problém po výměně čerpadla 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1233
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#16 Nový příspěvek od kaja.h »

Když si dal čerpadlo, tak můžeš nechat přeměřit i vstřiky. Aby hlavně neukapávali. Dvě matky povolit a ven snim. Ale pozor vstřik je těsněn hliníkovou podložkou. Opartně, při montáži mi jednou špičička praskla a bylo po něm. Štěstí že nespadla do válce. To by byla katastrofa. Je tam jehla a perko. Jehla musí těsnit a pak při požadovaném tlaku pustit a vstříknout. Jednoduchý.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#17 Nový příspěvek od stano 4011 »

vendelin píše:omlouvám se,napsal jsem to pootoceni asi obracene,ale když jsem nastavil předvstřik u 7011 na 21 stupnu tak byl tvrdej a hlučnej a potom jsem mu ubral na 18,startuje stejně a je při jízdě o dost tiší.to je moje zkušenost,ještě jednou se omlouvam :friends:
tiez mam s stupnami robnaku skusenost na 7045 ,na pozadovanych 23 to bolo tvrde a v urcitych otackach to akoby klepalo ,pri pustani spojky do kopca to pripominalo klepanie ventilou , ubral som to na cca 20 az21 a je to super , na 4011 som tiez musel z 21 predpisanych z rovnakeho dovodu ubrat na 18 ,pricom starty sa nezmenili ,dobre starty v zime su predpokladom ze motor je v dobrej kondicii a spravne nastaveny

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#18 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj hoši četl jsem debatu a chtěl bych se vás zeptat. Tím stroboskopem se to dělá tak že na první trubku z čerpadla čili k prvnímu válci dám snímač toho stroboskopu jo? A pak ho zapnu a nastartuju motor a on bude blikat a já budu svítít na setrvák tím okýnkem? Ale ještě nikdy sem nenašel nikde tam nějakou rysku proti čemu ty stupně nastavit.... :-/

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#19 Nový příspěvek od liborko »

Dnes jsem opět zkoušel naklánět čerpadlo.K bloku naklonit už moc nešlo,pač když dám čerpadlo na rysky tak jak bylo,tak k maximalnímu naklonu k bloku už zbývá jen cca 2mm,a stejně mi to se mi zdá klepalo ještě víc.Tudiž jsem to nahnul od bloku nejprv cca 1mm pak 2mm,je to trošku lepší,ale furt to není ono,když jsem to naklonil víc tak už to nešlo nakopnout.Takže jsem zustal u těch cca 2mm od rysky směrem od bloku. Chtěl bych to seřídit tim stroboskopem,ale nikdo ho v mém okolí nemá,tak jsem našel na internetu tohle za celkem slušnou cenu. Myslíte,že to s touhle lampou půjde a bude dostačující? http://www.autodilykurina.cz/detail_92
A ještě dotázek,chci seřídit vůle ventilů, jak točíte motorem? Chtěl jsem tahat za řemen,ale jde to strašně těžko a ani se tam rukama shora na něj nejde pořádně dostat.Na matku řemenice klikovky se asi taky nedostanu,a stejně bude velká a takový ořech nejspíš mít nebudu,jak to děláte vy?
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

evoII
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 24, 2012 2:28 pm
Bydliště: třebič

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#20 Nový příspěvek od evoII »

