oprava kostka go

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#136 Nový příspěvek od -sheppard- »

Caute všichni, mám dotaz, sice je trošku mimo téma ale možná to bude souviset. Mám Zetor 7211 a hydraulika funguje dobře ale když ji používám delší dobu, třeba při orbě či kultivaci, tak se mi tlačí olej do rychlospojky "0", tedy do odpadu který je spojený přímo do skříně a nemělo by tam nic být v cestě pokud vím. Nutno říct že mám hydraulický 3 bod a ten taky často používám hlavně při přejezdech. No a nevím čím by to mohlo být, krom toho že pominem že by ta rychlospojka netěsnila, ikdyž je nová, tak nechápu kde se tam bere takový tlak že to překoná i těsnění té rychlospojky. A to na té rychlospojce mám krytku a i přes tu krytku to normálně kape. Dneska když jsem zastavil tak asi po 5 minutách už bylo na zemi asi 5 kapek.
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#137 Nový příspěvek od pavel sk »

Ake pouzivas rychlospojky? Ak este tie na bajonet tak aj novu skontroluj dotiahnutie tej rychlpospojky. Nemyslim rurku. Uz sa mi ich par novych dostalo ze boli s vyroby volne. Ked je volna tak netesni ani nova. Do tej spiatocky sa dostane olej len co navyhadzuje diferak a ostrek s prepadu rozvadzaca. Ak mas uz gulickovu, tak môze byt aj ta chybna. Par nam ich na CASE zacalo po vymene tiez hned na treti den.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#138 Nový příspěvek od -sheppard- »

Mám tam RK12 ale bude je všechny měnit za ISO12.5. Nicméně ten olej se tlačí přímo do krytky. Kdyby to teklo kolem trubky tak by se to netlačilo do té krytky, i když jestli to teče kolem trubky nevím na to jsem se nedíval.
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#139 Nový příspěvek od -sheppard- »

pavel sk píše:Ake pouzivas rychlospojky? Ak este tie na bajonet tak aj novu skontroluj dotiahnutie tej rychlpospojky. Nemyslim rurku. Uz sa mi ich par novych dostalo ze boli s vyroby volne. Ked je volna tak netesni ani nova. Do tej spiatocky sa dostane olej len co navyhadzuje diferak a ostrek s prepadu rozvadzaca. Ak mas uz gulickovu, tak môze byt aj ta chybna. Par nam ich na CASE zacalo po vymene tiez hned na treti den.
Aha, nevšiml jsem si že píšeš že to může být i v té rychlospojce volné, to jsem nevěděl že se tam ještě něco přitahuje.
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#140 Nový příspěvek od pavel sk »

Na tej rychlospojke je pri jej usti kde sa napaja rurka vyfrezovany dvojhran na vidlicovy kluc. Za ten ju chyt a skus pritiahnut za 6hrannu matku co je vedla toho dvojhranu.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#141 Nový příspěvek od -sheppard- »

Tak to zkusím dotáhnou, je možné že to bude volné, kdoví jestli se to nepovolilo při montáži té rychlospojky.
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: oprava kostka go

#142 Nový příspěvek od pavolmakys »

A mas aj pomocny piest?Nemoze to tlacit s neho, pretoze ta druha strana piestu je napojen ana to to iste miesto kde 0 spojka, ak to z nejakeho dovodu neodteka tak to moze tlacit do rychlospojky. Je to len spekulacia, osobne to takto nemam, mam iba 70 kovu hydrauliku.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#143 Nový příspěvek od pavel sk »

Aj vtedy sa zvykne povolit ked ju pri dotahovani prevlecnej matice na rurke nechytis klucom za tie dve hrany tusim na 22kluc.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#144 Nový příspěvek od -sheppard- »

pavolmakys píše:A mas aj pomocny piest?Nemoze to tlacit s neho, pretoze ta druha strana piestu je napojen ana to to iste miesto kde 0 spojka, ak to z nejakeho dovodu neodteka tak to moze tlacit do rychlospojky. Je to len spekulacia, osobne to takto nemam, mam iba 70 kovu hydrauliku.
No pomocný píst mám ale kdyby se z něho dostával olej do přepadu tak by muselo byt ko těsnění v něm a hydraulika by padala když je čerpadlo vypnuté. Ale hydraulika drží a to těsnění jsem měnil, je to sice dva roky ale pořád drží.
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#145 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak to dost skoro pustal do odvetrania (prepadu). V robote mam ten valec na horale odpojeny uplne. Ale ten bol poskodeny tak ze akekolvek pretesnenie drzalo maximalne tyzden. Je tam poskodena doryhovana piestnica, a aj matica s puzdrom piestnice. Netesnost by si poznal ako si uz sám napisal.

