oprava kostka go

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Dalibo4
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 01, 2020 9:02 pm
Bydliště: Trenčín

Re: oprava kostka go

#91 Nový příspěvek od Dalibo4 »

Ok idem na tie tlaky budíky mám, len na aké otáčky to mám merať či je to jedno ?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#92 Nový příspěvek od pavel sk »

Obvykle sa meria pri teplom oleji a otacky motora 1000 ot/min. Tlak by si mal mat 18 MPa+2.

Dalibo4
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 01, 2020 9:02 pm
Bydliště: Trenčín

Re: oprava kostka go

#93 Nový příspěvek od Dalibo4 »

No takže na 1000 otáčkach mal som 6Mpa ,na plný plyn som mal 20 MPA.

Dalibo4
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 01, 2020 9:02 pm
Bydliště: Trenčín

Re: oprava kostka go

#94 Nový příspěvek od Dalibo4 »

Plný plyn som myslel 2200ot/min.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#95 Nový příspěvek od pavel sk »

Zameral by som sa skôr na to cerpadlo a tesnost potrubia od cerpadla po rozvadzac. Keby bol v haji rozvadzac, tak ani pri plnom plyne by ti neskocil tlak vyssie. Ked som meral naposledy doma tlak na starej 69tke, tak my tlak 16MPa vytisla aj pri 600 otackach (volnobehu). Ale podla predpisu sa ma merat pri tych 1000 otackach.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: oprava kostka go

#96 Nový příspěvek od pavolmakys »

Zhrniem to:
V rychlospojkach nie je tlak, to ze pri 1000 ot tam je 6MPa, to je nic. Za normálnych okolnosti by to smerovalo na cerpadlo, ale napisal si ze rampovac, ktory je napajany asi z rozvadzaca pred kockou v hydraulike ide dobre. Skus dat tlakomer do tohto obvodu, ak to bude ok, je chyba za tymto rozvadzacom, ak nebude ani to dobre, je chyba v cerpadle. Nasledne by som este zmeral prietok, co nahodou nie je problem ze cerpadlo nema dostatok oleja na vstupe.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#97 Nový příspěvek od pavel sk »

Pri 1000ot/min. motora musi rucicka na manometri musi doslova vystrelit na pozadovany (predpisany) tlak ked je vsetko OK. Neviem ako ma napajny predny celak, ale ak ho ma napajany od hlavnej hydrauliky (vonkajsi okruh), tak ani ten nebude asi celkom OK co sa tyka vykonovo. Pokial sa tlak zvysuje otackamy motora (prip. cerpadla), tak by som sa najprv pozrel na to " nove" cerpadlo. Uz som par krat montoval "nove" cerpadlo. A stalo za KO..T.

Libor_P
Příspěvky: 186
Registrován: sob pro 26, 2009 7:07 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: oprava kostka go

#98 Nový příspěvek od Libor_P »

Ahoj,

připojím se do diskuse s dotazem. U Zetoru 6211 se zvedá hydraulika velmi pomalu bez zatížení. Se zatížením cca 100 kg a výše se rychlost zvedání zvýší na "obvyklou" rychlost. Navíc dochází k tomu, že se bez zatížení ramena při vyšších otáčkách zvedají samovolně (páka je v poloze spuštěno - uplně vepředu, její chod není omezen plastovým krytem, je v krajní poloze), po snížení otáček ramena pomalu spadnou dolů. Se zatížením - i malým - se takto samovolně nezvedají. Toto se děje bez ohledu na poloze páčky rychlosti reakce a bez ohledu na typu regulace (polohová, smíšená, silová). Když je hydraulika zvednutá (páka je v poloze pro zvedání) a je vypnutý motor, tak ramena nepadají - bez zátěže i se zátěží vydrží nahoře i několik dní. Hydraulický válec i pomocný válec jsou přetěsněné. Tlak v rychlospojkách je cca 18 MPa i při volnoběhu. Sací filtr i filtr na přepadu (u starteru) jsou vyčištěné, resp. nové. Jinak hydraulika funguje normálně, tzn. každé poloze páky odpovídá zdvih ramen (když je např. v polovině, jsou i ramena přibližně v polovině zdvihu). Rychlost zvedání se zatížením se mění podle polohy páčky rychlosti reakce také obvyklým způsobem. Okruh vnější (rychlospojky) funguje také správně.