liborko píše:Dnes jsem opět zkoušel naklánět čerpadlo.K bloku naklonit už moc nešlo,pač když dám čerpadlo na rysky tak jak bylo,tak k maximalnímu naklonu k bloku už zbývá jen cca 2mm,a stejně mi to se mi zdá klepalo ještě víc.Tudiž jsem to nahnul od bloku nejprv cca 1mm pak 2mm,je to trošku lepší,ale furt to není ono,když jsem to naklonil víc tak už to nešlo nakopnout.Takže jsem zustal u těch cca 2mm od rysky směrem od bloku. Chtěl bych to seřídit tim stroboskopem,ale nikdo ho v mém okolí nemá,tak jsem našel na internetu tohle za celkem slušnou cenu. Myslíte,že to s touhle lampou půjde a bude dostačující? http://www.autodilykurina.cz/detail_92
A ještě dotázek,chci seřídit vůle ventilů, jak točíte motorem? Chtěl jsem tahat za řemen,ale jde to strašně těžko a ani se tam rukama shora na něj nejde pořádně dostat.Na matku řemenice klikovky se asi taky nedostanu,a stejně bude velká a takový ořech nejspíš mít nebudu,jak to děláte vy?
Tenhle stroboskop ja na benzinaky ,snimac indukcne reaguje na narust a pokles napeti ve vysokonapetovem kabelu na svicku.
Zadej si do vyhledavace stroboskop pro naftove motory .najde ti to nejakej ,ale bude asi drazsi.

Uživatelský avatar
dzango
Příspěvky: 795
Registrován: stř bře 14, 2012 12:39 am
Bydliště: Dolny Kubin

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#21 Nový příspěvek od dzango »

stano 4011 píše:
vendelin píše:omlouvám se,napsal jsem to pootoceni asi obracene,ale když jsem nastavil předvstřik u 7011 na 21 stupnu tak byl tvrdej a hlučnej a potom jsem mu ubral na 18,startuje stejně a je při jízdě o dost tiší.to je moje zkušenost,ještě jednou se omlouvam :friends:
tiez mam s stupnami robnaku skusenost na 7045 ,na pozadovanych 23 to bolo tvrde a v urcitych otackach to akoby klepalo ,pri pustani spojky do kopca to pripominalo klepanie ventilou , ubral som to na cca 20 az21 a je to super , na 4011 som tiez musel z 21 predpisanych z rovnakeho dovodu ubrat na 18 ,pricom starty sa nezmenili ,dobre starty v zime su predpokladom ze motor je v dobrej kondicii a spravne nastaveny

ja som dnes zbadal tiez take nieco akoby klepanie ventilov pri spustani spojky asi ake hlaucne to bolo mne to skor pripomynalo ako ked stlacis starter za chodu motora take rachotenie? moze to byt tym cerpadlom?
tiez mam cerpadlo po repase

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#22 Nový příspěvek od Brendak »

liborko píše:Dnes jsem opět zkoušel naklánět čerpadlo.K bloku naklonit už moc nešlo,pač když dám čerpadlo na rysky tak jak bylo,tak k maximalnímu naklonu k bloku už zbývá jen cca 2mm,a stejně mi to se mi zdá klepalo ještě víc.Tudiž jsem to nahnul od bloku nejprv cca 1mm pak 2mm,je to trošku lepší,ale furt to není ono,když jsem to naklonil víc tak už to nešlo nakopnout.Takže jsem zustal u těch cca 2mm od rysky směrem od bloku. Chtěl bych to seřídit tim stroboskopem,ale nikdo ho v mém okolí nemá,tak jsem našel na internetu tohle za celkem slušnou cenu. Myslíte,že to s touhle lampou půjde a bude dostačující? http://www.autodilykurina.cz/detail_92
A ještě dotázek,chci seřídit vůle ventilů, jak točíte motorem? Chtěl jsem tahat za řemen,ale jde to strašně těžko a ani se tam rukama shora na něj nejde pořádně dostat.Na matku řemenice klikovky se asi taky nedostanu,a stejně bude velká a takový ořech nejspíš mít nebudu,jak to děláte vy?
Točím tak , že nasadím klíč na matku alternátoru.

Jestli si dobře pamatuju , tak jsem to seřizoval kapilárou na 23° . Čerpadlo bylo třeba naklonit tuším k motoru a taky tam už moc místa na naklonění nezůstalo. Na setrvašníku byla stupnice jen do 22° nebo tak nějak. Těch 23° jsem musel odhadnout.

