oprava kostka go

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: oprava kostka go

#76 Nový příspěvek od mazhor »

Diky za radu, slo to odlepit jako po masle!
Cely viko jsem odvezl na opravu sem http://www.opravy-hydraulik.cz Stalo to 7,5k tak snad bude dobre fungovat, kdyz to stalo takovou palku.

z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: oprava kostka go

#77 Nový příspěvek od z4011be »

čau lidi, nechce se mi zakládat nové téma, tak se přilepím sem.

Včera jsem jezdil s bránama (z 4011), hydraulika normálně šla, přijedu domu, hydraulika pomalu padla na zem (i když běžel motor) a už jsem ji nahoru nedostal. Pouze při zvýšených otáčkách motoru měla snahu lézu nahoru, ale byly to milimetry.
Ráno jsem nastartoval a ramena normálně šla nahoru i na volnoběh jako vždy. Oleje je v převodovce max.,
Nemá někdo tip, co to mohlo být ? Odchází čerpalo ? Do kostky se dostal bordel ?

z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: oprava kostka go

#78 Nový příspěvek od z4011be »

Tak jsem se konečně někam posunul. Příčinou je bordel v kostce.

Jak vyšistit převodovku ? Když vypustím olej a vyndám čerpadlo, tak je rozumné ji něčím vystříkat ? třeba Arvou ? Že by se usazeniny vyplavily dírou po čerpadle ?

red.bill
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: oprava kostka go

#79 Nový příspěvek od red.bill »

Převodovku stejně nevyčistíš. Když vyndáš čerpadlo, pořádně vyčisti dekl a máš to. Po těch letech bude bordel přilepenej na dně a nikde necestuje. Novýho otěru ze zubů se stejně nezbavíš. Vyměň sítko před čerpadlem pokud je poškozený, nalej nový olej a jezdi.

z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: oprava kostka go

#80 Nový příspěvek od z4011be »

Snažím se jen zabránit stavu, kdy namontuju opravenou kostku a za chvíli nepojede zas.

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#81 Nový příspěvek od pavel sk »

Prevodovku vyplachnut môzes kludne aj tou arvou alebo aj naftou. Aby si ju dôkladne ocistil myusel by si ju mat vykochanu uplne. Pri montazi veka s cerpadlom si daj hlavne zalezat aby si mal tesne a vporiadku sacie sitko u cerpadla. Tym vylucis ze čerpadlo nasaje niejaky bordel ktory poda dalej do kocky. Pre kocku je najhorsi silikon. Kovovy šrot sa usadza na dne a nieco chytia aj magnety na vypustnych sroboch (pokial ich mas OK). Preto s tym silikonom len jemne :) .

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: oprava kostka go

#82 Nový příspěvek od mazhor »

Mne pri nahrnovani sena po dlouhe jizde zacala spatne zvedat ramena se shrnovacem - je na tricitku docela tezky. Musel jsem dat skoro plny plyn aby sla ramena nahoru. Druhy den po vychladnuti oleje zveda zase normalne a cim dyl jsem jezdil, tim sla ramena neochotneji. Muze to byt ridsim olejem, nebo bude chyba jinde?

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#83 Nový příspěvek od pavel sk »

Za tepla zmeraj tlak.

Dalibo4
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 01, 2020 9:02 pm
Bydliště: Trenčín

Re: oprava kostka go

#84 Nový příspěvek od Dalibo4 »

Zdar páni. Chcem sa spýtať. Mám Zetor 63/40 čerpadlo na prsiach, hydraulika mi nechce na voľnobehu dvíhať, resp. keď chcem dvihnúť naviják musím dobre pridať. Rampovač na predu funguje jak má , čerpadlo nové ,pretesnena hydraulika ,poistné ventily tiež nové ,myslíte že to bude kockou? A ešte aj na druhom kde mi všetko ide jak má ,keď mám vyklapacku zapnutú tak kypujem OK, ale na tomto musím tiež dobre pridať aby som vyklopil. Ďakujem.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: oprava kostka go

#85 Nový příspěvek od pavolmakys »

Co si robil s valcom hydrauliky, ten je tiez pretesneny?
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Dalibo4
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 01, 2020 9:02 pm
Bydliště: Trenčín

Re: oprava kostka go

#86 Nový příspěvek od Dalibo4 »

Áno aj valec je pretesneny. Hydraulika drzi nepadá .

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#87 Nový příspěvek od pavel sk »

Tlaky si meral???

Dalibo4
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 01, 2020 9:02 pm
Bydliště: Trenčín

Re: oprava kostka go

#88 Nový příspěvek od Dalibo4 »

Nie nemeral. Kto by mi to zmeral asi iba majster niaky či zvladnem to aj ja ? A kde by bola príčina keby nesedia tlaky ? Ďakujem.

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#89 Nový příspěvek od pavel sk »

Prechodku ktora je medzi dolnym vekom v ktorom je poistny ventil a rozvodovkov si tiez pretesnil? Takisto aj prechodku medzi rozvodovkou a kockov? Tlak odmeraj v rychlospojkach vonkajsieho okruhu.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: oprava kostka go

#90 Nový příspěvek od pavolmakys »

Len ma tak napadlo, co diferencialny ventyl, nemas ho v polohe pre vonkajsi okruh? Inak sa bez merania tlaku nepohnes.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“