu že včera jsem si počítal sílu válce tak pokud má 80mm(odhad) tak síla při 4atm je 200kg.
Takže pokud to jde silou ručně do 200kg (při použití2x takové páky ´=poloviční síla atd.) tak je závada na vzduchu.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#88 Nový příspěvek od dava.vit »

Zdravím pánové, trošku bych oživil toto téma a přidal bych vlastní zkušenost protože to bylo pro mě také aktuální. Když jsem nechával opravovat vypínání spojky vývodového hřídele u mě v servisu které vůbec nefungovalo, dávalo se nové lanko na vypínání ručně, nový válec i nový elmag. ventil + pokud si dobře pamatuju chybělo tam nějaké táhlo, zkrátka se to dělalo skoro nové. Přitom se dělala spojka takže se vše seřídilo jak má. Nicméně po složení a doladění když nebyl nafoukaný vzduch tak při vypínání vývodového hřídele ručně šla páka nahoru hrozně těžko, jakmile se vzduch nakoukal tak to šlo lehko ale vypínání pneumaticky nešlo vůbec protože válec vysouval páku málo. Chvilku jsem s tím jezdil ale potom mě to otravovalo když to nefungovalo tak jak má. Dál jsem to jednomu maníkovi co spravuje výhradně Zetory a tomu to také nešlo seřídit a už byl zoufalej z toho. Dopadlo to nakonec tak, že musel zvýšit tlak v soustavě na 6,5 bar aby válec vysouval páku více ale zároveň demontovat jednu páku na vypínání ručně protože to nefungovalo, tzn. vypínání vývodového hřídele mě funguje jen pneumaticky jak na spojkový pedál tak na páku vypínání vývodového hřídele ale už nic neřeším, stejně mám kompresor zapnutý stále. Ještě si vybavuji, že v první fázi opravy, když jsme tam dávali nový válec, kterej samozřejmě byl nějakej "polák" tak byl trošku jinačí než origo tak jsme museli upravovat přívodní potrubí...

Doufám, že to případně někomu pomůže k opravě... :)

Mějte se fajne

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#89 Nový příspěvek od -sheppard- »

Zdar chlapci, taky zase po nějaké době obnovím toto téma a konečně jsem vyřešil tento problém. Sice už o tom nějakou dobu vím, ale dostal jsem se k výměně až včera. Nicméně spojka pto mi nevypínala pomoci vzduchového válce proto že v něm byla kur*vsky silná pružina, měla 5mm, aby se vzduchový válec vždy vrátil do výchozí polohy. No ale to byla ta chyba, protože když sečtete sílu přítlačné pružiny ve spojce a té pružiny tak už na to ten vzduch prostě nestačil a nevyšlápl spojku. Vzduch mám nastavený na 6atm, je fakt že jsem nezkoušel dávat až 6,5atm jak píše kolega předemnou ale myslím si že má určitě ten samý vzduchový válec jak já a tím pádem i stejnou pružinou v něm. Tak jsem tu pružinu vytáhnul a hodil hodně daleko do prd..... a místo ní jsem dal pružinu ze vzduchového válce násobiče co je za spojkou, jen aby držela kroužek v tom válci aby do něj nešel bordel. Ta nová pružina už má jen 3mm a ejhle chodí to úplně krásně. TAKŽE PROBLÉM VYŘEŠEN!!! 8) :wink: 8)
Zetor 7211 Tunis

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#90 Nový příspěvek od jojo7011 »

Vypinanie by malo mat prepustaci ventil na 5 bar.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“