Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#91 Nový příspěvek od pavolmakys »

JOJO> Nevie, co myslis pod pojmom prepustaci ventyl, ale je tam ventyl ktory ked ti klesne tlak v systeme, tak ho dalej nepusti, neda sa okruh za nim pouzivat, lebo je bez tlaku. Tak si to myslel?
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#92 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ano presne to myslim. Kym nenabije min. 5 bar vzduchu, dovtedy nepusti nasobic a pneumaticke vypinanie spojky vyvodoveho hriadela.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#93 Nový příspěvek od -sheppard- »

Tohle ovšem nebyl můj problém, válec chodil ale neměl sílu vyšlápnout spojku. A přepouštěcí ventil je z fabriky nastavený na 4,5bar, pokud se v něm někdo nevrtal. :smich: :smich:
Zetor 7211 Tunis

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#94 Nový příspěvek od red.bill »

Předpokládám, že z toho válce ti nešlo volně vytáhnout to táhlo? To totiž není válec z traktoru ale z tatry z motorovky, z horalu atd... ač z venčí jsou stejný liší se vnitřkem... mám takový pocit, že traktorový válec nemá v sobě žádnou pružinu ale už je to dlouho co jsem ho měl rozebranej...

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#95 Nový příspěvek od -sheppard- »

To nevím jestli to byl válec z něčeho jiného. Kupoval jsem ho nový, přímo ve skladě s náhradními díly na zetory. Ale táhlo, jak říkáš, vytáhnout nešlo, musel jsi překonat odpor té pružiny, která je k tomu táhlu přichycena velkými podložkami a zajištěna závlačkou. Ale kdyby tam ta pružina nebyla tak by zase nedržel krycí plech toho válce a šel by do něj bordel a to jsem nechtěl.
Zetor 7211 Tunis

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#96 Nový příspěvek od red.bill »

Já už jsi přesně nepamatuju jak byl poskládanej ten válec ze 72 vím jen, že táhlo šlo vytáhnou volně. Mrknul jsem ještě schválně do katalogu pro 72 a 70 a ty uvádí rozdílný válce a pružiny přímo u ložiska náhonu. Takže asi proběhla nějaká evoluce... Zajímavý je, že katalog pro 70 uvádí zrušení pružin a montáž jiných, katalog pro 72 ty zrušený pružiny zase montuje... Takže s tím laboroval sám Zetor.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#97 Nový příspěvek od dava.vit »

Zdarec borci, rád bych poděkoval za sheppardovi za příspěvek, který měl stejný problém jako já s vypínáním náhonové spojky, když vzduchový válec neměl sílu na vypnutí náhonové spojky a problém byl v silné vratné pružině vzduchového válce který jsem taky kupoval nový. Sice jsem to prvně vyřešil zvednutím tlaku na regulátoru na zhruba 7 bar ale teď jsem válec rozdělal, pružinu vyměnil za slabší a tlak vrátil na 6 bar a vše funguje jak má ale mám problém jiný.
Když vypnu náhonovou spojku, zařadím si levou páčku hydrauliku a zapnu náhonou spojku tak se mi hrozně pomale vrací táhlo ze vzduchového válce zpět a tudíž dlouho trvá než začne čerpadlo hydrauliky fungovat. Dělá to i když odpojím táhlo od vypínacího ložiska spojky. Je problém v el. mag ventilu který přepouští tlak do válce nebo kde je problém? Podotýkám, že mě to dělalo i před úpravou pružiny ve válci.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#98 Nový příspěvek od red.bill »

Není ucpán/přicpán odfuk z toho elm. ventilu? Buď je tam železný koleno nebo plastová "matka", je v tom malá dírka aby vzduch neušel rychle a spojka spínala plynuleji.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#99 Nový příspěvek od dava.vit »

Popravdě na odfuku z toho ventilu nemám nic. Když se to tenkrát dávalo cely dohromady tak se dal nový ventil ale na odfuk se nedalo nic...

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#100 Nový příspěvek od red.bill »

Klidně může být zahnojený samotný ventil. Pod přívodním šroubením je pružina a "kosti" který ovládají samotný vzduch. Jak se to přesně vysype z hlavy nedám, něco se vysype i po sundání cívky. V dílenský příručce pro tatru 815(na netu se dá stáhnout) je ten ventil v řezu tak můžeš nastudovat. Když zatáhneš bez vzduchu tak se to vrátí normálně? Aby nevázlo někde něco jinýho.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#101 Nový příspěvek od dava.vit »

Já mám jen pneumatické ovládání. Když nám to tenkrát nešlo seřídit tak jsme nechali jen ovládání pneumatické. Chybí mě tam táhlo od páky bowdenu dopředu ale možná by stálo zato to tam vrátit aby byla jistota že není problém někde jinde.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#102 Nový příspěvek od red.bill »

Nebo válec nafouknout jinak a vypustit jak se bude chovat ale na 90% bych to tipnul na ten elm. ventil.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#103 Nový příspěvek od -sheppard- »

dava.vit - a jak dlouho se ti to vrací?, vím že je to otázka jak sv*na ale mě se to vrací právě taky trochu pomaleji než když jsem tam měl tu silnou pružinu. Mě se ten náhon zapne asi do 1sekundy, max do 2 ale spíš je to jen opravdu chvilka, což si myslím že je v cajku. Ale například když vypnu uzávěrku kterou mám taky na vzduch tak mi elm. ventil slyšitelně odfoukne, což ventil na válec nahonovky neudělá.
Zetor 7211 Tunis

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#104 Nový příspěvek od red.bill »

Protože u ventilu náhonovky je odfuk škrcen. Právě proto tam je ta trubka(starších), novější tam mají tu plastovou "matku" o kus výš o tom píšu... Když tam nemá nic musel by odpustit hned...

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Svítí kontrolka spojky vývodového hřídele

#105 Nový příspěvek od dava.vit »

Red.bill - tak jsem nevahal a hned jsem ventil sundal z traktoru a mrknul jsem se na ten holendr na odfuk ventilu a je v nem sitko a to bylo totalne pricpany takze jsem to vycistil a zitra to zkusim. Mam tam dat tu plastovou matku? Je to lepsi?.
Sheppard - minulej tejden jsem byl s navijakem a tam furt vypinas nahonovku a to jsem cekal minimalne 5 sekund a to je fakt na hovno kdyz potrebujes delat. Hele a ty jsi tu pruzinku v tom valci nahradil pruzinkou z nasobice s katalogovym cislem 67112222???

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“