oprava kostka go

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#166 Nový příspěvek od -sheppard- »

Hoši nevíte někdo jak upravit zdvih ramen, nejdou mi až do horní krajní polohy, když dám páku až do horní krajní polohy tak se mi ramena zastaví cca 10-15cm, měřeno na koncích táhel, od horního dorazu. V dílenské příručce to je sice popsáno docela dobře ale přece jen bych chtěl slyšet vaše rady než do toho začnu vrtat. Kdysi jsem seřídil silovou regulaci aby reagovala na táhlo třetího bodu, podle dílenské příručky, což se mi povedlo ale nevím zda jsem tím nepokazil právě to zvedání. Jo a je to Zetor 7211
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#167 Nový příspěvek od pavel sk »

Ramena nikdy nesmu ist uplne nadoraz hore. Musia tam byt rezerva. Meria sa to na hriadeli hornych ramien. Zdvihni horne ramena rucne nadoraz pokym neucitis ze sa oprie vnutorna paka o stenu rozvodovky. Urob si risky aj na ramene aj na veku hydrauliky presne oproti seba. Ramena spusti dole. Nastartuj traktor a daj max. zdvihanie. Riska urobena na ramene by mala zastat minimalne 3mm pred riskou na veku hydrauliky.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#168 Nový příspěvek od -sheppard- »

To že nemají jít na doraz vím, bylo to psané v příručce a je to i logické, psali tam že by se mohla prorazit rozvodovka ale to snad ne, ne? Nevím, hydraulika má sílu ale.... Nicméně rysky jsem nedělal zkusím zítra, ale mám pocit že to bude do horního dorazu něco kolem 2-3cm.
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#169 Nový příspěvek od pavel sk »

Zmeraj to skor pomocou tych risiek a daj vediet. By si sa cudoval co hydraulika dokaze ked je v kondicii. U starsich traktorov ako napr 40XX som uz tak vyrazenu rozvodovku videl.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#170 Nový příspěvek od -sheppard- »

Tak jsem to poměřil a dělá to cca 1cm, a na konci táhel to je těch 10cm, což si myslím že je moc.
Obrázek
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#171 Nový příspěvek od pavel sk »

Pod drziakom pak a kulisi je s boku zaisteny srob M10. Byva zaisteny plechovou zahnutou podlozkou. Povol ten srob a cely ten drziak s pakami a kulisou natoc kus dozadu (pri pohlade s pravej strany na traktor smerom dolava). Srob potpm riadne zatiahni a vyskusaj to.

red.bill
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: oprava kostka go

#172 Nový příspěvek od red.bill »

Je otázkou jestli už to nemá natočený až na doraz. U jednoho traktoru jsem musel udělat o kousek kratší to táhýlko z plocháče mezi pákama a víkem aby hydraulika chodila až na "doraz". Taky záleží co tam má za sedačku, vzduchová z tatry/liazky je přidělaná moc vepředu a vzadu tu podlahu to láme na horu. Tím se zvedne i ten panel jak v něm chodí páky, tím se zkrátí krok páky a taky to nezvedá až nahoru.

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#173 Nový příspěvek od pavel sk »

Pozrie to, vyskusa, uvidi. akisto v akom stave ma to prepakovanie pod podlahou. Aku tam ma sedacku alebo v akom stave je podlaha ja netušim :-/

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#174 Nový příspěvek od -sheppard- »

Sedačku mám vzduchovou, novou, grammerku, ale paka má ještě rezervu do dorazu, na to jsem si dával pozor. Podlaha je taky v cajku, nic křivé není a vše sedí jak má. Vyzkouším to pootocit jak píšeš, paka ještě nějakou rezervu do dorazu má, takže by měla mít prostor.
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#175 Nový příspěvek od pavel sk »

Tento srob mam na mysli. Na foto oznacene sipkou: Obrázek

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#176 Nový příspěvek od -sheppard- »

Tak jsem zkoušel potočit s tou kulisou směrem dozadu a ramena šli nahoru ještě míň, tak jsem pootočil na druhou stranu a pořád ten samý výsledek. Pootočil jsem s tím až na doraz co šlo a pořád šli ramena jen ten 1cm do horního dorazu. Tak jsem zkusil to co psal red.bill, teda ne doslova, jen jsem odpojil to přepakování na kulise a zkusil otáčet přímo s táhlem bez páky. Ale s táhlem jsem došel až na doraz, dál už nešlo a nechtěl jsem zase vyvíjet velkou sílu abych něco nepokazil v kostce, a ramena pořád 1cm od horního dorazu. Tak už nevím, teď už asi demont. hydrauliky a něco přenastavit v kostce že??
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#177 Nový příspěvek od pavel sk »

V samotnej kocke nic nenastavis. Pravdepodobne mas vytahane tiahla a ovladanie v hydraulike. A mozno to mas ok, a mal prelozene horne ramena nizsie na drazkachn hriadele. V akej polohe stoja ked su uplne dole spustene??? Daj foto polohy tych ramien odzadu voci etazovej konzole zavesu.

red.bill
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: oprava kostka go

#178 Nový příspěvek od red.bill »

Jestli to má pomocnou pístnici tak ramena nejdou na drážkách přesazovat, jinak je pístnice nahoře nebo dole úplně nadoraz. Ani není jedno jak je natočená páka od hlavního válce vůči horním ramenům. Já s tím doma asi půl dne laboroval, nějaký exot to pootočil. Nadzvednout víko, přesadit na drážkách, posadit zpátky, nasadit ramena, pístnici a zkoušet. Byly možný asi 2 nebo 3 polohy už si napamatuju. Ale tím to stejně nebude, to by měl ramena jen níž a růčo by je už víc nezvednul.

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#179 Nový příspěvek od pavel sk »

Zhodit ramena obydve dole a hriadel velkym hasakom stocit tak aby bol piest vo valci nadoraz zatlaceny. V tejto polohe nasadit ramena tak, aby pomocny piest (pokial ho ma) bol tiez stlaceny nadoraz. Este ma napadlo. U 7045 lesaka sa mi stalo ze mi nadoraz paku nepustili tie trecie podlozky, ktore su so stran na tom čape v kulise. Je tam pruzina s maticou. Sluzi to ako treci tlmic aby paka volne nelietala. Tie trecie podlozky boli tak vydrete ze nepustili v krajnych polohach paku nadoraz v tej drahe aj 10 mm.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#180 Nový příspěvek od -sheppard- »

Pomocný píst tam mám, a ten je na doraz dole když jsou ramena taky dole. Ale otce to napadlo taky, sundat pomocný píst zda ramena nepůjdou ještě dál dolu, a pokud ano tak přehodit ramena na drážkách. Nicméně to by stejně neřešilo problém ne?, pořád bych je ručně musel zvednout ještě víc k dorazu, jenom by jsme s tím vymr...i. Ty třecí podložky s pružinou mám ok, podle vizuální kontroly páka chodila v drážce až k dorazům.
Obrázek

Obrázek
Zetor 7211 Tunis

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“