oprava kostka go

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Martis 056
Příspěvky: 154
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: oprava kostka go

#256 Nový příspěvek od Martis 056 »

Používání hydrauliky mám nastudované jak své boty, polohu regulace máme na všech traktorech stejnou, ještě jsem nikdy neměl potřebu jí měnit. Tento problém byl většinou předzvěstí odcházejícího rozvaděče. Teď po půl roce ramena nezvedaji vůbec, to určitě není normální jev a čtení manuálu do aleluja nebo zázračná páka mi hydrauliku neopraví...

pavel sk
Příspěvky: 12924
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#257 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak potom preco sa pytas ked to mas nastudovane a divne ti je ze sa ramena pridvihnu ked das paku uplne dopredu. Ta stat o protisklze ti potom chyba. Nespomenul si ani v akom rezime tu hydrauliku pouzivas, ani ci funguje vonkajsi okruh. Kolko si nameral tlak na vystupoch? Ako si dosiel k tomu ze je KO práve rozvadzac? Ten len tak neodyde. Olej a filtre su v akom stave? Skor meraj a skontroluj tesnosti od cerpadla po samotny valec hydrauliky.

Martis 056
Příspěvky: 154
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: oprava kostka go

#258 Nový příspěvek od Martis 056 »

Jezdím jen na smíšenou regulaci. polohovou či silovou jsem nastavil snad jen jednou v životě když jsem si zkoušel funkce zetormaticu. Vím, že se snažíš pomoc, ale tohle jsou snad základy, bez kterých bych se jinak neptal na mrtvá ramena. Tlak jsem samozřejmě měřil, čerpadlem to není.
Proto se jen ptám, jesi už se s takovým problémem třeba někdo někdy nesetkal?

pavel sk
Příspěvky: 12924
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#259 Nový příspěvek od pavel sk »

Takych problemov s ramenamy sa tu riesilo uz vela. Skusal si okrem zmiesaneho rezimu aj polohovu a silovu a nic? Alebo skus naraz hybat aj pakov vonkajsieho okruhu. Staci len necistota ktora sa olejom dostane do niektoreho s ventylov a uz to blbne. Hydrauliku vyber, skontroluj valec (mohol prasknut), manzetky, piest. Takisto skontroluj razovy ventyl na valci a napajaciu rurku medzi kockou a valcom+ holendre. U tychto starsich hydraulik sa stavalo ze ta rurka praskla :-/ . V robote som mal aj tri tie rurky vyhodene prasknute. Ak toto nepomoze,tak rozvadzac von a opatrne rozobrat (pritom nic nestratit, nepomiesat, sledovat si ako co bolo vlozene) a vyfukat vzduchom. Kedze vonkajsi okruh ide, mohol len uviaznut alebo je netesny diferencialny ventyl ktory deli olej medzi obydva okruhy. Je to ten priečne ulozeny s kazdej strany so zatkami. Tiahlo tretieho bodu mas pevne? Neni strelena torzna tyc? Ked nan zahybes alebo zapacis pajsrom tak sa tiez nic nedeje? Ak v ramenach vozis tazke naradie alebo ine bremena, je lepsie pouzivat Polohovy rezim. Prepina sa to ked je paka v pohohe spustanie ramien a ramena a naradie v nich polozene na zemi. Ale toto asi vies

Martis 056
Příspěvky: 154
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: oprava kostka go

#260 Nový příspěvek od Martis 056 »

Dneska jsem sundal hydrauliku dolu, v tom přepákování jsou velké vůle, vlastně všude jsou vůle. Taky vypadlé táhýlko páky regulace, další na hraně vypadnutí.
Zítra zkusím kontaktovat opravnu v Kamenici, jesi ještě pořád opravují víka. Na tohle si netroufnu...

Martis 056
Příspěvky: 154
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: oprava kostka go

#261 Nový příspěvek od Martis 056 »

Tak včera jsem byl v Kamenici s hydraulikou, rozvaděč KO a vyměněna táhla. Při zmínění ceny nového rozvaděče jsem se sebou málem seknul...

fikejz
Příspěvky: 6386
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: oprava kostka go

#262 Nový příspěvek od fikejz »

Na dílně chlapi minulý týden měnili někomu kostku v hydraulice, tak říkali, že v Agricu vyšla na 23tKč
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

red.bill
Příspěvky: 2115
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: oprava kostka go

#263 Nový příspěvek od red.bill »

Už před mnoha lety byl rozvaděč do uř1 za 10k... třeba se najde někdo kdo do toho začne dělat šoupata za půlku novýho rozvaděče...

fikejz
Příspěvky: 6386
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: oprava kostka go

#264 Nový příspěvek od fikejz »

To právě zmiňovali, že tři / čtyři roky zpět stála 13tKč a jak hrozně to teď šlo nahoru.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Martis 056
Příspěvky: 154
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: oprava kostka go

#265 Nový příspěvek od Martis 056 »

Ano rozvaděč stojí 23...
Sundal jsem ještě spodní víko s čerpadlem a to filtrační sítko hydrauliky bylo KO, takže to rozvaděči na životnosti moc nepřidalo. Jenže dnešní nově vyrábéné sítko je bazmek šílený. Nepasuje a při menším nárazu se hned ulomí ten "přilepený" plíšek... Teď zkouším sehnat ještě origo použitý, ale nedaří se...

red.bill
Příspěvky: 2115
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: oprava kostka go

#266 Nový příspěvek od red.bill »

To sítko je stejně z nouze cnost... pokud neměníš olej, cestuje tam otěr z převodovky a to to sítko stejně nepochytá... hydraulika dostává na prdel ale i tak to vydrží desítky let...

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“