Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#106 Nový příspěvek od -sheppard- »

ne, dával jsem 70112156

edit: https://www.kubikzetor.cz/katalogy-zeto ... ice/?p=135
položka 4.
Zetor 7211 Tunis

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#107 Nový příspěvek od dava.vit »

Supr dik za tip. Já jsem tam hodil pružinu co jsem našel v práci a vypadá že to funguje tak to nebudu řešit. Nemáš tam náhodou někde fotku zapojení ručního vypínání nahonovy spojky pomoci páky? Přemýšlím že bych si to doladil abych tam měl oboje. Sice mam 7011 ale myslím ze to bude stejný...

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#108 Nový příspěvek od -sheppard- »

fotky nemám ale můžu nafotit, mám teď sundanou podlahu kvulí hydraulice, tak tam mám lepší přístup ale nemám to pospojované.
Zetor 7211 Tunis

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#109 Nový příspěvek od dava.vit »

Tak se na to vyprdni. Já se zkusím podívat na traktor od kamoša od nás z vesnice at s tím nemáš starosti. ;-)

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#110 Nový příspěvek od red.bill »

Jestli nepotřebuješ škrtit ten odfuk kvůli spojce(rotačku za studena bylo lepší roztáčet bez vzduchu) tak bych tam aspoň našrouboval kus trubky ohnutý dolů ať do něj nejde bordel. Jestli chceš plynulejší záběr dal bych tam tu "matku".

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#111 Nový příspěvek od dava.vit »

Dobrá, já tu matku koupím a zkusím to s matkou a bez a uvidím co to bude dělat.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#112 Nový příspěvek od dava.vit »

Pánové, tak diky moc za rady, vse funguje konečně tak jak ma a matku na ten el. ventil jsem dal taky, aspon se do toho nebude dostavat bordel. Ještě se zeptám, mohl by mit zvysenej tlak vzduchu v traktoru vliv na pozdni odbrzdovani vleku na vlecce? Mam s tim casto problem...

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#113 Nový příspěvek od pavel sk »

Ano.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#114 Nový příspěvek od dava.vit »

Tak uvidime co to bude dělat teď. Kolikrát jsem jel z kopce, chtěl jsem lehce přibrzdit, jenže kdyz jsem pustil brzd. pedál tak brzdič ve vlečce neodfoukl a budto jsem nato musel dupnout ještě jednou a víc a nebo jsem stál na místě. Co se tam přesně děje ze nechce odbrzdit?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#115 Nový příspěvek od pavel sk »

Pri akom tlaku ti odfukuje regulator??? Kolko ti to vlastne tlaci? Trakto by mal odfuknut pri tych 5,9- 6. Ak ti to tlaci nad 6 tak to na regulatore uprav. Zniz tlak.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#116 Nový příspěvek od dava.vit »

Já to kvůli vypínání nahonovky měl nastavený snad na 7 ale už jsem prisel na to, kde jsem měl problem tak jsem to nastavil zhruba na 6 - vic to nema, podle budíku v traktoru.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#117 Nový příspěvek od pavel sk »

Nam ked zacne pomalsie odbrzdovat vlek tak furt pomoze ze do hadice pre vlek streknem dve plne striekacky riedkeho oleja a natlakujem system. Premasti sa tym ventil na vleku a aj valec. Skontroluj aj ovladaci ventil brzd dole vpravo na traktore pri nezapojenom vleku a natlakovanom systeme. Po zosliapnuti brzd musi hned odfuknut a po povoleni pedalov sa musi aj hned uzavriet. Kontroluje sa to budikom napojenym vzdu na hlavyci pre vlek. Ak to nepomoze tak skontrolovat vracanie piesta a klucov + brzdic na vleku.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#118 Nový příspěvek od dava.vit »

Zkusim střiknout olej do hadice od vleku, určitě tomu neuškodím. Jednou jsem právě kontroloval píst na vyrovnavači tlaku co ovladá brzd. ventil a zjistil jsem ze mi vyjíždí později než je potřeba a vlek mi brzdí až po traktoru takže kolikrat člověk jede a když mas vic naloženo tak cítíš jak prvně brzdi traktor a pak az přívěs. Da se to poštelovat? Kontroloval jsem jak to chodi na jedné 6211 a tam ten pistek chodil driv ven...jinak mam Zetor 7011

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#119 Nový příspěvek od JakubG »

Odporúčam skontrolovať nastavenie pedálov. Na traktoroch s kvapalinovým ovládaním bŕzd sa vôľa na pedáloch nastavuje tak ,že jeden pedál má o niečo väčšiu vôľu ako ten druhý. Je to popísané aj v dielenskej príručke alebo v návode na obsluhu.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#120 Nový příspěvek od pavel sk »

Na pedaloch nastavis len volny chod pedalov. Mnohy stym casto laboruju a potom maju hlavy v smutku ked im tlakuju valce a hreju sa brzdy, pripadne maju problem s odvzdusnenim systemu. To je vec na ktoru by som siahal ako poslednu kedze je to nastavene s vyroby. Stym ovladanie pre vlek neovplivnis. Reakcia sa nastavuje dole na tiahle od paky ktorou hybe piestik vyrovnavaca. Tam su dokonca 3 moznosti prečapovania toho stelovacieho tiahla. Nastavujes a to pomocou tlakomera napojeneho vzadu na hubyci pre vlek. V manuale od traktora je to pekne popisane.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“