Pavel
Příspěvky: 8283
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#23 Nový příspěvek od Pavel »

kdyz chces tocit motorem tak staci tocit okynkem pod motorem mezi spojkou a prevodovkou sroubovakem deto dobre

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#24 Nový příspěvek od liborko »

Takže dnes jsem seřídil ventilové vůle na předepsaných 0.25 (na všech ventilech byla vůle mimo toleranci,na některých o dost) a tvrdý chod je pryč.Při volnoběhu a prudkém přidání plynu hrubý zvuk zmizel,motor má krásný zvuk a pěkně drží i ty nejnižší otáčky.Teď už jen přes týden zvládnout technickou a emise a budu konečně spokojený :) jinak všem moc díky za rady 8)
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#25 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Zeptám se ještě jednou :smich: jak je to hoší tedy s tím stroboskopem to nastavení předvstřiku? Nikdy sem to s tím nedělal ale tak ten snímač se nasadí na první vstřikovací trubku asi co? A pak tou lampou se svití do okýnka na setrvák a tam se budou ukazovat v tom blikání ty čísla co sou na setrváku jo? A ještě proti čemu ty čísla se maj postavit? Hledal jsem nějakou rysku a něco sem našel na tom okýnku ale nevím jestli je to ono vyfotil sem to mrkně te na prosím.. ;-) Děkuji. A dělal ste to nastavení podle toho tak někdo?

Obrázek

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#26 Nový příspěvek od liborko »

mě by to taky zajímalo jak se to dělá tím stroboskopem :zapomel:
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#27 Nový příspěvek od buco »

Michal(zetor) píše:Zeptám se ještě jednou :smich: jak je to hoší tedy s tím stroboskopem to nastavení předvstřiku? Nikdy sem to s tím nedělal ale tak ten snímač se nasadí na první vstřikovací trubku asi co? A pak tou lampou se svití do okýnka na setrvák a tam se budou ukazovat v tom blikání ty čísla co sou na setrváku jo? A ještě proti čemu ty čísla se maj postavit? Hledal jsem nějakou rysku a něco sem našel na tom okýnku ale nevím jestli je to ono vyfotil sem to mrkně te na prosím.. ;-) Děkuji. A dělal ste to nastavení podle toho tak někdo?

Obrázek

no to je tá ryska (os motora) a s tým stroboskopom sa to už nenastavuje na 22,5 stupňa ale iba na 4 až 6 stupňov podľa druhu motora
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#28 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Tak já si ty rysky označím bílou fixou ,aby to by dobře vidět.Snímač se dá jak jsi napsal.Nastartuju na volnoběh a měřím,čerpadlo mám povolené ,abych sním mohl pohybovat pokud je potřeba.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#29 Nový příspěvek od DYK »

I já jsem měl a částečně ještě mám ale jiné problémy schodem motoru po opravdové GO čerpadla a výměně nastavených vstřikovačů. Nakonec buco je mi svědkem. Laboroval jsem s předvstřikem a je toboj. Trubky to čerpadlo drží jak sviňa, copak od bloku to se pomůže pákou, ale zpět je horší. Takyjsem si to zde přečetl celé a zase jsem znejistěl. Na předchozí straně auto-klasik píše, že předvstřik se zvětšuje přikláněním čerpadla k bloku a já žiju v tom, že je to opačně. Že se předvstřik, jeho hodnota, zvětšuje odtahováním čerpadla od bloku. Já do tebe auto-klasik neryju a doufám, že tvoje nabídka stále platí, jen jsem zase znejistěl. Jinak jedna z použitelných variant stroboskopu prozměření je k mání zde http://www.stroboskopy.cz/ Jen teda je dražší,než ten předchozí odkaz.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#30 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Dyku ,zjisti si jak se čerpadlo otáčí a potom už je to jednodé po směru se zmenšuje ,proti směru zvětšuje.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“