optimista2
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 23, 2020 10:23 pm
Bydliště: Levice

Re: oprava kostka go

#146 Nový příspěvek od optimista2 »

Dalibo4 píše:Zdar páni. Chcem sa spýtať. Mám Zetor 63/40 čerpadlo na prsiach, hydraulika mi nechce na voľnobehu dvíhať, resp. keď chcem dvihnúť naviják musím dobre pridať. Rampovač na predu funguje jak má , čerpadlo nové ,pretesnena hydraulika ,poistné ventily tiež nové ,myslíte že to bude kockou? A ešte aj na druhom kde mi všetko ide jak má ,keď mám vyklapacku zapnutú tak kypujem OK, ale na tomto musím tiež dobre pridať aby som vyklopil. Ďakujem.

optimista2
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 23, 2020 10:23 pm
Bydliště: Levice

Re: oprava kostka go

#147 Nový příspěvek od optimista2 »

optimista2 píše:
Dalibo4 píše:Zdar páni. Chcem sa spýtať. Mám Zetor 63/40 čerpadlo na prsiach, hydraulika mi nechce na voľnobehu dvíhať, resp. keď chcem dvihnúť naviják musím dobre pridať. Rampovač na predu funguje jak má , čerpadlo nové ,pretesnena hydraulika ,poistné ventily tiež nové ,myslíte že to bude kockou? A ešte aj na druhom kde mi všetko ide jak má ,keď mám vyklapacku zapnutú tak kypujem OK, ale na tomto musím tiež dobre pridať aby som vyklopil. Ďakujem.
Dalibo4 nenapisal si ako si to doriesil mam taky isty problem musim pridat plyn na max aby vyklopilo vlecku ale aj zdvihlo ramena s naradim

optimista2
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 23, 2020 10:23 pm
Bydliště: Levice

Re: oprava kostka go

#148 Nový příspěvek od optimista2 »

Zdravim ta Aj ked som prisiel na to kde unikal tlak oleja nemal som moznost to odskusat az teraz ked primrzlo a ja som zalozil pluh aby som pooral asi 2,5ha Olej unikal medzi kockou a blokom diferaku je tam taka trubka s dvomi ,,O kruzkami v katalogu 95-8013 Centračni vedeni U mna bol ten problem ze tam bol nejaky doma robeny kus ktory bol kratsi a mal sirsie drazky a gumicky po case roztrhlo obrazok na porovnanie 1je ten robeny 2je orginal a 3 je zo spodnej priruby ten je ovela vecsi tak mozno u teba moze byt iny problem ale slubil som ze napisem ked pridem na chybu


Obrázek

Patjo
Příspěvky: 16
Registrován: sob říj 17, 2020 7:31 pm
Bydliště: Sihelné

Re: oprava kostka go

#149 Nový příspěvek od Patjo »

Nazdar budem pretesňovať piest hydrauliky (lebo spaduje) a chcem sa spýtať ako vybrať veko hydrauliky najjednoduchšie? Kabínu zhadzovať nechcem. Zetor 6211

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: oprava kostka go

#150 Nový příspěvek od mazhor »

Ahoj, mam dotaz. Chci nechat opravit a seridit viko hydrauliky na 6245. Volal jsem panu Petovi https://opravy-hydraulik.cz/ Bohuzel uz to nedela. Nasel jsem dalsi opravny:
STS kamenice httpss://www.stskamenicenl.cz/nabizene-sluzby/op ... a-pockani/

A pana Cerneho ze Strelic https://www.oprava-hydraulik.cz/

Nemate nekdo s nimi zkusenost? Nebo je jedno ke komu to dam? Do Strelic to mam necelejch 50km, coz je fajn. Do Kamenice 130.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“