oprava kostka go

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavolk
Příspěvky: 268
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: oprava kostka go

#211 Nový příspěvek od pavolk »

Pavolmakys kocka je doma. Zabudol som som dať vedieť. Oprava za 60€

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: oprava kostka go

#212 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ahoj, dik za info.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#213 Nový příspěvek od pavel sk »

Poradte s akeho typu Zetormatic to môze byt rozvadzac? Co su mne zname, ktore som doteraz riesil, mi tento pride ako nejaky hybryd novsieho a starsieho rozvadzaca. Šupatka vnutorneho aj vonjaksieho okruhu su osadene uz ako u novsich rozvadzacov napr. : 72XX,77XX. Vystup pre valec vnutorneho okruhu do vnutorneho valca ma s boku ako starsie rozvadzace napr. 69XX, 70XX (novsie maju vystup s čela). Rozvadzac nema ventil protisklzu, ani otvor preň a takisto s konca nema reduktor tlaku ale len velku zaslepku. Tu su foto: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: oprava kostka go

#214 Nový příspěvek od j.kubec »

Není to náhodou kostka z 52xx? Ta byla malinko odlišná od 72xx, alespoň to co mám v traktorech.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#215 Nový příspěvek od pavel sk »

Dostala sa mi do ruk nahodou. A to prave neviem. Lebo 57XX-77XX pre 4 valcove motory poznam. Par mi ich rukami uz preslo. Velkostne je rovnaka ako napr. 72XX aj priemery šupatiek aj otvorov su rovnake. S tych cisiel vyrazenich na nej vôbec niesom mudry :-/

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: oprava kostka go

#216 Nový příspěvek od j.kubec »

Nejsem si jistý, ale ten rozdíl tam je a mám takový dojem že to bylo kvůli pomocnému pístu na šavlich. Ale jsou určitě rozdílné. Jestli se k tomu dostanu někde jí mám myslím uloženou jako náhradní. Vím že nešla do 72XX.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#217 Nový příspěvek od pavel sk »

Táto nemá výstup pre pomocný valec. Má len výstup pre hlavný valec a výstup prepadu do magnetického čistiaca so sytkom. Čo som sa dočítal tak tie rozdiely boli len u rady 50xx vs.70xx. U 52xx-72xx sa to zjednotili a montoval sa len jeden (novší) typ rozvádzača.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: oprava kostka go

#218 Nový příspěvek od j.kubec »

Takže jsem na to koukal. To číslo na kostce v 52 je 6213, řekl bych že jde o výrobní číslo.
Na pohled vypadají shodne ale mám tam rozdíl v otvorech, nepasovali. U Nekviny když jsem ji kdysi sháněl tak mě bylo řečeno že jsou 2 typy do novější řady a bylo to podle roku výroby a kde to bylo montováno.
Třetí byl pro 70XX řadu......
Když jsem kupoval do 72 dostal jsem dva kousky, ať si je zkusím, který tam patří. Tak čert, aby se v tom vyznal...

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#219 Nový příspěvek od pavel sk »

Dakujem za pomoc pri identifikacii. Katalog ND s roku 1985 pre traktory 5211-7245 uvadza len jeden typ rozvadzaca pre vsetky dvojkove modely pod jednym katalogovym cislom. Toto co sa mi dostalo do ruk bude podla prevedenia nieco starsie. Mozno rada 5011-7045. 7045 rozvadzac som riesil v minulosti a nie raz pretesnoval a ten sa od tohoto vo vyssie spomenutych detaioch lisi. 50XX som doteraz neriesil lebo u nas take nic nejazdi. Takisto aj rozvadzac co mame v 6945-ke. Ten je rovnaky ako ten 70-tkovy. Musim zajtra este prestudovat katalog ND pre 5011-7045 a oirivnat cisla a tiez starsie katalogy napr. 55XX, 57XX. Este raz vdaka 8)

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: oprava kostka go

#220 Nový příspěvek od j.kubec »

Tak já musím zas poděkovat za radu při opravě motoru. Ušetřilo mě to dost zbytečné práce. :prace: 8)

Jirka:J
Příspěvky: 23
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#221 Nový příspěvek od Jirka:J »

Zdar všem.

Zkusim to v tomto tematu, jelikož se vlastně jedna o kostku.

Setkal jste se někdo s tím, že by na víku hydrauliky (72XX) nebylo ramínko pro regulaci průtoku? Případně, že by byla hřídelka pro to ramínko zalomená? Podle obr. z katalogu soudím, že by se musela vymontovat kostka a tuto hřídel tam dodat/vyměnit a pak z vrchu víka nasadit ramínko a zajistit kolíkem.

Je to tak?

Dnes jsem vymontoval kostku a trochu nevím, jak si s tím poradit, pro jistotu přidám foto. Třeba někdo budete vědět jak a jestli tam jde ta hřídel (kohout) dopasovat.

Předem díky za každou reakci.
Obrázek

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#222 Nový příspěvek od pavel sk »

Ta kocka nema otvor pre ventil rychlosti reakcie. Ten ventil tam nemas kde dat. Uz som sa s takym paškvilom kedysi davno stretol.

Jirka:J
Příspěvky: 23
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#223 Nový příspěvek od Jirka:J »

No tak to je dobré 🫣 díky za osvětu.

A tušíte z čeho to je? Však to má být Unifikovaná Řada a soudě podle šroubů a nánosu prachu do toho nikdo nějak nedávno nehrabal. By mě nenapadlo, že se takové vůbec dělali.

Plánuji tohle horní viko hodit na 70tku, kde pro změnu mám zlomenou hřídel pro volbu režimu M-P-D. Je nějaký důvod proč by mi absence regulace průtoku působila vážnější obtíže? Případně šla by zaměnit kostka z víka 70tky za tuto? (ještě jsem to neměl dole, tak nevím jak je to tam s vývody k sítku/rozvaděči)

Co se týče orby tak dělám jen zahradu cca 50x50m, takže absenci precizního nastavení zetormatiku bych asi dokázal akceptovat.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#224 Nový příspěvek od pavel sk »

70XX rozvadzac je iny (pasuje zo 67XX, 69XX). 70XX ma tam inak riesene napojenie valca hydrauliky a nema vyvod pre pomocny valec ako u napr. 72XX a ma este aj funkciu tzv. protisklzu. 72XX to uz nemali. Tento rozvadzac na foto. ma vystup pre valec hydrauliky ako u 72XX. Akurat nema ventil rychlosti reakcie. Je mozne ze to bude niejaky poliak urceny pre URSUS. Poliaci tam mali niejake rozdiel oproti Zetoru, ale presne uz neviem co :-/ .

Jirka:J
Příspěvky: 23
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#225 Nový příspěvek od Jirka:J »

Rozumím. Je na tom vygravírované číslo, tak to zkusím ještě dohledat, co je to vlastně zač.

Každopádně mockrát díky za informace. Jinou kostku shánět nebudu a novou za šišku kupovat taky ne, takže nachystám tenhle vršek a až příjde čas, přehodím ho.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“