servoriadenie zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: servoriadenie zetor

#31 Nový příspěvek od pavel sk »

Novsiy tym posilovaca ma skonca na piestnici maticu ako upchavku piestnice. Starsia je zaistena inak. Ta ma valcove pudro s vonkajsou manzetkou na ktorej je segerka. Zaitene je to cele drotenymy mesiacikmy.

juradu
Příspěvky: 26
Registrován: stř bře 12, 2014 7:48 am
Bydliště: Opava

Re: servoriadenie zetor

#32 Nový příspěvek od juradu »

Ahojte chlapi.prosim potreboval bych trochu poradit.koupili jsme zetora 7745.od začátku šlo špatně servo,když jedu tak jde točit lehce,ale na místě dokážu zatočit pouze do prava a to ještě hodně těžce.doleva ani ťuk.když se snažím točit volantem silou,tak servo vydává divny hučící zvuk.olej dost pěnil,tak jsem ho vyměnil,měnil jsem i filtr,ale situace pořád stejná.nevíte co to může být? Diky za radu.
ZETOR 7745

maros112
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 21, 2017 9:41 pm
Bydliště: svidník

Re: servoriadenie zetor

#33 Nový příspěvek od maros112 »

Zdravím...potrebujem vymeniť manžetu (mech valca posilňovača) čo je treba odpojiť a treba potom servo nejak nastavovať...Ďakujem

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: servoriadenie zetor

#34 Nový příspěvek od pavel sk »

Najjednoduksie aby si si ho nerozladil, je zbyt v predu gulovy cap s vane a ten potom vysrobovat s valca. Odpojit hadicu tlaku a natiahnut ten mech. Potom to vsetko spät poskladat.

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: servoriadenie zetor

#35 Nový příspěvek od fastrac8250 »

nazdar chlapi
nechcem zakladať nové téma tak to dám sem
prestal mi fungovať posilovač riadenia
rozobral som ho a bola spojka posunutá, resp. bola už zváraná a opravovaná, ale fungovalo všetko
tak som kúpil novú spojku poskladal a ono nefunguje, keď som na výstup namontoval tlakomer tak neukaže nič
zohnal som čerpadlo z funkčného traktora a robí to isté žiaden tlak iba tlači olej z hadice na výstupe, ale prstom ho zastavím
poradte mi :vztek:
vyskúšal som aj do vstupu vložiť skrutkovač a pretáčať ručne motor pomocou goly a ohol som skrutkovač, čiže náhon je v poriadku, aj prívodná trubka je v poriadku prefúkol som ju
kde by mohol byť problém?

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: servoriadenie zetor

#36 Nový příspěvek od pavel sk »

Pravdepodobne si pouzil nespravnu velkost tej spojky. Tie spojky cerpada su tusim v troch velkostiach. Pred montazov cerpadla treba najprv merar hlbku hriadele od priruby na motore a prepocitat to. Dotiahnutim cerpadla na prirubu si ho vo vnutri stlacil a tym podal axialnu dosku v cerpadle. Preto cerpadlo nema tlak. A ak som pochopil spravne, tak si to iste urobil aj u druheho cerpadla. Tym ze si pchal srobovak tam, kde sa to nesmie a este ho aj ohol si to cerpadlo tiez mohol poskodit. Tie kolesa v cerpadle su tvrde, ale zaroven aj krehke.

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: servoriadenie zetor

#37 Nový příspěvek od fastrac8250 »

Ďakujem za radu
ale dnes som dal naspať starú pôvodnú spojku a čerpadlo robí to isté :-/
je možné že keď som tú dosku zatlačil nebude fungovať čerpadlo už vôbec?

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: servoriadenie zetor

#38 Nový příspěvek od pavel sk »

Ta doska v cerpadle sa sama nevrati. Musis rozobrat cerpadlo, napravit to a zlozit spat. Pozor na tesniacie O-kruzky.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: servoriadenie zetor

#39 Nový příspěvek od Tomas6 »

Teče mi válec posilovače. Ale jak dunaj. Tady ve Slušovicích ho má výměnou za 1800. Sada manžet se dá koupit kolem 150kc. No dokážu když si objednám sadu těsnění ho přetěsnit sám? Nebo je tam nějaké úskalí? Nikdy jsem to nedělal, nerad bych něco dodrbal.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Pavel
Příspěvky: 8273
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: servoriadenie zetor

#40 Nový příspěvek od Pavel »

udelas to sam ale sou dva druhy sad tesneni

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: servoriadenie zetor

#41 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jak poznám co potřebuju?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: servoriadenie zetor

#42 Nový příspěvek od pavel sk »

Hod sem detailnejsie foto serva co mas na traktore. Ak je to vo vnutri vyslahane, tak to pretesnenie bude uspesne tak do tyzdna. A bude tiect ako Misisipi.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: servoriadenie zetor

#43 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pavle tady jsou fotky serva na horalu

Obrázek

Obrázek

Obrázek
A tady dvě fotky serva co mám na druhém traktoru.


Obrázek

Obrázek
Každé je jiné, ale tečou obě úplně stejně. :'(
Tak jaké sady koupit? Jestli z těch fotek je teda něco poznat.
Ještě je řešení, tady ve Slušovicích má repase za 1500 nebo kolik, no taky bych si nebyl výsledkem moc jistý. Sice nějaká záruka tam je, no nemám s něma moc dobré zkušenosti.
A ještě mám jednu otázku. Čep co je našroubovaný zepředu do pístnice serva, co se s ním a jak nastavuje případně.
Děkuju.
.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: servoriadenie zetor

#44 Nový příspěvek od pavel sk »

S tych foto prd vydno. Rozdiel sa pozna len podla typu upchavky piestnice. A tu mas na obydvoch skrytu pod tou manzetou. Tie manzety s au novsieho typu posilovaca ani nemontovali. Boli len u starsieho prevedenia ale aj toak to bolo viac na skodu a zmysel 0 bodov.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: servoriadenie zetor

#45 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ty manžety jsem tam dával já. No stejně jsou plné oleje, tak je uřežu. A vyfotit teda víko pístnice jo? Já právě že ty válce jsou každý jiný. Ten na horalu má konec kde je našroubovaný čep trochu jinak přivařený. Tak jsem myslel jestli není rozdíl v tom. Každopádně díky.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“