servoriadenie zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
REKO
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 01, 2012 2:10 pm
Bydliště: PRESOV

servoriadenie zetor

#1 Nový příspěvek od REKO »

Zdravim,poskladal som si servo na zetor,stara piestnica,pretesnil som,stare cerpadlo ,vsetko som poskladal ,potrebujem radu,po nastartovani hned isli kolesa dolava,olej ,ktory sa vracia do nadrzky tecie ,akoby som lial z 2l flase,takze cerpadlo OK?,myslim ,ze dolava ide lahsie ako doprava,dokazem to nastavit ,ako sa hovori na kolene,alebo nemam sancu,ci pockat na jar,ked bude teplejsie?Dakujem :zapomel: za odpoved

Uživatelský avatar
pumpa dyza
Příspěvky: 297
Registrován: čtv led 13, 2011 12:48 pm
Bydliště: Bardejov Prešov

Re: servoriadenie zetor

#2 Nový příspěvek od pumpa dyza »

a nekupil si si sadu na pretesnenie serva tam je aj navod a postup natoc motor povol tu sponu na piestnici a toč znu do jednej alebo druhej strany a tym vychilis supatko vo vnutri a tym to nastyvys zeby to nebralo do jenej strany a bude rovno stat a nastavuje sa to pri 1000ot skratka lem ju natacaj do stran
SOU,D...PO Multicar M22,Zetor 7011 z horneho Šariša, http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=61514
https://www.youtube.com/watch?v=xOLutNOE5LY (Srdcom východniar)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: servoriadenie zetor

#3 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Dneska jsme rozdělali servo řízení pač nám blblo nebo si to aspoň myslíme v porovnání s jiným traktorem kde jim to šlo krásně lehoučko a nám to šlo podstatně tíž :-/ Sice neteklo ale řekli sme si že ho rozděláme a podíváme se do něj a už ho rovnou přetěsníme.
Takže sme ho rozdělali první věc přišlo mě že ten hlavní kulovej čep co je uvnitř tý kostky a kouká ven je na něm táhlo k hlavní páce řizení tak že byl docela dost přitaženej a šel poměrně tíž. (nevím jak má jít správně jesi lehčeji a nebo tíž :-/ )
No a pak když sme vytáhli píst z válce tak jak tam sou vzadu ty dva pístní kroužky oceloví tak jeden byl prasklej :shock: Zeptám se může to mít nějak velkej vliv na něco? Na funkci? A jinak sme na nic závažnýho moc nepřišli.... nějaké foto mrkněte... :)

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

A ještě se zeptám tady to štelování na tom táhle jak by to správně mělo být víte to někdo? Nebo na tom nezaleží jak je to zašroubované?Děkuji za rady :friends: Obrázek

A Náhradní díly do servo řízení se dají taky někde splašit? Scháněl jste už někdo do toho něco. Podívám se po netu ale kdyby ste o něčem věděli ;-)

Uživatelský avatar
pumpa dyza
Příspěvky: 297
Registrován: čtv led 13, 2011 12:48 pm
Bydliště: Bardejov Prešov

Re: servoriadenie zetor

#4 Nový příspěvek od pumpa dyza »

no tak posilovaci ucinok bol preto slaby lebo si mal prasknuty ten ocelovy piestny kruzok to je hadam jasne a pocet otacok si si zpocitak ked si tu piestnicu vykrutil lebo potom budes musiet sa s tym bavyt na traktore lebo ti to bde tahat do strani a inac sa da kupit sada na pretesnenie servo valca a mas tam aj navod a popisane tie vzdaialenosti tych tiahel pre 2 druhy servovalcov ked budem mat cas tak to tu nahodim
SOU,D...PO Multicar M22,Zetor 7011 z horneho Šariša, http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=61514
https://www.youtube.com/watch?v=xOLutNOE5LY (Srdcom východniar)

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: servoriadenie zetor

#5 Nový příspěvek od STEEL »

já sem v práci přetěsňoval servo na 7245 a během 14 dnů teklo znova :D a to sem tam dal všechno co v tý sadě je daný
tohle je ta sada
http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... -Zetor-UR1
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: servoriadenie zetor

#6 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ty sady jsou dvě , jsou dva trošku odlišné posilovače.