Hádám správně, že závada bude v rozvaděči (kostce)? Zkoušel jsem vyměnit "O" kroužky na diferenciálním ventilu, ale nic se nezměnilo. Myslím si, že závada by mohla být někde v šoupátku vnitřního okruhu (váznutí některé součástky nebo nečistota), ale to jsem zatím nezkoušel rozebrat. Vypadá to, jako by při malém zatížení tlak nepřemohl nějakou součást nebo ventil, který je ovládán nějakou pružinou.

Traktor má najeto poměrně málo, hydraulika nejeví známky mechanického poškození, i kinematický mechanismus se zdá být v pořádku.

Předem děkuji za rady.

Libor

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#99 Nový příspěvek od -sheppard- »

No pokud dáš páku vnitřního okruhu až úplně dopředu do krajní polohy tak to je plovoucí poloha a myslím si že to takhle normálně funguje. Když jsem měl 4011 tak to dělalo úplně to samé co popisuješ. Na 7211 jsem to ještě nezkoušel tak můžu když tak zítra zkusit a uvidím jestli to bude dělat i mě. Hydrauliku mám asi 1 rok po GO tak by to mělo ještě všechno fungovat na sto pro. Nicméně když dáš páku vnitřního okruhu do polohy zhruba uprostřed, což by měla být poloha "ramena úplně spuštěna", tak ti to dělá taky??

ps: našel jsem fotku z renovace tak jsem ji popsal jak by to mělo fungovat a jak to funguje mně.
Obrázek
Naposledy upravil(a) -sheppard- dne stř zář 09, 2020 8:27 pm, celkem upraveno 1 x.
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#100 Nový příspěvek od pavel sk »

Ako reaguje hydraulika na zatazovanie tretieho bodu v tahu a tlaku? Skôr by som sa pozrel na nastavenie. Az potom rozoberal. Ak si to nikdy nerobil tak to daj racej do opravy. Co sa tyka toho tlaku tak u 62XX je predpisany tlak 16 MPa.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#101 Nový příspěvek od pavel sk »

-sheppard- : Funkciu protisklz ktora pridvihovala ramena aj v polohe paky dole mali len starsie hydrauliky. Rady 62XX a vyssie to uz nemaju.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#102 Nový příspěvek od -sheppard- »

pavel sk píše:-sheppard- : Funkciu protisklz ktora pridvihovala ramena aj v polohe paky dole mali len starsie hydrauliky. Rady 62XX a vyssie to uz nemaju.
No ale v přiručce píšou že když se přepne paká na silovou regulaci tak to tak právě funguje. V případě že traktor ztratí tah a začne "hrabat" tak se ramena začnou přizdvihovat aby měl traktor lepší trakci. Hlavně při orbě.
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#103 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten protisklz tam je uz inak rieseny. Je to tou regulaciou silovej regulacie. U starsich hydraulik sa ten protislkz aktivoval len pri polohovej hydraulike prave presunutim paky vnutorneho okruhu dopredu. Zaroven sa nou nastavovala aj citlivost sily. Na tom obrazku je dolna poloha ako max hlbka. Nie plavajuca. Ramena plavaju v kazdej polohe kedze je to len jednocinna hydraulika. Ten navod nemas od 70XX???

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: oprava kostka go

#104 Nový příspěvek od -sheppard- »

Jo tak, aha, to máš pravdu zapomněl jsem že 40ka neměla typy regulace hydrauliky. Příručku mám přímo na 5211 až 7745T tak jsem si to možná spletl ještě se do ní zkusím podívat nicméně mě jdou ramena úplně dolu při smíšené regulaci právě v té poloze co jsem popisoval na obrázku což doufám že není špatně...
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#105 Nový příspěvek od pavel sk »

Tu polohu ktoru mas oznacenu ako ramena dole mas dobre. V tej polohe reaguje hydraulika na zatazenie (nieco ako ten protisklz). Ale tu krajnu prednu polohu je max hlbka pri silovej regulacii. Tam uz zetormatik nereaguje na zatazenie. Niekde je to tu na fore presnejsie vysvetlene. Ja som tieto nalepky v tak peknom stave nevidel uz pekne dlho :smich: :smich: :smich: U na je to uz na kazdom traktore ošuchane. Na 69 mam urobene znacky fixkou na tych plechovych stitoch. Oznaceny mam ten protislkz ktorej polohe paky sa aktivuje.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“