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: servoriadenie zetor

#7 Nový příspěvek od STEEL »

aha tak to už su zase o něco moudřejší tak to se zrovna nákupčí trefil mě s tý sady všechno sedělo
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: servoriadenie zetor

#8 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Měl jsem přesně tu sadu co dal odkaz STEEL. Když mě jí dávali tak řikal že sou dvě sady tahle je na novější typ serva a pak je jedna a ta je na nějak starší první typ serva tak nějak to povídali a že už se ani moc neprodává ta sada na staré servo...

Jinak mě zbyl akorát ten kroužek (co je na obrázku v tom prvním nejsilnějším O-kroužku) a ten přijde podle katalogu asi do kostky ale tu sem prostě nedokázal rozdělat. Nešlo mě nebo nevim jak se vytauhje to šoupátko a ta dlouhá tyč na konci s jedním O-kroužkem. Je tam zakleplá taková matička s dvěma drážkama na povolení tu sem povolil a pod ní zas byla zakleplá do drážky hřídele to sem taky odjistil ale nešlo to nijak od sebe. Tak sem to rači nechal :)

Vankart
Příspěvky: 17
Registrován: úte črc 17, 2012 4:56 am
Bydliště: Tovačov

Re: servoriadenie zetor

#9 Nový příspěvek od Vankart »

Zdravím chlapi,nebudu zakládat novej topic a popíšu můj problém zde.Na mojí 6718 jde servo strašně ztuha v porovnání s jinejma traktorama se kterýma jsem jezdil.Podotýkám,že nikde neteče olej je vyměněnej.Možna ještě někomu napoví toto,že po výměně obou prasklích pružin na přední nápravě a prvním zatočení na místě mi buchla hadice od serva i když si nemyslím,že by toto mělo nějakou souvislost s mím problémem.Dokaže mi někdo poradit,na co se zaměřit,popř.zkontrolovat?Předem moc děkuju.
Zetor 6718,7 tuna,lis K442

matanai
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 06, 2014 6:16 pm
Bydliště: Žatec

Re: servoriadenie zetor

#10 Nový příspěvek od matanai »

Zdravím. Nemáte prosím někdo plánek rozloženého pístu servořízení zetor ? Před časem jsem to rozdělal a ted si nejsem jist jak to seskládat. Děkuji

dream
Příspěvky: 312
Registrován: ned úno 13, 2011 11:39 am
Bydliště: Doma

Re: servoriadenie zetor

#11 Nový příspěvek od dream »

matanai píše:Zdravím. Nemáte prosím někdo plánek rozloženého pístu servořízení zetor ? Před časem jsem to rozdělal a ted si nejsem jist jak to seskládat. Děkuji
http://www.agroservishlucin.cz/5211-774 ... index.html

matanai
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 06, 2014 6:16 pm
Bydliště: Žatec

Re: servoriadenie zetor

#12 Nový příspěvek od matanai »

Děkuji za ten plánek, ale já mám rozdělaný jen samotný válec posilovače.

dream
Příspěvky: 312
Registrován: ned úno 13, 2011 11:39 am
Bydliště: Doma

Re: servoriadenie zetor

#13 Nový příspěvek od dream »

matanai píše:Děkuji za ten plánek, ale já mám rozdělaný jen samotný válec posilovače.
Keď si tu stránku posunieš nižšie, tak tam nájdeš aj ten valec... ;-)

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: servoriadenie zetor

#14 Nový příspěvek od liborko »

Nechci zakládat nové téma tak to napíšu tady. Mám problém se servem. Dnes při vytočení kol do maxima šlo cítit že mi cosi po chvíli luplo ve volantu a servo přestalo najednou fungovat,a nejde ani doprava ani doleva,volant jde strašně těžko,málem jsem vypustil duši abych nacouval kde jsem potřeboval :( v čem může být problém? hadice jsou OK nikde nic neteče,oleje je v nádržce dost,ale vypadá to že olej nejde z ani do nádrže přes čerpadlo :( z chytré knížky jsem se dočetl že ve skříňce řízení nejsou dorazy a při dosednutí pák na dorazy na nápravě ještě jde cosi pootočit volantem a přesunout šoupátko uvnitř válce, při tom se namáhá servo celou silou a tím může dojít k poškození čerpadla, tak jestli to není můj případ a neoddělal jsem tak čerpadlo? :( děkuji předem za každou radu
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: servoriadenie zetor

#15 Nový příspěvek od Codza »

Odšrobuj slabší hadicu co vede do těla serva a daj ju do nádoby, nastartuj traktor a poznáš jestli čerpadlo tlačí nebo né. Když né bývá nejčastěji očesaný tisícihran /spojka/ u čerpadla, při tlačení máš problém v servu.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“